Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 13.03.2013, 08:12
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929
Privzeto Re: Zavajanje potrošnikov!

Citat:
Objavil-a Rusy Prikaži sporočila
Jst ko nisem več zadovoljen zamenjam po hitrem postopku ponudnika storitev.
Nisem nezadovoljen s storitvijo ampak se počutim ogoljufanega s strani administracije. Oglašujejo nekaj, ko uporabniki nasedemo pa z raznimi triki nabijejo ceno. Poglej novi paket Mega. V njega so dali HD programe in dvignili ceno za 2,5€ ob tem pa jih sploh ne skrbi, če ti HD programov nočeš ali ne moreš gledati. Pred časom so ukinili 120 brezplačnih minut za telefonijo. Uvedli so postavko digitalni dostop. Uvedli so dodatek za Box...

PS-Sem pa odpovedal 15/5 dodatek in tako sedaj plačujem 6€ manj, kot sem plačeval za paket trio.
Staro 13.03.2013, 08:53
floko Uporabnik floko ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2013
Sporočila: 4

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Box stane 200€. Ti si ga dobil za 49€. Teh 151€ je subvencija, pogoj za to subvencijo pa je plačevanje Box dodatka, s katerim imaš dostop do interaktivnih storitev Boxa.
Hvala za obrazložitev. To mi seveda ni bilo predstavljeno..

Citat:
Objavil-a Mislim Prikaži sporočila
Sam imam TopTrio, kjer sta tako BOX dodatek kot Digitalni dostop vključena v ceno storitve, hitrost pa je 50/20 namesto 20/20. Prav tako imam Mega in HD brezplačno 9 mesecev (akcijska ponudba iz novembra 2012). Skupna cena z dodatnim BOX S na obroke (24m x 3€) je 31,40€.
Koliko pa boš plačeval po 9 mesecih?

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Kot vidim tu nekateri zagovarjajo SIOL. Če pogledamo račun in cenik so vse prav zaračunali. Problem je, ker so oglaševali nekaj, zaračunali pa dodatno še stvari, katere se ob oglasih zamolčali.
Kot pravim, zavajanje.
Odgovorite s citatom
Staro 13.03.2013, 11:01
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Marketinške igrce so povsod. Telekom se jih gre odkar zanj vem(o). Pač prevladujoč položaj na trgu in tudi, ko si ornk jezen in že skor prepričan, da je konec z naročnino ugotoviš, da pravzaprav nimaš kaj drugega za določen nivo storitev na svoji lokaciji...

Eni se kregate eni smo pa "pocenitev" staknili z ukinitvijo HD paketa.
V "" pa zato ker so si rešili odjavo mega in standard za nekaj poletnih mesecev kar se mene tiče. No verjetno. Pač ne rabimo ravno prek celega leta 200 kanalov, ker se TV poleti skoraj nič ne gleda. Razen oče, sedaj, ko je nekako sprejel STB logiko. A v osnovnem in HD bi tudi bilo skoraj toliko muzke kot je je na lokalni kablski.

Bil pa bi (počasi) čas, da se na zvoku kaj naredi. Prostorski zvok je le na nekaj kanalih...
Staro 13.03.2013, 12:43
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Ne zastopim ravno celotnega posta, ampak...
A je problem zaračunavanje dodatka za box ali digitalnega dostopa?
Če je slednje se mislim da zaračunava samo pri osnovnem paketu in te pride znesek na položnici (zaenkrat) mislim da ceneje če naročiš standard shemo. Plus tega imaš še nekaj dodatnih programov.
Dodatek za box je pa obvezen in to bi vam morali povedat.

Malce se dodatno pozanimajte kaj in kako, včasih je višja cena na koncu lahko tudi nižja.
Staro 13.03.2013, 12:56
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Tistle zgoraj je mal mim topica a nekako se mi zdi da gre povsem v kontekst shem trženja. To da se v SLO pri oglaševanju marsikaj zamolči (ne pove končne cene) je pa itak praksa marsikje. Zato sem pa že nekajkrat rekel da rabilm prevod, ko je recimo kaka "akcija". Nazadnje ob ponusbi za HBO kolker se spomnim.

Bo treba spet malo pregledat kako stvari stojijo. Sem ostal na stari varianti zaradi možnosti odjave mega in standard. Na vsak način me je referentka, lani, ko smo delali prehod na VDSL2b hotela spravit na TOP HD paket. A takrat je bila možnost odjave mega in standard s tem da so HD kanali naročeni v stari verziji na kateri sem sicer še vedno...
Dodatki kot so ta za BOX pa so nekako v znesku, ki je razlika med paketom in če naročiš oz. imaš naročeno "po delih". "Digitalni dostop" na optiki pa je že od nekdaj stvar "čarovnij" zaradi splošnih pogojev, ki veljajo na trgu telekomunikacij.
Sedaj bi bilo nekako fer, da bi se dalo posamezni paket naročiti. Torej titih 8 svetih al kolk jih je mora itak biti. Nato pa osnovna, standard in mega shema vsaka zase. In bi se poimenovale morda 1, 2 in 3. Ja vem podobne želje. Kot je bil leta ADSL brez ISDN...
Staro 13.03.2013, 21:13
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
...Malce se dodatno pozanimajte kaj in kako, včasih je višja cena na koncu lahko tudi nižja.
saj, se pozanimaš, potem pa jih "fašeš", ker vedo, da za nekaj € ne boš šel v tožbo.
Na SIOL-u snemajo telefonske razgovore in zagotovo imajo posnetek, ko sem spreminjal paket iz trio na top trio. na posnetku se zagotovo lahko sliši, kaj sem spraševal in kakšna zagotovila sem dobil. Račun pa ... bomba.

Kot sem že večkrat dejal- tehniki so zlata vredni, terenci enako- uprava in skupne službe pa so lopovi per excellence.
Staro 23.03.2013, 07:01
ni podatka Uporabnik ni podatka ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 27

Tudi sam sem veliko (na)tega doživel s strani Siola. Bistvo je, da v primerih ko nimajo prav, peljete pritožbo do agencije - mail je dovolj. Več bo takšnih pritožb, manj nategov bo. Vsaka pritožba je za njih strošek. Sam redno obveščam vse njihove službe o napakah in teh nikoli ne zmanjka. Obvezno zahtevajte pisne odgovore, tudi od prve linije pomoči.

Terenski tehniki zagotovo dobijo pohvalo, vodstvo tehnične službe pa en velik minus. Ignorantsko vodenje postopka odprave napake je namreč pod vsakim nivojem.

Zakaj ne zamenjam operaterja? Ker imajo vsi podoben modus operandi. Naučit jih je treba
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
potrošnikov, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
Zavajanje nejevernez SiOL TV 16 28.10.2009 21:19
Zavajanje z optiko mr.heker@email.si O storitvah 2 06.11.2008 18:38
Zavajanje SiOla marhyo O storitvah 15 20.06.2007 23:02
Siol TV - zavajanje rav SiOL TV 12 04.04.2007 10:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 11:26.