Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.06.2016, 17:17
Bostyan87 Uporabnik Bostyan87 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Bostyan87
Član od: Nov 2011
Naslov: 5270 Ajdovščina
Sporočila: 21
Privzeto Re: nov daljinski upravljalnik?

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Sam imam popolnoma drugačen razpored programov. Že moja mati (80+) ima drugačen razpored kot jaz. Da o kakšnem naročniku paketa Balkan sploh ne izgubljam besed. Kako lahko Telekom zadovolji tako tebe kot mene kot vsakega drugega posameznika?

Če uporabljaš ogled nazaj, gledanje video vsebin preko DLNA ali USB., YouTube... je takšna razporeditev smernih tipk dokaj posrečena. Tisti, kateri tega nimajo jih pa itak nima kaj motiti.
Seveda lahko... a sedaj je boljše 10 izbranih in potem ostali slovenski na 600 in 700 ja seveda veliko lepše in veliko hitreje dostopaš do kanalov, če so skupaj. Samo poglej kakšni bedaki so 1) SLO1, 2) SLO2 700) SLO3 ali tebi se zdi to normalno in lahko za uporabo?

Tisti, ki zna si lahko naredi svojo listo tisti, ki pa ne zna pa mora sedaj skakat iz 10 izbranih programov na 600 - 700 potem 329 Pink SI za ostale slovenske kanale v tem primeru OBVEZNO OBVEZNO mora napisat številke ker ni druge možnosti!

Če bi bili kanali Slovenski skupaj pa se lahko pomikaš z tipko Programi +/- ali pa še boljšo zato so tudi moji programi tako postavljeni z navigacijskimi tipkami. Svojcem sem naredil vse slovenske kanale skupaj in sedaj, če gleda POP TV ji ni potrebno tipkat številk ali spreminjat programa lahko prvo preko navigacijskih tipk pogleda kaj se trenutn predvaja

Zakaj misliš, da so naši programi tako postavljeni, da lahko prvo pogledaš kaj se trenutno na programu predvaja in potem ga klikneš Iz številke 40 na št. 4 POP TV z navigacijskimi tipkami potrebuješ 5 sek jaz lahko še vedno gledam program na št 40 in istočano pogledam kaj se predvaja na POP TV in, če mi je všeč potem program odprem ali pa pogledam spored tako, da se pomeknem z navigacijsko tipko naprej

Prva shema je bila najboljša sedaj ta je kar nekaj. če bi dali vsaj slovenske kanale skupaj od 1 do... bi vsaj nekaj pametnega naredili koliko programov ima OSNOVNI paket 98.

Sedaj si tukaj poglej shemo, da jih ni sram nimam kaj drugega rečit, samo pogllej bolj kot tako zakomplicirane sheme ne moreš naredit pa tudi, če si neumen kot drvo!

http://www.telekom.si/zasebni-uporab...ol-tv/programi

SLO3 in še tri ostale programe so dali kar pod hrvaške in nemške programe

Ali pa, če uporabnik ni naročen na HBO tisti program bo bil prazen oz. ga bo preskočil in DKINO spet veliko uporabnikov preskoči. Ampak poglej to veš kako bi mene da bi moral vedno znova in znova se spotikat z programom DKINO ki bi šel z Programi +/- med POP TV in Kanal A.

1 TV SLO 1
2 TV SLO 2
3 TV SLO 3
4 POP TV
5 Kanal A
6 TV3 medias
7 Gold TV
8 Planet
9 Planet +1

Ta lista je veliko bolj enostavna kot njihova za katerega koli uporabnika!!!

Ali veš kako je lahko to za tiste uporabnike take stvari ogromno nadležne. Zakaj misliš, da sem že več kot 50+ uporabnikom zamenjal sheme največ je bilo to, ker jih je motilo, da naši slovenski kanali niso skupaj druga stvar pa je bil DKINO, ki je lih vmes med POPULARNIMI slvenskimi kanali. Kateri bedak bi naredil kaj takega DKINO, ki je plačljiv in, da ga nastavi na št 5 pa še vmes med popularnimi kanali. Ogromno zabiti človek lahko to naredi pameten tega nikoli ne bi naredil, ker bi vedel kako nadležno je, da se vedno znova in znova spotikaš s tem programom in to še na št 5.

Priporočila itd. tisto je vse brezveze, ker 60% je plačljivih stvari take app bi morale bit na št 980+, ki jih lahko dostopaš z lahko številko 999 in z Programi -. Si daj kliknil v življenju številko 0 pomojem nikoli ne Na št 0 bi moral biti program oz. app iskanje, ki je bolj uporabna kot sedaj kar je na št. 0.

