Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 15.04.2014, 21:19
BlacKHeaDSg1 Uporabnik BlacKHeaDSg1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2014
Sporočila: 3
Privzeto Re: Innbox V50U Home Gateway

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

na modemu pod Advanced Setup -> NAT pravilno definirajte porte, ki jih aplikacija potrebuje in jih usmerite na lokalni IP naslov naprave.
Prav tako preverite še požarni zid na računalniku ali strežniku, kjer je aplikacija nameščena.

Na omenjenem modemu nismo zaznali kakšnih omejitev ali nepravilnosti v delovanju "port forwardinga".

Lep pozdrav,
Sebastjan
Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Potem to pomeni, da nekaj še vedno blokira komunikacijo. Lahko, da imaš vključen požarni zid, ki blokira zunanje povezave ali pa imaš Mumble nastavljen tako, da se odziva samo v lokalnem omrežju.

Poizkusi potegniti Xampp paket in ga namestiti na isti računalnik. Po uspešni namestitvi z vključenim DMZ bi moral imeti odprta vrata 80.
Svetovalna slušba mi je svetovala naj se preko PPPOE povežem na internet in sem ugotovil, da je Eset Smart Security blokiral komunikacijo.

Ko greš Eset Smart Security na Network -> Personal Firewall -> Rules and Zones -> Rules and Zones setup in sem opazil, da sem nastavil samo Local port in popolnoma spregledal Remote port. Ko sem tam nastavil isti port, ki ga Mumble uporablja, je takoj začelo delovati. Sedaj se lahko tudi moj kolega poveže.

Vsem se zahvaljujem za Vaše nasvete in napotke.
Odgovorite s citatom
Staro 23.04.2014, 10:11
bus62 Uporabnik bus62 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2012
Sporočila: 37

Živjo,

mene pa zanima katera je zadnja verzija softweara za Innbox v50u modem?

LP, G
Odgovorite s citatom
Staro 23.04.2014, 15:26
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Jaz imam 6.0.24-3.8

Isaac Asimov
Odgovorite s citatom
Staro 23.04.2014, 15:40
Pripravnik

Pod DNS sta možnosti izbire: TZO in DynDNS.org.

Prvega je že davno kupil drugi, drugi (DynDNS) pa ukinja free servis. Dejte prosim že enkrat zahteva od Iskratel-a (oz. Bxxxe), da dodajo druge servise in da popravijo FW tako kot se zagre - določenih stvari uporabnik sploh ne more delati (recimo statično dodeliti IP določenemu MACu v rubriki Local Area Network (LAN) Setup) ker so strani preprosto prazne v kolikor nisi prijavljen z ustreznim uporabniškim imenom (beri administratorskim). Nova verzija je obljubljena že precej časa a nič od tega...
Pa ne mi sedaj, da naj se oglasim kaj hočem vpisati - zagotovite delujočo opremo in ne nekaj na pol delujočega!

Kateri modemi so alternativa V50U za optiko? Rabim vse za Trio + kabelsko TV + WiFi.
http://innbox.net/en/ftth-p2p-gigabit-home-gateway je v ponudbi?

Isaac Asimov

Nazadnje uredil AlienRex : 23.04.2014 ob 15:45.
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 16:00
Novinec

Hvala za info. Potem imam zadnjo verzijo FW. Imam pa še eno vprašanje, in sicer me zanima kako je z dodeljevanjem statičnih DHCP naslovov. Če grem pod LAN setup in kliknem ''add entries'' mi ne ponudi nobenih možnosti za nastavljanje. Je možno, da do teh nastavitev uporabniki nimamo dostopa?

LP, Gregor
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 18:56
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.781

Citat:
Objavil-a bus62 Prikaži sporočila
Hvala za info. Potem imam zadnjo verzijo FW. Imam pa še eno vprašanje, in sicer me zanima kako je z dodeljevanjem statičnih DHCP naslovov. Če grem pod LAN setup in kliknem ''add entries'' mi ne ponudi nobenih možnosti za nastavljanje. Je možno, da do teh nastavitev uporabniki nimamo dostopa?

LP, Gregor
Drži, trenutno omenjeni dostop uporabnikom še ni na voljo. Omenjeni dostop se pričakuje ob naslednji večji nadgradnji modema.

Lahko pa mi svoje uporabniško ime skupaj z tabelo MAC in IP naslovov posredujte na ZS in vam bomo lokalne statične IP naslove nastavili z naše strani.

Lp
Sandi
Staro 24.04.2014, 19:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Drži, trenutno omenjeni dostop uporabnikom še ni na voljo. Omenjeni dostop se pričakuje ob naslednji večji nadgradnji modema.

Lahko pa mi svoje uporabniško ime skupaj z tabelo MAC in IP naslovov posredujte na ZS in vam bomo lokalne statične IP naslove nastavili z naše strani.

Lp
Sandi
Samo izmotavanje! Že eno leto trobite eno te isto, nov verzije pa ni na spregled in vprašanje če kdaj bo! Prosim, da odgovorite na moje vprašanje kateri alternativni modem mi je na voljo.

Isaac Asimov
Odgovorite s citatom
Staro 24.04.2014, 20:41
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.781

Citat:
Objavil-a AlienRex Prikaži sporočila
Samo izmotavanje! Že eno leto trobite eno te isto, nov verzije pa ni na spregled in vprašanje če kdaj bo! Prosim, da odgovorite na moje vprašanje kateri alternativni modem mi je na voljo.
Kateri modemi so na voljo je odvisno od tehnologije na katero ste priključeni (ADSL, VDSL, optika). Lahko mi na zasebno sporočilo posredutjete vaše uporaniško ime in bom preveril kateri modem vam je še na voljo.

LP
Matej
Staro 24.04.2014, 23:30
Novinec

Aha, sem sumil na to, ker gospa iz tehnične pomoči mi je že nastavila en naslov, sam sem pa seveda pozabil vprašat o tej omejitvi Vsekakor bi bila pa funkcija dobrodošla, da se ni potrebno vedno obračat na TP. Pošljem še seznam mac naslovov.

Hvala

Nazadnje uredil bus62 : 25.04.2014 ob 01:28.
Odgovorite s citatom
Staro 25.04.2014, 08:42
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

nabavi usmernik
modem naj bo modem - operater naj v svojem delu na svoji fizični škatli administrira, stranka na svoji, sploh če hoče delati omejitve in ne le ad hoc povezave v svet
Odgovori

Značke
gateway, home, innbox, v50u

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Innbox V50U Home Gateway Sawyer Tehnična pomoč 4 17.12.2017 22:42
WiFi IP Dericam M801W PTZ in Prospero632+ Home Gateway mazo Tehnična pomoč 2 18.11.2011 19:58
Sinope568+ Home Gateway preimenuje ime povezave simnovv Tehnična pomoč 1 14.06.2011 15:19
Sinope568+ Home Gateway Problem - Port Forwarding ShadeiouS Računalništvo in internet 3 05.01.2011 22:01
Odpiranje PORT-ov na Sinope568+ Home Gateway Routerju freshQ Računalništvo in internet 0 21.06.2010 12:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:14.