Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.12.2013, 17:37
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962
Privzeto Re: Zavajanje ali nezagotavljanje naročenih storitev ?

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
In zdaj mi naj nekdo razloži zakaj bi pa naj bil stabilen profil ravno 22Mb in ne 25 ali 26 ali 27 Mb. ??
Če pa vsi vemo koliko je matematično in praktično potrebno.

In ne več govorit o nekih fiksnih,stabilnih.....profilih.
Profil je pač takšen kakršnega nastavijo.
Kaj vi mislite da nasa določa profile pri telekomu. To je pač odločitev telekoma.

In zakaj zavraga nebi bilo toliko da bi res zadovoljilo uporabnike z potrebo po štirih televizorjih?
Tako ali tako bi za net ostalo samo 1-2Mb.

lp
Ravno tako kot so se odločli za 10% nad linijo, bi se lahko za 20 ali 30. To so samo številke. Pri večjih paketih pa še 10% niso dali.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2013, 18:04
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
In zdaj mi naj nekdo razloži zakaj bi pa naj bil stabilen profil ravno 22Mb in ne 25 ali 26 ali 27 Mb. ??
Če pa vsi vemo koliko je matematično in praktično potrebno.

In ne več govorit o nekih fiksnih,stabilnih.....profilih.
Profil je pač takšen kakršnega nastavijo.
Kaj vi mislite da nasa določa profile pri telekomu. To je pač odločitev telekoma.

In zakaj zavraga nebi bilo toliko da bi res zadovoljilo uporabnike z potrebo po štirih televizorjih?
Tako ali tako bi za net ostalo samo 1-2Mb.

lp
Citat:
Objavil-a goran1111 Prikaži sporočila
Ravno tako kot so se odločli za 10% nad linijo, bi se lahko za 20 ali 30. To so samo številke. Pri večjih paketih pa še 10% niso dali.
Pa to je to.
Samo da človek res ne razume ali se sploh kdo poglablja v naše želje,ali pa res ne razume v čem je problem.
Kot da pozabljajo da so v teh paketih vključene še televizije.
10% nad linijo je čisto super če govorimo klasični internet liniji.Ampak tu so v igri še televizije. In vsi se zavedamo da televizija odžira internet in smo tudi stem sprijaznjeni. Ampak dajte vsaj toliko linije da bo imela televizija kje odžirat.

Jaz sem že velikokrat pozkusil prižgat še četrti mini hd. In ne samo to da obstane in zakocka na vseh televizorjih. Ponavadi tudi ne gre brez reseta modema ker vse skupaj zabije.

In nenazadnje nas to vse skupaj postavlja v neenakopraven položaj z uporabniki na telekom optiki.

Tam tudi lahko ali pa je imel naročeno linijo 20Mb pa mu ni nihče omejaval uporabe četrtega televizorja.Pa govorimu od dosti večjih pasovnih širinah porabe.
Nekdo bo rekel , jim linija dopušča.
Ja meni tudi linija dopušča na vdsl, pa me direkt zaj*bavajo s tistimi 3-4Mb premalo.

lp

Nazadnje uredil cveto : 09.12.2013 ob 20:28.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2013, 20:27
bus62 Uporabnik bus62 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 37

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila
Čez nekaj časa bo imel nastavljen stabilen profil kot vsi ostali. Verjetno ko spreminjajo kaj v centrali pride do tega. Pri meni je bil tudi upload na začetku 7Mbit.
S tem sem ga tudi jaz "tolažil" :-):-)
Odgovorite s citatom
Staro 14.12.2013, 21:15
Mojster

Kako kaj kaže telekomovci ???

Moram prodat en televizor ali bom lahko gledal štiri tv ??

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2013, 13:20
Mojster

Telekom kot da direktno uživa v negativni reklami .

V nasprotnem primeru bičlovek pričakoval dvig za tiste potrebne 3-4 Mb sinhronizacije in bi imeli mir in zadovoljne stranke.

Tisti zapis na pogodbi da imaš linijo za štiri tv si lahko zatakneš v tazadnjo ker je itak brez pomena.

Sem dobil pojasnilo iz reklamacij da je vse v redu in hitrosti štimajo paketu.
Imaš linijo za štiri tv ,vendar štiri minihd hkrati ne smeš gledati ?? To ti je pa logika?
Zdaj bompred vsak televizor postavil razpored kdaj lahko kdo gleda sd in kdaj hd programe .
Da se nebi slučajno zgodilo in bi na vseh štirih televizorjih hkrati želeli gledati minihd programe.
Ker potem se pač zakomplicira.Vse skupaj zakocka .Potem pa treba razložiti družini da sedaj pa pride na vrsto postopek.Prestavi na sd programe, resetiraj modem......in potem bog ne daj zopet vsi na minihd.

