Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 22.02.2012, 22:23
madzi Uporabnik madzi ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 3
Privzeto Priklop drugega (komercialnega) modema

Pozdravljeni!

Težava iz te teme še vedno ni rešena, kljub predlaganemu naj si kupim dodaten ruter. Ni mi do tega da bo zraven modema še ena škatla, ki bo opravljala isto nalogo kot bi jo moral Innbox modem/router. Firmware v Innbox-u bi lahko bil boljši...

Probal sem z hosts datoteko in je delovalo, dokler si na strežniku nisem omislil poddomene... Nato sem lahko še samo gledal web od Innbox-a.

No kakorkoli v spletni trgovini kjer "hitro prideš na vrsto" pa verjetno bi se našel še kje drugje, sem zasledil DSL modem/router D-Link DSL-2741B, ki ima vgrajen ADSL/ADSL2/ADSL2+ modem (Annex B). Je kdo že poskusil, če bi se ta zadeva znala povezat s Siol-ovim omrežjem?
Z OpenWRT bi to bila precej dobra zadeva.

Lp
Odgovorite s citatom
Staro 22.02.2012, 23:03
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854
Privzeto Re: Priklop drugega (komercialnega) modema

Znala mislim, da bi se samo tukaj ti ne bo dovolilo se povezati. Poizkusi kontaktirati tehnično službo preko elektronske pošte ali preko spletne aplikacije.

Vsekakor ti bodo morali MAC naslov naprave dodati na seznam, da se bo lahko uspešno povezala. Ali pa če boš poizkusil z "kloniranjem".

V obeh primerih se dejansko odpoveš tehnični podpori.

Nazadnje uredil mnheia : 22.02.2012 ob 23:10.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 07:39
asterix Uporabnik asterix ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2010
Sporočila: 77

Zdravo.

Noben komercialni modem ti na omrežju Siola ne bo deloval. Modem za delovanje potrebuje kup specifične konfiguracije, in dedicated sw.

Če dostopaš do web serverja uporabi kakšen od free proxy (http://www.freeproxy.net/).

Drugače pa nabavi dostojen router in bo mir.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 09:04
Uporabnik

Citat:
Objavil-a asterix Prikaži sporočila
Zdravo.

Noben komercialni modem ti na omrežju Siola ne bo deloval. Modem za delovanje potrebuje kup specifične konfiguracije, in dedicated sw.

Če dostopaš do web serverja uporabi kakšen od free proxy (http://www.freeproxy.net/).

Drugače pa nabavi dostojen router in bo mir.
Zakaj pa ne bi deloval? Saj praviloma lahko on nabavi enega direktno od Iskratel-a samo mu morajo dovoliti, da se naprava poveže.

Če se pa odloči pa kupi nek drug VDSL2 modem ali kaj pač potrebuje in mu pač dovolijo tega. Sam vprašajanje je če ti bodo to dovolili. Nekaterim v preteklosti že so.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 09:08
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Pred časom sem za štos priklopil FritzBox modem/router direkt na ADSL linijo in je delalo brez problema, tko da tole o silni specifični konfiguraciji ne drži, niti tisto o dedicated sw. Menda bi se dalo celo IPTV skoz spravit, če bi se malo poigral, a se nisem matral, ker sem Fritza vzel zaradi popolnoma drugih stvari (VoIP).

Madzi, modem je prvenstveno modem in je router tam bolj zato da je, ni pa to kakšna silno huda reč, ker temu niti ni namenjeno. Vseeno ti predlagam, da dodaš router, ki bo točno to, router, modem pa naj bo samo modem, ker to zna delati dobro.
Novinec

Od Iskratela ne moreš kupiti modema, ki bi imel naložen SW od Siola (sw je last telekoma in ga iskratel ne sme kar prodajat okol).
V trgovini lahko kupiš modem vendar nima prave konfiguracije (vlani, tagiranje...) in zaradi tega ne bo deloval. Sam si tega ne moreš nastavit ker te informacije niso javno dostopne.

lp
Odgovorite s citatom
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Še nobenmu niso dovolili da bi uporabljal svoj modem
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 09:12
Novinec

Citat:
Objavil-a madmitch Prikaži sporočila
Pred časom sem za štos priklopil FritzBox modem/router direkt na ADSL linijo in je delalo brez problema, tko da tole o silni specifični konfiguraciji ne drži, niti tisto o dedicated sw. Menda bi se dalo celo VoIP skoz spravit, če bi se malo poigral, a se nisem matral, ker sem Fritza vzel zaradi popolnoma drugih stvari (VoIP).

