Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.04.2015, 22:16
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552
Privzeto Re: nov daljinski upravljalnik?

Govorim o tem daljincu,ki si ga kupil,ta ima mišljeno samo vklop tv ja in upravljanje glasnosti.
Verjetno ob vsakem vklopu tvja ne nastavljaš barv,svetlosti,formata slike itd ampak to storiš enkrat z original daljincem.

Ja dobiš univerzalne daljince za malo denarja ampak ta ki sem ti ga jaz primerjal lahko stane tudi od 50€ pa do 300€.
http://www.ceneje.si/Izdelek/3652183...FQiWtAodEWEAHQ

https://www.mimovrste.com/daljinski-...FYnLtAodhgEAMw
Odgovorite s citatom
Staro 19.04.2015, 02:00
gorann3 Uporabnik gorann3 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2012
Sporočila: 615

zivjo

siol box mi je zacel nagajat, oziroma daljinec

nehal je delat, pa sem potem resetiral box s spodnje strani, tako da sem drzal tipko nekaj sekund in sem ponovno vse skupaj nastavil, zacne se pa z daljincem ko moras pritisnit stevilko, da zazna daljinec. Prvic mi je ratalo, delalo je potem kaksen mesec brez problema. Zadnjic pa spet neha delat in probam spet resetirat, po tem pa ni vec ratalo usposobit. Nekje sem imel se prvotni daljinec od siol boxa (drugega so mi sami poslali preventivno, ker je imel prvotni neke probleme) in mi je z njim ratalo po istem postopku zrihtat. Zal je pa delal samo en dan.
Zdaj me pa zanima, a je problem daljinec ali sol box, ker ce je daljinec bi nabavil tega za 10eur pri programu zvestobe.
Trenutno imam nov siol box s v najemu, ko sem vzel top trio C par dni nazaj, samo moram placevat 2,9eur mesecno, pa tudi daljinec od tega box s je ena zalost, zato me zanima, ali je problem v daljincu, ker siol box mi je delal normalno.
Pa da cimprej vrnem box s nazaj v telekom, da ne placujem za brezveze

edit: probal sem daljinec od box s in prime na siol boxu, torej sta daljinca fuc, bom pa probal se baterije zamenjat
pa precej motece ja na box s, da ni pauziranja programov

Nazadnje uredil gorann3 : 19.04.2015 ob 02:38.
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2016, 04:34
Bostyan87 Uporabnik Bostyan87 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Bostyan87
Član od: Nov 2011
Naslov: 5270 Ajdovščina
Sporočila: 21

Daljinec je zelo uporabom mislim, ker ima gumb za isklop TV, Će pa gledamo preglednost in natančnost je pa velika katastrofa. Tisti, ki je oblikoval daljinec bi ga lahko naredil veliko veliko boljšega.

Primer, ki so najslabše razporejeni in popolnoma na napačni strani to bi moral tudi že razvijalec vedet!

Govorim za navigacijski tipki tukaj je naredil zelo veliko napako. Postavil je za pomikanje levo/desno gor/dol skupaj z tipkami za previjanje naprej nazaj!

Kot vidimo na sliki sta tipki za previjanje nazaj/naprej preveliki glede na uporabo, ker te tipke so namenjene za samo za previvanje. Samo ko je programa konec. Sploh pa ne razumem zakaj je daljinec tako dolg to je popolnoma neumno, ker ostale tipke so pa tako skupaj spodaj pa toliko prostora res smešno...

Potem pa imamo veliko manjši tipki, ki so zelo tanki za vsakodnevno uporabo posebno za SiOL BOX, ki ne mogoča Časovni zamik.

Potem tipka DKINO. ki je spet zelo malo priljubljena je zelo velika samo, da jo uporabniki kliknejo in seveda film tudi kupijo. Tipka DKINO sploh ne bi smela biti na daljincu, ker to je plačljiva funkcija oz. filmi niso brezplačni. Ta program bi lahko bil edino v Menu-ju ali na številki.

