Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 27.04.2007, 21:53
clutch Uporabnik clutch ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 95
Privzeto Re: Prioriteta telefonije nad internetom

Noben QOS ti ne bo tezave odpravil, zal. Svetujem vsem, ki imate taksne tezave, da omejite predvsem upload na nekje 90%. Tistih nekaj kb/s itak nihce ne pogresa.
Odgovorite s citatom
Staro 30.04.2007, 07:12
Milos Uporabnik Milos ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 21

Sem izvedel test pri 15kB uploada in 0kB downloada... moja linija je 256kB/48kB (torej 2048kb/384kb)... in prekinja
Odgovorite s citatom
Staro 30.04.2007, 09:04
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a clutch Prikaži sporočila
Noben QOS ti ne bo tezave odpravil, zal. Svetujem vsem, ki imate taksne tezave, da omejite predvsem upload na nekje 90%. Tistih nekaj kb/s itak nihce ne pogresa.
Nimaš kaj omejevati, telefonija mora biti ločena. Nobeden DL ali UL ne sme uplivati na kvaliteto telefonije. Teži na SiOLu, dokler ti ne uredijo. Niti ko sem imel ADSL, niti sedaj, ko imam VDSL, internetni promet NE upliva na telefonijo ali TV, ker ne sme. To je napaka SiOLa, ki naj ti jo odpravijo tako ali drugače. Če moraš internetni promet omejevati zaradi tel. ali TV, je to nezagotavljanje storitve, saj plačuješ polno pasovno širino, ne samo 90%.
Staro 30.04.2007, 18:23
zack69 Uporabnik zack69 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce zack69
Sporočila: 38

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Nimaš kaj omejevati, telefonija mora biti ločena. Nobeden DL ali UL ne sme uplivati na kvaliteto telefonije. Teži na SiOLu, dokler ti ne uredijo. Niti ko sem imel ADSL, niti sedaj, ko imam VDSL, internetni promet NE upliva na telefonijo ali TV, ker ne sme. To je napaka SiOLa, ki naj ti jo odpravijo tako ali drugače. Če moraš internetni promet omejevati zaradi tel. ali TV, je to nezagotavljanje storitve, saj plačuješ polno pasovno širino, ne samo 90%.

točno to sem imel v mislih, ko sem omenil, da moram pogledat člene pogodbe....ker če je meni vse jasno, pol mora tel delati neglede koliko downloada je....se strinjam da je treba težit na SIOL, jaz samo počakam, da prazniki minejo, potem pa v akcijo...sploh me ne zanima, kaj mi je svetoval na help desku...jaz sam naj nesem NOVI modem na servis in vszamem drugega...pol pa če ne bo drugače, pa naj dam testirati linijo !!! HALO...pa to je ja njihova dolžnost, če so mi prodali storitev, ki jo moram plačati, potem naj se tega tudi držijo oni in mi uredijo da bo delalo kot mora..
lp
se javim ko bam kaj zrihtal, pozitivno ali negativno
Odgovorite s citatom
Staro 02.05.2007, 16:45
Novinec

Še en test... internet neobremenjen (vse na 0) in se pogovarjam po telefonu. Ko za računalnikom kliknem na kakšno spletno stran mi sogovornik potrdi, da me začenja prekinjati in prekinja točno toliko časa kot se nalaga stran. To je pa sedaj višek vsega!

Kdaj točno prihajajo SiOL računi za te "storitve"? Ker ta mesec bom račun reklamiral, ni dvoma. Plačujemo telefonijo in internet, uporabljamo pa lahko samo eno od teh naenkrat.
Odgovorite s citatom
Staro 02.05.2007, 19:14
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a Milos Prikaži sporočila
Še en test... internet neobremenjen (vse na 0) in se pogovarjam po telefonu. Ko za računalnikom kliknem na kakšno spletno stran mi sogovornik potrdi, da me začenja prekinjati in prekinja točno toliko časa kot se nalaga stran. To je pa sedaj višek vsega!

Kdaj točno prihajajo SiOL računi za te "storitve"? Ker ta mesec bom račun reklamiral, ni dvoma. Plačujemo telefonijo in internet, uporabljamo pa lahko samo eno od teh naenkrat.
Pa si ti to kaj reklamiral, si klical na SiOL? Vsekakor je to napaka v modemu. Enako se je meni dogajalo na Fritzu, ko sem uredil QoS, lahko torrenti delajo na polno in ko uporabljam telefon, sam vzame del pasovne širine za telefonijo. Nekako podobno delajo tudi modemi, ki jih tala SiOL, le da je tam verjetno del pasovne širine neprestano rezervirano za telefonijo. Očitno je nekdo pozabil eno kljukico stisniti pri nastavitvah, do katerih ti nimaš dostopa. Lepo poliči in bodi prijazno ustrajen in se ne daj odgnati z navodili, da resetiraj modem. Reci, naj se spoka na tvoj modem in uključi QoS, ki so ga očitno pozabili.
Staro 03.05.2007, 16:37
Novinec

ja saj jaz to tudi razumem, ampak da bi se kao zmotili pri večih enako ? sicer je možno... ker namreč jaz imam enak problem
Odgovorite s citatom
Staro 07.05.2007, 19:21
Novinec

Citat:
Objavil-a Milos Prikaži sporočila

a si že kaj urgiral odnosno a si že kaj dosegel? ker namreč jaz sem že drugič klical na siol helpdesk, pa so mi spet svetovali da naj nesem modem na servis.... no sicer ga bom, ker mi sistem ne funkcionira kot bi moral ...

lp
Odgovorite s citatom
Staro 07.05.2007, 19:43
Novinec

Modem sem nesel v teletrgovino, kjer mi je prijazen gospod tam razložil, da bi bilo najbolje, da opravim prehod na Telekomovo shemo - da s Telekomom podpišem novo pogodbo. Eden izmed razlogov zakaj mi je predlagal to je ta, da mi moj star modem odkupijo, dobim pa novega v najem, kar meni osebno veliko bolj odgovarja (strele in te zadeve), in pa da se ob takih napakah kot jih doživljamo pri nas doma glede telefonije in interneta, domov oglasi tudi serviser, ki ima s seboj magari 20 modemov in ne odide preden zadeva ne deluje kot je treba. Sedaj če pretehtam to in pa tisto, da si lahko servis za popravilo/zamenjavo mojega modema vzame tudi do 45 dni (vem, da dobim nadomestnega), mi je varianta s Telekomom vseeno bolj všeč. Še posebej se mi pa dopade da imam modem spet samo v najemu, ker smo v preteklosti enkrat že izgubili NT2ab (ko smo še imeli ISDN) zaradi udara strele in so ga Telekomovci zamenjali z novim že naslednji dan.
Odgovorite s citatom
Staro 08.05.2007, 13:23
Novinec

Ja pa so ti zrihtali modem da ti je delal, oz ti ni prekinjal ko je delal internet.... Sporoči kako si prešel na Telekomovo shemo in kake stroške si imel z tem, predvsem pa če deluje kot treba

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
internetom, prioriteta, telefonije

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z internetom mato02 Tehnična pomoč 82 18.04.2008 19:28
Težava z internetom - TRIO sigor Tehnična pomoč 5 20.02.2007 20:13
registracija telefonije - DUO vidi47 Tehnična pomoč 7 07.10.2006 13:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:46.