Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.12.2011, 09:10
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094
Privzeto Re: Innbox V50U Home Gateway

Sej zato vzpostavlam sam iz windowsev ker lahko sam nastavim. Ampak Wifi od modema je useless na tak nacin, kakot tudi Trunk porti.
Odgovorite s citatom
Staro 17.12.2011, 10:35
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 861

ja, na modemu ne moreš DNSjev menjat. Edino če si omisliš kak router.
Odgovorite s citatom
Staro 18.12.2011, 09:39
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Citat:
Objavil-a pal Prikaži sporočila
sej jih lahko sam naštimaš, še sploh če vzpostavljaš povezavo na PCju.
v nastavitvah mrežne kartice pod Internet protocol version 4(Win 7), kjer lahko sam napišeš tudi interni IP, masko,..
Citat:
Objavil-a Sawyer
Sej zato vzpostavlam sam iz windowsev ker lahko sam nastavim. Ampak Wifi od modema je useless na tak nacin, kakot tudi Trunk porti.
Saj ne rabite vzpostavljat PPPoE na računalniku zato, da imate druge DNS-je. Enostavno pustite, da PPPoE vzpostavlja modem, in v nastavitvah mrežne kartice nastavite DNS (naprimer 208.67.222.222, 208.67.220.220).

Edino kar je potem tukaj, da moraš to narediti na vsakem računalniku, na katerem hočeš da uporablja te DNS-je.

Sicer te razumem, zakaj hočeš da se da to nastaviti na modemu in mislim, da ti bodo to z kakšno poznejšo nadgradnjo tudi omogočili.

Nazadnje uredil mnheia : 18.12.2011 ob 09:48.
Odgovorite s citatom
Staro 18.12.2011, 16:36
Mojster

To ne deluje z siolom. DNS mora obvezno biti nastavlen v PPPOE seji ali na modemu (nemogoče z siolom), ali kot je ze povedal kupis pravo računalniško omrežno opremo kot ruter in nikakor ne deluje če to nastaviš v mrežni. Moraš vedet, da je siol nekaj posebnega ko govorimo o ISP ponudnikih, kar pomeni da iste fore ko delujejo pri vseh ostalih, ne delujejo tukaj.

Trenutno sem izbral free in cheap zadevo PPPOE iz računalnika, kar pa seveda TRUNK in WIFI naredi neuporanega. Ruter mi je pa crkno par dni nazaj in trenutno še nimam za novega.

Nazadnje uredil Sawyer : 18.12.2011 ob 16:45.
Odgovorite s citatom
Staro 18.12.2011, 18:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
To ne deluje z siolom. DNS mora obvezno biti nastavlen v PPPOE seji ali na modemu (nemogoče z siolom), ali kot je ze povedal kupis pravo računalniško omrežno opremo kot ruter in nikakor ne deluje če to nastaviš v mrežni. Moraš vedet, da je siol nekaj posebnega ko govorimo o ISP ponudnikih, kar pomeni da iste fore ko delujejo pri vseh ostalih, ne delujejo tukaj.

Trenutno sem izbral free in cheap zadevo PPPOE iz računalnika, kar pa seveda TRUNK in WIFI naredi neuporanega. Ruter mi je pa crkno par dni nazaj in trenutno še nimam za novega.
Kako ne deluje? Meni deluje čisto v redu in tudi tebi bi moralo. Vzpostaviš PPPoE sejo na modemu, na računalniku z operacijskim sistemom Windows 7 greš v nadzorno ploščo, omrežje in internet, središče za omrežje in skupno rabo, v levem meniju izbereš spreminjanje nastavitev kartic, klikneš na pravo z desnim klikom, izbereš lastnosti, izbereš in klikneš na Internet Protocol Version 4, odpre se ti okno kjer izbereš uporabi te naslove strežnikov DNS in jih vneseš (naprimer 208.67.222.222, 208.67.220.220), pritisneš v v redu.

Nato jaz kar na hitro onemogočim in ponovno omogočim povezavo in stvar deluje z drugimi DNS-ji. SiOL te ne sili da uporabljaš njihove DNS-je, sicer nimaš možnosti, da bi to spremenil na modemu ampak zgoraj opisan postopek deluje!

Seveda to pomeni, da moraš na vsakem računalniku oz. napravi kjer hočeš te DNS-je uporabljati narediti to na takšen ali drugačen način. Če imaš svoj usmerjevalnik na podoben način to narediš tam in je stvar rešena.

SiOL je kar se tiče storitev vsaj meni odličen ponudnik, malce dražji kot ostali ampak z hitrostjo reševanja težav vsaj sam nisem nikoli imel težav. Bil sem že pri Amisu, T2 in pri Telemach - vsi zanič =).

To da si izbral takšen način je tvoj problem ker tako lahko vzpostavljaš največ 2 seji z dinamičnim IP-jem in eno z statičnim kar ti potem onemogoči vzpostavitev povezave na drugih napravah razen če te niso za tvojim PC-jem. Seveda je tu potem TRUNK, WIFI in kup drugih opcij neuporabnih!