Madzi, modem je prvenstveno modem in je router tam bolj zato da je, ni pa to kakšna silno huda reč, ker temu niti ni namenjeno. Vseeno ti predlagam, da dodaš router, ki bo točno to, router, modem pa naj bo samo modem, ker to zna delati dobro.
Na fritzu ti je mogoče deloval internet (za to ne rabiš kofigurirat vlanov). Voip mogoče (odvisno kako dostpaš do softswitcha). Tv ti pa ne bo deloval preko navadnega modema.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 09:33
Uporabnik

In kot ti tukaj ponovno predlagajo uporabniki in kot smo ti že predlagali je rešitev nakup usmerjevalnika s katerim lahko počneš kar želiš.

Citat:
Objavil-a asterix Prikaži sporočila
Od Iskratela ne moreš kupiti modema, ki bi imel naložen SW od Siola (sw je last telekoma in ga iskratel ne sme kar prodajat okol).
V trgovini lahko kupiš modem vendar nima prave konfiguracije (vlani, tagiranje...) in zaradi tega ne bo deloval. Sam si tega ne moreš nastavit ker te informacije niso javno dostopne.

lp
Nisem rekel, da bi kupil modem od Iskratel-a, ki bil imel naloženo SiOL-ovo sliko. Samo, da se da zmeniti in direktno od njih kupiti enak modem ter ga pripraviti do delovanja na SiOL-ovem omrežju.

Saj dejansko vse skupaj niti ni taka huda umetnost in me prav zanima če bi mi uspelo skupaj spraviti tudi kakega Fritza, da bi vse delovalo preko njega ... z internetom in telefonijo ne bi smelo biti težav morda bi se malo za***aval z televizijo ampak mogoče je. =)

Nazadnje uredil mnheia : 23.02.2012 ob 09:39.
Odgovorite s citatom
Staro 23.02.2012, 09:43
Novinec

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
In kot ti tukaj ponovno predlagajo uporabniki in kot smo ti že predlagali je rešitev nakup usmerjevalnika s katerim lahko počneš kar želiš.

Nisem rekel, da bi kupil modem od Iskratel-a, ki bil imel naloženo SiOL-ovo sliko. Samo, da se da zmeniti in direktno od njih kupiti enak modem ter ga pripraviti do delovanja na SiOL-ovem omrežju.

Saj dejansko vse skupaj niti ni taka huda umetnost in me prav zanima če bi mi uspelo skupaj spraviti kakega Frizta, da bi vse delovalo preko njega...

Ne vem če je umetnost ali ne. Profesionalna ekipa programerjev, ki se ukvarja z razvojem SW za modeme potrebuje cca. 3 do 4 tedne dela da prilagodi SW oz. konfiguracijo iz nič do stopnje, da VSE storitve zadovoljivo delujejo (QoS, managment, trunk port za siolbox...). Optimizacija poteka potem še nekaj mesecev.

Svaka čast če komu to uspe v dnevu ali dveh (vem za dobro plačana prosta delovna mesta za tako sposobne programerje, če koga zanima .

Lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
drugega, komercialnega, modema, priklop

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Avtomatski prst za resetiranje modema aeon Spemerski kotiček 0 05.11.2009 22:03
Razlike v načinu reseta modema? Altair Tehnična pomoč 8 23.09.2009 19:10
Nastavitev modema SINOPE 568 za delo s programom realVNC rim Tehnična pomoč 2 05.08.2009 18:00
Priklop drugega Aminota za gledanje Siol TV Dravlje SiOL TV 1 22.09.2006 11:07

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:49.