Tisti, ki je delal to shemo drugič naj da odpoved bi bilo veliko boljše kot pa tako shemo kot je naredil sedaj. 3 slovenske kanale pod hrvaške in nemše

Slovenski kanali bi morali biti skupaj ali ne živimo v Sloveniji? Zakaj so pa potem razmetani po celi shemi kot, da bi bili neki x programi. Kaj pri p*** delajo 3 slovenski kanali pod hrvaškimi in nemškimi mislim res glej žalostno res žalostno kakšen zabit človek je to delal!

Seveda imaš prav za vse uporabnike ni mogoče naredit sheme pa naj naredijo vsaj enostavno in ne, da so slovenski kanali od št 1 do št 900 kaj to je kakšna shema zate? Naši slovenski kanali v državi v kateri živimo in te kanale, da jih pomečejo po celi programski shemi takemu človeku ni pomoči!!

Govorimo za slovenske kanale kaj pa imaš/imamo sedaj od 22 do 90 nič prazno je vse in tukaj bi lahko bili slovenski kanali. Za ostale Balkan itd. mi ne živimo na balkanu tisti, ki se naroči na shemo balkan jo bo imel tam kjer je. Jaz govorim za slovenske kanale, ker v sloveniji živimo ali ne?

Glede daljinca ja imam BOX in gledam YouTube ampak pri vsem tem še vedno uporabljam navigacijske tipke veliko veliko več. In zato tudi ne zamenjam original daljinca pod nobenim pogojem!

Hub Address:
dchub://europa-network.net:5000

Nazadnje uredil Bostyan87 : 10.06.2016 ob 18:06.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2016, 17:38
Novinec

Citat:
Objavil-a bond008 Prikaži sporočila
tegale daljinca še ni nobeden omenil

http://www.telekom.si/zasebniuporabn...8032012_ir.pdf
Ta je pa še veliko slabši samo poglej kje so tipke za previvanje. Pa še tipke za izklop TV nima tako, da raje imam original daljinec, ki je manjši in tipke lepo porazdeljene

Tipke za previvanje morajo bit takoj nad navigacijskimi tipkami kot jih ima original daljinec, ker navigacijske tipke uporabljaš (Približno )70% in tipke za previvanje 30% zato morajo bit takoj na vrhu ne smejo biti pa skupaj, ker potem ni pregledno.... Na tistem vilikem daljincu je samo problem, da so naredili glavne navigacijske tipke 3x manjše od tipk za previvanje to je največja napaka!

Hub Address:

Nazadnje uredil Bostyan87 : 10.06.2016 ob 17:44.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2016, 17:52
Cjen Uporabnik Cjen ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 34

Kako pa izbereš REC opcijo na novem daljincu, če želiš nekaj posneti? Namreč na daljincu je ni.
Odgovorite s citatom
Staro 14.06.2016, 07:43
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 980

Ma niso oni bedaki. D-Kino je tam, kjer mora biti. Večkrat, ko se ukvarjaš z njim, bolj te mika, da nekaj naročiš.
Odgovorite s citatom
Staro 14.06.2016, 07:57
diolen Uporabnik diolen ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce diolen
Član od: Dec 2005
Sporočila: 712

Imaš dva daljinca:
http://www.telekom.si/zasebni-uporab...-s-univerzalni

http://www.telekom.si/zasebni-uporab...ox-univerzalni
Odgovorite s citatom
Staro 14.06.2016, 12:34
Novinec

Citat:
Objavil-a Cjen Prikaži sporočila
Kako pa izbereš REC opcijo na novem daljincu, če želiš nekaj posneti? Namreč na daljincu je ni.
Če REC gumba nimaš potem imaš S in S ne omogoča zamika in tudi ne snemanja. Zato pa so doma 3 BOX-i Če pa imaš BOX potem moraš naročit daljinec za BOX in ne za BOX S!

Citat:
Objavil-a lokev Prikaži sporočila
Ma niso oni bedaki. D-Kino je tam, kjer mora biti. Večkrat, ko se ukvarjaš z njim, bolj te mika, da nekaj naročiš.
DKINO ne uporablja vsak jaz jih vem kar za veliko ljudi. DKINO je lahko na št. 0 in tisto, kar je sedaj na št. 0, ki je itak brezveze bi kar ukinili. In bi bila potem shema vsaj do 10 čista. Ampak raje vidim Iskanje app na 0, ki je bolj uporabna od vseh ostalih app

MENU:
Spored - Res je na prvem mestu, ampak ga še nihče ni uporabljal, ker je počasen, nepregleden in še ti išče za 5 programov, ki če imaš svojo shemo so še nekaj uporabno, če pa imaš njihovo shemo pa bolj ne, ker so vsi programi pomešani. Najbolj glavno pa je to ko odpreš Spored zamika ni več in če gledaš program kateri ne omogoča zamika ali pa ne želiš vse še enkrat previvat je neuporaben. Doma in tudi ostalim vedno priporočam navigacijske tipke, ker itak jim naredim novo shemo in DKINO itd. vse pomečem na št. 950+ in od 1 naprej slovenske kanale brez app!