Največja napaka je bila tukaj, da so postavili navigacijske tike in tipke za previjanje popolnoma skupaj. Koliko od vsaj uporablja bolj tipke za pomikanje kot za previjanje. Za starejše ljudi je že lahko velik problem, ker je vse preveč stisnjeno zakaj, če je pa daljinec tako dolg, ne bi bilo popolnoma nobenega problema pomaknit kakšno tipko zgoraj bolj gor in spodaj bolj do.

Če že nekaj delate naredite, da je stvar preprosta in lahka za uporabo!

Sedaj poglejmo starejši model Daljinca za SiOL BOX. Če bi ta daljinev imel tipko TV ga ne bi zamenjal za"novega" pod nobenim možnim pogojem tudi, če mi plačajo ne, ker ima tipke zalo skupaj zelo slabo postavljanje. Doma bomo še naprej uporabljali original daljinec od SiOL BOT, ker je veliko veliko bolj pregleden in seveda tudi manjši!

Kot videmo je zelo majhen tipke so postavljene skoraj čez celotno širino daljinca.

Tipki za nazaj predvajanje in naprej so v drugi ter svoji vrsti tako, da jih uporabnik zelo težko pritisnejo po pomoti.

Tipki za pomikanje so posebi, ker so namenjene zamo za pomikanje, Tukaj je samo problem. da je premalo prestora med tipko za pomikanje in med Programi +/- in Glastnost +/- ampak veliko raje to kot pa to kar ima "nov daljinec". Prostora bi moralo bit vsaj toliko kot je med gumbom "Menu" in puščico" na vzdol) To je 5mm. Kot vidimo do konca ohišja daljinca je 5mm. Tudi, če bi bile tipke +/- za kakšen 1mm manjši bi bilo v praksi popolnoma vseeno.

Te daljince bomo mi imeli doma za vedno vsaj dokler ne boste naredili daljinca bolj majhnega in bolj preglednega.

Razporeditev Slovenskih Kanalov

Hja tuka na žalost ni veliko za poveda res lahko povem samo katastrofa od katastrofe. Slovenski lastni programi iz naše države so raspršeni po komplet celotni list, kar je katastrofa,

Pustimo sedaj programe, ki so na voljo na drigačnih paketih in podobno tukaj govorimo o Slovenskih naših programih. Skoraj vsak teden dobim klic. če žahko popravim programsko shemo vedno je pa enak razlog " zelo radi bi se znebili programa DKINO, ker v naši družini ga nikoli nihče ne gleda in sedaj moramo vedno ta program preskakovat" seveda ponudbo tudi vzamem...

Potem pa jim pokažem svojo shemo. ki jo imamo še od kar je možno spreminjati shemo po lastni izbiri Pa rečejo samo to wow enostavna shema. Prej, ko smo imeli še ADSL je bil HD signal zelo slab 3x SiOL BOX + 1+ Snemanje je še slika bila v kockah. Če snemanje je bilo onemogočeno je lahko skoraj vsak TV predvajala HD. Internet je bil 15/1 Ping 30ms in pri 3 SiOL BOX je bila hitrost med 8-10 Ping 40. Sedaj pa z VDSL lahko vsi 3 SiOL BOX predvajajo HD brez preblemov in hitrost interneta je enaka z BOX-i ali brez 40/10 Ping 9. In seveda SiOL BOX S ne kupim pod nobenim pogojem. Jaz program posnamem in ga gledam kadar želim in ne samo to posnamem lahko vse možne kanale ali imajo ogled nazaj ali ne! Na začetku smo kupili 2 BOXa, ker so bili že v ponudbi potem čez kakšno leto ali več smo zamenjali paket in smo želeli še eden SiOL BOX in kakšen odgovor dobim "Ja BOX ni več v prodaji je samo še BOX S - edina možnost preko programa zvestobe" WTF. Potem smo BOX kupili kar na bolhi. Velika prednost SiOL BOXa sta dve prva ker omogoča snemanje in druga glavna in najboolj pomembna pa časovni zamik. Koliko kar sem pritisnil pavzo naredil kar sem želel... in potem pritisnil Play in sem gledal program naprej. Ta funkcija je zlata vredna in zato SiOL BOX S niti ne kupim tudi, če bi mi ga dali brezplačno :P Da ne omenjam reklame uf doma imamo 3 SiOL BOXe in vsi večina vedno gledamo program z zamikom 30 min zato, da reklame lahko previjemo to je TOP

