Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija > Parlamentarne volitve 2008

Parlamentarne volitve 2008 Volitve bodo 21. 9. 2008

Orodja za teme
Staro 14.09.2008, 18:49
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Slogani, akcije, plakati, spoti

Imela sem čast prebrat Zaresov jumbo - ne samo, da je preveč texta gor, uporabljene so tri različne vrste poudarkov. Stala sem pred njim, pa sem še težko dešifrirala kaj mi hočejo povedat. Me prav zanima, kdo jim je to delal...
Staro 15.09.2008, 18:46
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

tudi mene Katrin

V soboto, zadnjo pred velikimi izbori, naju je v kaselcu čakal snopič predvolinih "brezplačnikov". ja, snopič, kar trije

SD in LDS - narejeno oblikovalsko korektno, sploh LDS, nekaj strani strankarskega trobezljanja, vendar vsaj na oko sprejemljivo z vidika oblikovanja.

SDS - tukaj je bil smeha polna kepa. Odločili so se, da po volilnih enotah predstavijo vse kandidate te enote z ozadjem, ki ponazarja "pokrajino". Vedno pa je v sredini JJ. No, že neuko oko hitro opazi, da je slika vodje vedno ista. malo bolj natančen pogled pa izkaže še večjo neprofesionalnost - vsi kandidati so nespretno zmontirani! Osvetljava je studijska, medtem, ko naj bi stali pred čudoviti dolenjskimi grički ali primorsko pokrajino. Posneti so v različnih seansha, torej vsak posebej in je tako nagravžno očitno, da ne komunicirajo med sabo ...za zjokat! In za češnjo na torti - fotografije kandidatov so različno velike! Tako recimo izza relativno majhne glave kandidatke Eve Irgl gleda neka ženska Gargantua v razmerju 1:1,5, ki je videti, kot da oboleva za hidrocefalusom! V isti 2. volilni enoti dominira vodja JJ, lepo studijsko osvetljen, na njegovi desni je nekje v ozadju minister Rupel, kot, da se že poslavlja ...No seveda se cela zgodba ponovi 8krat in da se ne bom ponavljal: fotka prvaka JJ-a je vedno ista ... grozen diletantizem,
In na strani 15 (ja, ja, brezplačnik ima kar 16 strani ...) še "skupna" fotografija ministrov in uglednežev SDS, tokrat celo telo in ne 3/4 ... seveda so skopirane iste fotografije in še dodane noge, ki zaradi slabe uporabe photoshopa ne stojijo na tleh ampak nekako lebdijo, čeprav je spodaj pesek in dodane neke sence
Staro 15.09.2008, 20:03
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547

No, sedaj mi je pa žal, da ti brezplačniki pri meni direkt v koš romajo... Ni hujšega pri teh stvareh kot nekdo, ki misli da se spozna na Fotošop v toliki meri, da lahko retušira in objavlja stvari.
Staro 16.09.2008, 19:11
monster Uporabnik monster ni prijavljen
Gofljač
Prikazne slike uporabnika/ce monster
Član od: Jun 2003
Naslov: Dungeons
Sporočila: 53.365

danes v Oni komentar prof. Klineta o kampanji ... tudi on pravi, d aje vse skupaj žalostno in amatersko ...
Staro 16.09.2008, 20:01
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953

mirko se je razgovoril tud tukaj

Značke
akcije, plakati, slogani, spoti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:21.