Snemalnik
Media Center
Voyo - Bolj malo gledan, ampak je itak edini dodatni paket tako, da....
Iskalnik
YouTube
Tunein - Spet nikoli gledan, ampak je na tem mestu
SiolNET - Spet nikoli gledan, ampak je na tem mestu.
Vreme

In to je vse, kar je v Menuju

DKINO doma nismo naročili nikoli nič pa imamo SIOL že od vedno. Tisti, ki naroči naroči tisti, ki ne pač ne in zato je velika neumnost, da je na št. 5 ki bi lahko bil vsaj mislim vsaj na št. 11 lih tako hitro dostopno :P

Ko delam nekomu shemo ga prvo vprašam kaj želi in VEDNO popolnoma vedno je enak odgovor počisti DKINO in HBO (Če je naročen) iz 5 in 6, ker me zelo moti, ko se pomikam po glavnih programih in ja to pomeni med Kanal A in POP TV potem vidiš kako zabiti so!!

In drugi odgovor je Slovenski kanali od 1 naprej, da jih imam vse skupaj. Kar je tudi logično kako bo uporabnik vedel kje so vsi slovenski kanali, če so pa tako pomešani edina možnost je, da nosi s seboj programsko shemo natisnjeno na papirju prav bolano ne neumno. V Sloveniji živimo, in niti slovenskih kanalov ne morejo porazdelit skupaj jih je lahko sram!!!

Prvič je prevelik oz natančno predol in druga stvar DKINO sedaj še na daljincu prav brezveze pa še na sredini in velika tipka LOL. DKINO ni prav nič pomemben program od ostalih je popolnoma navaden program nekdo ga uporablja nekdo ga ne! In take neumnosti delajo samo zato, ker želio dobiti čim več denarja. Filma pod 3,5€ ga sploh ni, če želiš HD dobro itak ni bistvene razlike in ni vredno plačat tistih nekaj € več pa kar 5€ ja seveda...

Najslabše pa je, da so navigacijske tipke 3x manjše od tipk za previvanje

Original daljinec je TOP od TOP še številčnico imaš spodaj in, ker je majhen se prileže v roko TOP in imaš vse na dosegu roke oz. prstov vse tipke, ker je majhen. Vsi ostali so katastrofa z izjemo tega, ki si omenil, če ne bi bil tako dolg in navigacijskih tipk 3x manjših od tipk za previvanje in brez DKINO bi ga še naročil tako pa DKINO je na št. 5 potem v Menuju sedaj še na daljincu kam ga bodo še dali na glavo naj si napišejo !! Res si nisem mislil, da se bo Telekom Slovenije spustil tako nizko in se prav plazil po kolenih in prosil za denar...

Ker imamo svojo shemo večina uporabljamo navigacijske tipke, zato ker vidiš kaj se trenutno na nekem programu predvaja in, če ti je všeč program odpreš To še ni vse ker se lahko pomikaš po ostalih programih in gledaš Spored brez, da bi sploh prekinil program, ki ga trenutno gledaš heh ga ni lepšega Spored mu ne seže niti do stopala Z navigacijskimi tipkami od št. 1 do 100 potrebuješ 10 sec z Sporedom pa 30+ sek. zakaj bi potem uporabljal Spored Pa še hitre tipke so na voljo 11 slovenski, 22 slovenski, 33 dokumentarni, 44 filmi FOX itd., 55 ostali z podnapisi, 66 risanke, 77 glasba, 88 angleški. Seveda programi so potem gor in dol logično to je lih neka sredina. Lahko se pomekneš z navigacijskimi tipkami in prvo pogledaš kaj se trenutno sploh predvaja in potem program odpreš ali pa z tipko Programi +/-.

Hub Address:

Nazadnje uredil Bostyan87 : 14.06.2016 ob 13:28.
Odgovorite s citatom
Staro 14.06.2016, 16:46
Cjen Uporabnik Cjen ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 34

Citat:
Objavil-a Bostyan87 Prikaži sporočila
Če REC gumba nimaš potem imaš S in S ne omogoča zamika in tudi ne snemanja. Zato pa so doma 3 BOX-i Če pa imaš BOX potem moraš naročit daljinec za BOX in ne za BOX S!
Nimam S, imam BOX, ki omogoča snemanje in zamik. Tega so mi poslali, ker je prvotni crknil. Sem ugotovil, da lahko prek TVIN-a dodam ukaz za snemanje in bo tudi OK Hvala za info.
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2016, 17:54
sladzan Uporabnik sladzan ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce sladzan
Član od: Nov 2010
Naslov: Bela krajina
Sporočila: 279

Pozdrav.
Danes sem dobil nov daljinec ruwido r107.Verjetno tisti prvi od dveh enakih z tipko DKINO(nekateri imajo REC tipko).Nažalost se ni dalo trenutno zamenjat daljinca z tipko REC namest DKINO.