Hahaha ,in vse to samo zaradi dejstva da si je en gospod programiral v glavi da je max sinhronizacija 22Mb. če bi nastavili na 25-26Mb bi bilo vseh teh težav konec.
Ampak to pa ne. Telekomu niso v interesu zadovoljni uporabniki,

In da nebi kdo napisal da to ni mogoče. Seveda je mogoče,kar nekaj uporabnikov je napisalo da je imelo po par dni nastavljeno sinhronizacijo na 25-26Mb. !! Tudi jaz. !
Še imam mail kjer sem izrazil željo po višji sinhronizaciji in dobil zelo hitro odgovor da ni problema. Pogledam sinhronizacijo na modemu in vidim 26Mb !! Super a žal samo za en dan ,a od takrat tišina...in sinhronizacija 22Mb..... Tako da , se da.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2013, 13:56
bosoturk Uporabnik bosoturk ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Naslov: Ribnica
Sporočila: 213

sam čakam odgovor Telekoma z mojimi težavami na bakru že 16 dni!!! kljub enemu "opomniku" da bi bil počasi že čas za predstavitev kaj so storili....nič...ko da se jim sladko j..e za nas
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2013, 17:43
Mojster

Ali imam na tej pogodbi naročene štiri tv kanale ??

Prosim če mi omogočite ogled le teh ,z dvigom sinhronizacije iz 22Mb na 26Mb !

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2013, 20:33
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.211

Cveto saj ne da imam karkoli proti tebi, samo iz česa sklepaš da se bo dejansko kaj spremenilo s tem ko konstantno opozarjaš na to problematiko tukaj na forumih.

Pa brez zamere.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2013, 20:43
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Citat:
Cveto saj ne da imam karkoli proti tebi, samo iz česa sklepaš da se bo dejansko kaj spremenilo s tem ko konstantno opozarjaš na to problematiko tukaj na forumih.

Pa brez zamere.

lp
Če ljudje le kimajo ali so celo tiho, se zagotovo nič ne bo spremenilo.

Poglej si Severno Korejo
Staro 17.12.2013, 22:05
Mojster

Citat:

Pa brez zamere.

lp
Če sem komurkoli moteč se oproščam. A tudi meni so moteči komentarji okoli sport kluba pa to sprejemam ker razumem želje uporabnikov.

Kaj bom dosegel ? Lahko rečem da to nebi bili nikakršni dosežki.
Želim samo to kar potrebujem in kar mi je bilo na nek način obljubljeno in kar imam tudi naročeno.
Enostavno. Želim imeti omogočeno,da če se slučajno zgodi da bodo na štirih televizorjih hkrati vključeni minihd programi da bo stvar nemoteno delovala.
In to je vse.

Ni potrebno nobenih posegov,nadgradenj....... Samo sinhronizacijo je potrebno nastaviti na cca 26Mb iz sedanjih 22Mb.
In to se da ,kar lahko potrdi kar nekaj uporabnikov ki je za kratek čas imelo sinhronizacijo 26Mb.

V pogodbi je lepo napisano da imam aktivno linijo za 4 televizorje.
Pa da razjasnimo še nekaj. Tudi če imaš samo dva televizorja ,in dva boxa potrebuješ za normalno delovanje linijo za štiri televizorje ! Ker box z možnostjo snemanja potrebuje eden linijo za dva televizorja. !

In potrebo po povišanju bom izražal še naprej. In tudi telkom nima nekih konkretnih odgovorov. Vedno samo v smislu da so naročene storitve zagotovljene.
Takšni suhoparni birokratski odgovori. Če bi samo nekdo pogledal in razmislil vso stvar iz praktičnega vidika bi takoj razumel za kaj gre.

Pa lepo vas prosim,da sem jaz na telekomu bi takoj dal preveriti zadevo in če bi videl da so potrebe opravičene vsekakor zadeve uredil.

Pa vse skupaj gre za dobre 3Mb !!!!
In si pustijo blamirat celo firmo zaradi tega.
Pa zakaj nekdo ne napiše jasno da iščem nekaj nemogočega ?
lp

Nazadnje uredil cveto : 17.12.2013 ob 22:09.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
naročenih, nezagotavljanje, storitev, zavajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
Obvestilo o ukinitvi storitev g33k SiOL TV 5 05.12.2013 14:52
Zavajanje potrošnikov! floko O storitvah 16 23.03.2013 07:01
Spletni obrazec za naročilo storitev SiOL in spremembo naročniških storitev CastorAlpha O storitvah 41 19.05.2011 11:02
Ali je to storitev? roksotlar SiOL TV 4 08.09.2009 10:56

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:25.