Če bi bil TS malo bolj pameten bi dal v ponudbo oba komunikatorja in uporabnik bi po želi/potrebi izbral tistega ki bi mu ustrezal. Sadaj pa si mora uredit prvo Moj Telekom potem vse to registrirat in potem lahko komaj naroči SiOL BOX kar je ena velika neumnost.

Moja Shema tukaj je spisek samo za slovenske kanale od 1 do 29. Sedaj tisti, ki nimajo HD samo zamenjajo z navadnim programom.

1 TV SLO 1 HD
2 TV SLO 2 HD
3 TV SLO 3
4 POP TV HD
5 Kanal A HD
6 TV3 medias
7 Gold TV
8 Planet HD
9 Planet +1 HD
10 Vitel
11 POP Kino HD
12 POP BRIO HD
13 POP Oto HD
15 Pink SI
16 Nova 24 TV HD
17 Vaš kanal
18 RTS Maribor
19 TV Celje
20 TV As
21 BK TV
22 NET TV
23 SIP TV
24 Ptujska TV
25 VTV
26 Kanal 10 / Idea TV
27 KOROŠKA TV
28 Top TV
29 TeleM
30 Discovery ID Xtra
31 Discovery Channel
32 National Geographic HD
33 National Geographic Wild HD
34 Animal Planet HD
35 History Channel HD
36 CBS Reality
37 BBC Earth HD
38 Fox HD
39 Fox Crime HD
40 Fox Life HD
41 Fox Movies HD
42 Ekskluzivno

Od tukaj naprej so potem programi samo z podnapiši! Nastavljene so tudi bližnjice kot so 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99,. Programi od 100 naprej je pa radio! Slovenski programi pomeni lokalni popularni programi bi morali bit obvezno skupaj, da jih uporabijo zelo hitro in enostavno. Za konec SLO 1, SLO 2 in SLO 3 bi morali bit po vrstnem redu neglede na skupino ali...

Jaz res ne razumem kdo je sploh delal programsko shemo, ker je dobesedno neuporabna.
uporabniki morajo tipkat po celotni tipkovnici, da dobijo slovenske kanale LASTNE to je žalost,

Res je žalostno, da morajo nekateru uporabniki, ki tega ne znajo nastavih in morajo sedaj uporabljat original shemo. Da bi bili vsaj vsi Slovenski kanali po vrstnem redu od 1-30 bi bilo za uporabnike veliko lažje. TS res vas ne razumem zakaj morate tako otežit delo za uporabnike. Doma ne bi uporabljali vaše sheme niti za minuto, ker je dobesedno nepregledna! Če kdo želi mojo Shemo, ki je namenjena za Mega Paket mi lahko pošlje privatno sporočilo, POMEMBNO: Potrebuje pa Telekomov ID - Po pošti do 3 dni, Prevzem na Telekomovih Centrih takoj ali preko digitalnega potrdila, ki je tudi takoj.

Nazadnje uredil Bostyan87 : 03.06.2016 ob 19:47.
Odgovorite s citatom
Staro 02.06.2016, 07:45
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.791

Pozdravljeni,

hvala za vaše konstruktivne predloge. Gre sicer za daljinec priznane blagovne znamke Ruwido, ki je pobral že več nagrad. Vaše mnenje sem posredoval dalje pristojnim in upam, da bodo omenjeno upoštevali pri naslednji izbiri daljinskega upravljalnika.

LP
Ilija
Staro 08.06.2016, 07:13
Novinec

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

hvala za vaše konstruktivne predloge. Gre sicer za daljinec priznane blagovne znamke Ruwido, ki je pobral že več nagrad. Vaše mnenje sem posredoval dalje pristojnim in upam, da bodo omenjeno upoštevali pri naslednji izbiri daljinskega upravljalnika.