Dobil sem pa informacijo,ki naj bi bila točna,da sedaj dela snemanje(za siol box z diskom N8200) z rdečo tipko ,ki je spodaj na dnu daljinca,kjer so tud ostale 3 barvne tipke.
Zdaj me zanima ,ker mi ne snema,sepravi ne deluje.Ali moram poklicat tehnično pomoč,da se nardi morda kakšna posodobitev box-a?
Dela pa super,tudi pauza tipka deluje .
Rdeča tipka sicer deluje ,ker utripne na stb-box in v meniju od programa ,če pritisnem "podobno" ki je rdeča tipka oznaka tudi deluje.Se da kako uredit to?
Ali je res potem možno z rdečo tipko po novem tudi snemat?Deluje komu morda?

In še eno vprašanje.Se lahko daljinec uporablja za več televizij hkrati različnih znam(recimo LG in philips imata drugačne kode tv-a),ko enkrat programiraš in upariš daljinec.Da se nemotijo in da ne vgaša tv v drugi sobi,ker to se je meni zgodilo z philips in matrix(beko chip) lcd ,ko sem te dve tv sprobal.In da nerabiš programirat če preneseš dalinc v drugo sobo za drug tv.(Box,vem da dela normalno.Na novejem box's in starem box'S,ter box)
Sicer bo itak dalinc v eni sobi ,ampak morda kdaj slučajno potrebuješ za dve tv in box,box's.
Odgovorite s citatom
Staro 12.10.2016, 19:03
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.781

Citat:
Objavil-a sladzan Prikaži sporočila
Pozdrav.
Danes sem dobil nov daljinec ruwido r107.Verjetno tisti prvi od dveh enakih z tipko DKINO(nekateri imajo REC tipko).Nažalost se ni dalo trenutno zamenjat daljinca z tipko REC namest DKINO.

Dobil sem pa informacijo,ki naj bi bila točna,da sedaj dela snemanje(za siol box z diskom N8200) z rdečo tipko ,ki je spodaj na dnu daljinca,kjer so tud ostale 3 barvne tipke.
Zdaj me zanima ,ker mi ne snema,sepravi ne deluje.Ali moram poklicat tehnično pomoč,da se nardi morda kakšna posodobitev box-a?
Dela pa super,tudi pauza tipka deluje .
Rdeča tipka sicer deluje ,ker utripne na stb-box in v meniju od programa ,če pritisnem "podobno" ki je rdeča tipka oznaka tudi deluje.Se da kako uredit to?
Ali je res potem možno z rdečo tipko po novem tudi snemat?Deluje komu morda?

In še eno vprašanje.Se lahko daljinec uporablja za več televizij hkrati različnih znam(recimo LG in philips imata drugačne kode tv-a),ko enkrat programiraš in upariš daljinec.Da se nemotijo in da ne vgaša tv v drugi sobi,ker to se je meni zgodilo z philips in matrix(beko chip) lcd ,ko sem te dve tv sprobal.In da nerabiš programirat če preneseš dalinc v drugo sobo za drug tv.(Box,vem da dela normalno.Na novejem box's in starem box'S,ter box)
Sicer bo itak dalinc v eni sobi ,ampak morda kdaj slučajno potrebuješ za dve tv in box,box's.
Ne, rdeča tipka za snemanje ne deluje. Prosim, da mi sporočite svoje uporabniško ime na ZS. Poizkusil bom urediti, da dobite daljinec s tipko REC.

Kar se pa drugega vprašanja tiče, kot mi je znano ne morete z istim daljicem upravljati dveh TV-jev, ki sta različnih znamk. Daljinca bi morali programirati za vsak TV posebej. Sicer je ta daljinec IR in ga morate usmeriti direktno v aparat, da deluje. Bojazen, da bi z njim upravljali več TV-jev naenkrat je odveč.

Lp, Črt
Odgovori

Značke
daljinski, nov, upravljalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nov daljinski upravljalnik? bejba020 SiOL TV 11 11.02.2014 18:07
SIOL BOX S Upravljalnik / Daljinec / Pilot PorscheRS SiOL TV 28 23.08.2011 13:47
univerzalni daljinski upravljalec zaks222 Hi-Fi in elektronika 4 16.03.2009 09:17
daljinski upravljalnik frikec SiOL TV 19 28.11.2006 16:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:55.