Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija mobilna telefonija in tehnologija

Orodja za teme
Staro 12.07.2018, 22:11
SaO Uporabnik SaO ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 9
Privzeto RAM 2 in Samsung me izigravata in vlečeta za nos

Pozdravljeni.

To, kar počneta RAM 2 in Samsung Slovenija je sramota brez primere!! Bom napisal svojo zgodbo. In ne bom samo obrekoval, pač pa bom svoje trditve podkrepil z DOKAZI. Moj apel: ne kupujte Samsung telefonov, ker (če se vam bo pokvaril) boste izjemno razočarani sam vam ga ne bodo hoteli popraviti!

Na kratko... nekje 2 leti nazaj sem kupil telefon Samsung Galaxy S6 s katerim so že od samega začetka bili nepredstavljivi problemi. Telefon se je neprestano kvaril in je bil 8-krat na popravilu (skupaj točno 90 dni!). Nekatere napake so mi opravili, nekatere ne.

Najbolj bode v oči dejstvo, da so mi ga enkrat med popravilom poškodovali in mi ga brez sramu poslali nazaj (slika spodaj). Po vztrajanju, da mi ga naj popravijo so to tudi storili.

LINK: http://shrani.si/f/2i/Us/2CHOxEka/1/20170722184703.jpg

Pred 2 mesci se mi je telefon znova pokvaril. Pokvarila se je (že drugič!) leča fotoaparata tako, da mi med snemanjem prasketa zvok, slika pa je popolnoma zanič (priloženi video). Rekli so, da pri diagnostiki niso zaznali težav in mi ne morejo pomagati. Obrnil sem se tudi na Samsung Slovenija in jih kar nekaj časa pozival, da zahtevam popravilo oz. nov aparat. Rekli so, da nisem opravičen do novega aparata in da mi tega ne bodo popravili ter da je to njihov dokončni odgovor, pa da naj že neham s svojimi zahtevami.

VIDEO LINK: https://streamable.com/dbywi

Povzetek: če se bosta RAM 2 in Samsung odločila, da vam aparata ne bosta popravila boste pač ostali praznih rok. Veste kakšni so sodni postopki in kako dolgo trajajo. Torej kaj mi preostane? Pri zadnjem pošiljanju je mobitel še bil v garanciji, sedaj pa več ni. So mogoče prav to čakali?

Kaj storiti?

Hvala za predloge...

Sašo.
Staro 12.07.2018, 22:11
Novinec
Privzeto Re: RAM 2 in Samsung me izigravata in vlečeta za nos

Če pa ima kdo več zanimanja za moj primer pa bom podrobneje kronološko opisal vse okvare...

1. servis (10 dni): Težave z polnjenjem in kamero (lečo). Mobitel se je v celi noči napolnil zgolj za 5 ali 10%, včasih celo 0. Priznajo napako. Zamenjan napajalnik in kamera.

2. servis (5 dni): Ista težava. Mobi se ne polni! Priznajo napako. Zamenjan sistemski konektor in nadgradnja prog. opreme.

3. servis (8 dni): Ista težava. Priznajo napako. Zamenjajo baterijo.

4. servis (6): Ista težava. Ne priznajo napake, kljub temu da je napaka ista in stalno prisotna. Napišejo, da naj preverim kabel, ki so mi ga ONI dali pri 1. servisu. Delanje norca s stranke (mene).

5. servis (14 dni): Napaka še vedno enaka. Na Telekomu Slovenije so mi svetovali, da naj z neko kamero posnamem cel proces polnjenja in priložim kot dokaz. To sem tudi storil in poslal nazaj. Vključil sem kamero, priklopil telefon in s kamero snemal 15 min, da bi dokazal da je v tem času baterijo napolnilo zgolj za 2 ali 3 %. Napake mi klub dokazu niso odpravili, niti je niso priznali. In potem pridem na servis po telefon in šok. Telefon je bil poškodovan na zgodnjem delu (prilagam slike). Pred tem zadnjim servisom sem telefon snemal in imam dokaz, da prej ni bil poškodovan (lahko priložim še video). Ko sem protestiral, da popravijo poškodbo so na RAM 2 odgovorili tako: ''S mobitelom smo ravnali strokovno.'' Čisto delanje norca iz mene. Mene ne zanima, če so ravnali strokovno ali ne, pač pa me zanima to, da se napaka odpravi.

6. servis (16 dni): Ista težava. Napake ne priznajo! Med drugim so mi v posmeh napisali: ''Slaba baterija - kupite novo.'' Baterijo pa so menjali pri 3. servisu nekaj mesecev prej. torej so mi namestili pokvarjeno baterijo??? Ne razumem kako se lahko nekdo tako spreneveda in norčuje iz stranke...

7. servis (14 dni): Ista težava seveda. Menjajo: LCD modul, sistemski konektor, ohišje, programska oprema, narejena kalibracija, itd... Med drugim so napisali: ''Možnost napake na polnilcu, ki pa ni bil priložen. Polniti samo s polnilcem, ki je bil priložen temu prodajnemu kompletu.'' Čisto sprenevedanje, saj sem aparat poskušal polniti z 5 različnimi kabli, prav tako z njihovim, ki so mi ga priložili pri 2. servisu in zadeva ni funkcionirala. Torej so mi priložili pokvarjen kabel glede na njihovo stališče...?

8. servis (12 dni): Opisan je v 1. postu. Nedelovanje kamere in nedelovanje tipke home ter ''zmrzovanje'' telefona.

In sedaj sem tu, kjer sem. Brez denarja in z nedelujočim mobitelom, ki sem ga pošteno in legalno kupil in ga pošteno (s prigaranim denarjem) plačal.

RAM 2 in Samsung Slovenija sta me ogoljufala dostojanstva!!! Moj cilj je zgolj ta, da tudi druge opozorim kakšne krivice se nam lahko zgodijo ko so v igri '' veliki igralci'' kot so Ram in Samsung. Vem pa, da ne bom tiho!
Staro 12.07.2018, 22:40
Novinec
Privzeto Re: RAM 2 in Samsung me izigravata in vlečeta za nos

Vmes pa je še enkrat odpovedala baterija, ki ji je ravno nekaj dni pred tem pretekla garancija in sem podjetju RAM 2 plačal še 50 € za baterijo.

Značke
izigravata, nos, ram, samsung, vlečeta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Točke APN na telefonu Samsung GALAXY Xcover 2 GT- S7710? semeniv Mobilna telefonija 1 19.03.2014 07:52

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:50.