Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.12.2008, 15:20
maf Uporabnik maf ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2008
Sporočila: 7
Privzeto Modem se po razvezavi telefonije ne postavi

Danes so mi odklopil ISDN in sem tako na polno razvezanem dostopu (Trio). Torej, ker prek adsl splitterja stvar naj ne bi bila priklopljena več (pa je internet in tv še delal, le telefon je bil mrtev, logično), sem stvar priklopil po navodilih: WAN gre direktno v telefonsko vtičnico, TEL1 pa pač povežem s telefonom. Hja, modem se ne postavi nikakor, pa ga lahk izklapljam iz štroma, "resetiram" (navednice zato, ker držanje gumba ne naredi NIČ - power, data še vedno gorita, broadband utripa; človek bi mislil, da bi se lučke ugasnile in spet prižgale, ipd...)...Skratka, stvar se ne postavi, ne dela nobena od treh stvari. Ko probam priklopit nazaj prek adsl splitterja, kot je bilo dopoldne (in je še delal net+tv, čeprav je bil isdn izklopljen s strani telekoma), se modem prav tako ne postavi (utripanje počasi, hitro, počasi, hitro)...kaj storit?

lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2008, 15:57
Chefur Uporabnik Chefur ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 43
Privzeto Re: Modem se po razvezavi telefonije ne postavi

Citat:
Objavil-a maf Prikaži sporočila
Danes so mi odklopil ISDN in sem tako na polno razvezanem dostopu (Trio). Torej, ker prek adsl splitterja stvar naj ne bi bila priklopljena več (pa je internet in tv še delal, le telefon je bil mrtev, logično), sem stvar priklopil po navodilih: WAN gre direktno v telefonsko vtičnico, TEL1 pa pač povežem s telefonom. Hja, modem se ne postavi nikakor, pa ga lahk izklapljam iz štroma, "resetiram" (navednice zato, ker držanje gumba ne naredi NIČ - power, data še vedno gorita, broadband utripa; človek bi mislil, da bi se lučke ugasnile in spet prižgale, ipd...)...Skratka, stvar se ne postavi, ne dela nobena od treh stvari. Ko probam priklopit nazaj prek adsl splitterja, kot je bilo dopoldne (in je še delal net+tv, čeprav je bil isdn izklopljen s strani telekoma), se modem prav tako ne postavi (utripanje počasi, hitro, počasi, hitro)...kaj storit?

lp
Vse kar lahko tu osebno storiš je to, da preveriš, če imaš vse v interni inštalaciji vredu priklopljeno, se pravi Dovodni kabel, ki gre iz telekomove omarice lahko vežeš direktno na modem, preveriš, če so konektorji na kablu vredu montirani(če je narejen stik) Ostale stvari bodo verjetno žal morali reševati terenski tehniki, tako da imaš potem dve rešitve, ali prijaviš napako preko 0801000 / 1 ali pa sporočiš uporabniško ime enemu od 080 agentov in ga poprosiš, če ti bi lahko prijavil napako.
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2008, 16:19
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Če si imel prej razvezo ni potrebno prav nič preklapljat. Le telefon za IP priklopit v modem, če ga nisi že imel.
Zadeva bi se morala postavit na 1 Mbps. Po registraciji pa se vklopi naročeni paket.
Kontaktiraj enga 080. Sem čakal kateri se bo oglasil danes....
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2008, 16:32
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

@maf: pošlji mi up. ime na ZS prosim.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 15.12.2008, 19:23
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Verjetno imaš kje slab stik, ko si žice premikal, sem že večkrat imel tak problem.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
modem, postavi, razvezavi, telefonije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Modem se mi sesuva Imhotep Tehnična pomoč 2 09.12.2008 13:04
ADSL modem "crknil" cricket Tehnična pomoč 10 23.06.2008 21:58
Modem Ganymede in router Level1 WBR-1101TX MTB75 Tehnična pomoč 1 23.04.2008 21:33
Modem - imam pravico do zamenjave? Teych Tehnična pomoč 4 13.04.2007 14:16
Sagem modem težave firewire Tehnična pomoč 5 27.02.2007 18:09

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:06.