Nazadnje uredil mnheia : 18.12.2011 ob 18:15.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2011, 07:41
Mojster

Dva sma ti rekla da to ne deluje na siolu. Torej je 2 proti 1 zdaj kar pomeni, da je večja verjetnost da imama midva prav in ne ti.

Ti lahko vpisuješ DNSje v tvojo mrežno kolko češ, še vedno so siolovi tisti in edini kateri aceptani.
Vedno prvo prevri zadevo, predno jo predlagaš, kar pa garantirano nisi ali pa neveš kak.

Samo enih par zadev, katere me najbol motijo.
Siol misli...
...da dinamicni IP pomeni da se mora reconnectat na 24ur. WRONG!
...da nerabimo drugih DNSjev, oz če že si nej kupimo svojo opremo. WRONG!
...da je bol smart uporabljat PPPOE za vzpostavitev broadband povezav. WRONG!

Nazadnje uredil Sawyer : 19.12.2011 ob 08:12.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2011, 08:39
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Dva sma ti rekla da to ne deluje na siolu. Torej je 2 proti 1 zdaj kar pomeni, da je večja verjetnost da imama midva prav in ne ti.

Ti lahko vpisuješ DNSje v tvojo mrežno kolko češ, še vedno so siolovi tisti in edini kateri aceptani.
Vedno prvo prevri zadevo, predno jo predlagaš, kar pa garantirano nisi ali pa neveš kak.

Samo enih par zadev, katere me najbol motijo.
Siol misli...
...da dinamicni IP pomeni da se mora reconnectat na 24ur. WRONG!
...da nerabimo drugih DNSjev, oz če že si nej kupimo svojo opremo. WRONG!
...da je bol smart uporabljat PPPOE za vzpostavitev broadband povezav. WRONG!
Sawyer lepo te prosim, da mi ne prodajaš banan! Sem preveril zadevo in deluje sicer ne bi nič napisal oz. bi jo najprej preveril! Verjemi, da nisem tako neizkušen kot bi kdo mislil.

Tukaj imaš dokaze o tem, da meni deluje. Predstaviš še svoje, da ne?

Da, dokažem da se PPPoE vzpostavlja na modemu sem izvedel ukaz "tracert siol.net"

Kot vidite je prva pot, ki jo naredi 192.168.100.1 kar je moj modem Innbox V50U.

Potem sem v nastavitah mrežne kartice pod Internet Protocol Version 4 (postopek imaš opisan zgoraj) spremenil DNS zapise.

Na koncu še počistimo DNS CACHE ali pa tako kot jaz na hitro onemogočiš in omogočiš povezavo in stvar deluje.

Za dokaž imaš tukaj še ukaz "nslookup"

In Welcome Page od OpenDNS, ki se dinamično spreminja glede na to katere DNS-je uporabljaš:

Zdaj bi ga pa lahko še kdo od 080 postavil na realna tla, da neha špukat po vas =).

---

Za konec sem še spremenil DNS-je nazaj na avtomatsko pridobitev. Počistil DNS CACHE oz. onemogočil in omogočil povezavo.

Tukaj je novi nslookup iz SIOL-ovih DNS-jev oz. tistih, ki jih je PC pridobil sam od modema:

In še Welcome Page od OpenDNS, ki pravi da ne uporabljam OpenDNS:

Nazadnje uredil mnheia : 19.12.2011 ob 09:37.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2011, 09:39
Mojster

ok sorry pa res deluje. dnsji so bli uporableni od karte z višjo metriko namesto od te z nižjo, čeprav je internet preko nižje delal.

Zdaj pa mi reporta da sem američan in imam dostop do netflixa, huluja, pandore, foxa.....
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2011, 09:43
Uporabnik

Ni problema, lepo da ti sedaj deluje =).
Odgovorite s citatom
Staro 28.11.2013, 14:53
I3uZz Uporabnik I3uZz ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2008
Sporočila: 5

Zdravo,

mi lahko kdo pomaga glede odpiranja portov. Klical sem na 080 1000, da mi odpre vse porte, vendar, ko naredim test portov so vsi zaprti. Vglavnem zanima me kje in kako jih odprem?

Hvala
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
gateway, home, innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 21:42
WiFi IP Dericam M801W PTZ in Prospero632+ Home Gateway mazo Tehnična pomoč 2 18.11.2011 18:58
Sinope568+ Home Gateway preimenuje ime povezave simnovv Tehnična pomoč 1 14.06.2011 14:19
Sinope568+ Home Gateway Problem - Port Forwarding ShadeiouS Računalništvo in internet 3 05.01.2011 21:01
Odpiranje PORT-ov na Sinope568+ Home Gateway Routerju freshQ Računalništvo in internet 0 21.06.2010 11:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:18.