LP
Ilija
Hm mogoče jaz ne verjamem, ker prijatelj je imel enak daljinec in je menjaval baterije kot po tekočem traku vsakih 20 dni jaz imam original daljinec tisti črni majhen in pregleden pa so baterije noter že 4 leta Potem je dobil drugi daljinec ki pa dela tako, da ta daljinec ni dobil nagrad, če jih je so imeli veliko veliko srečo glede na to kako velik je in glede na to kako so postavljene navigacijske tipke jaz mu ne dam niti 1 zvezdice.

Spodaj je toliko prostora da bi lahko naredili tipke za previvanje v novi vrsti, bi bilo veliko bolj pregledno za vse uporabnike, ker kdo uporablja večkrat tipke za previvanje kot pa navigacijske tipke ga ni modela In glede na to, da je spodaj toliko praznega prostora ta daljinec je dobesedno narobe sestavljen in si ne zasluži niti 1 zvezdice ne pa nagrade.

Mogoče čez nekaj let ko boste dobili bolj normalen daljinec in da bo pregleden in enostaven za uporabo, kot je originalni od BOX-a ko imaš navigacijske tipke v svoji vrsti in tipke za previvanje v svoji vrsti, ker to so popolnoma različne funkcije in tipke in nikoli pod nobenim pogojem ne bi smele biti skupaj samo bedak bi jih postavil skupaj pa še glede na velikost daljinca heh ta znamka ni pri pameti.... do takrat bodo vsi 3 BOX-i imeli originalni daljinec, ker ne mislim menjavat baterij vsaki mesec....

Hub Address:
dchub://europa-network.net:5000

Nazadnje uredil Bostyan87 : 08.06.2016 ob 07:15.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2016, 09:34
lokev Uporabnik lokev ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2011
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
Pozdravljeni,

LP
Ilija
Že . že, ampak za malo denarja, malo muzike. Je pa res, da so daljinci od TV, ki stanejo recimo 200 eur, precej boljši.

Torej, ne zdaj "upoštevali pri naslednji izbiri daljinskega upravljalnika". Tudi pri vas velja ekonomska računica, a ne.

Ta daljinec očitno ni dobil nobene nagrade. Ker je že v osnovi in od nekdaj podn od podna.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2016, 12:50
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Sedaj pa že malce pretiravate. Sam omenjeni daljinec uporabljam že skoraj pol leta pa je precej boljši od originalnega. Je odziven, sem se navadil na razporeditev tipk in je povsem OK. Sredinska kroga (smerne tipke in previjanje) sta mi prav všeč. Pri pregledu posnetih oddaj se precej hitreje in enostavneje premikam po dnevih in po oddajah kot pri originalnem daljincu.
Od kar ga imam se na Harmony daljincu nabira prah. Originalnega (tistega malega) pa itak že prej nisem uporabljal.
Staro 09.06.2016, 15:28
Novinec

Citat:
Objavil-a telex Prikaži sporočila
Sedaj pa že malce pretiravate. Sam omenjeni daljinec uporabljam že skoraj pol leta pa je precej boljši od originalnega. Je odziven, sem se navadil na razporeditev tipk in je povsem OK. Sredinska kroga (smerne tipke in previjanje) sta mi prav všeč. Pri pregledu posnetih oddaj se precej hitreje in enostavneje premikam po dnevih in po oddajah kot pri originalnem daljincu.
Od kar ga imam se na Harmony daljincu nabira prah. Originalnega (tistega malega) pa itak že prej nisem uporabljal.
Kot za koga počaki na novo vrsto daljincev še bolj veliki bodo

Če imaš črnega vidiš kako majhen je in nov kao "novost" pa je 2x predolg in predebel. Meni se original bolj prileže v roko kot pa nov v Telekomovih Centrih. Prvič, če želiš tipkat ga moraš premikat ker je prevelik oz. natančno predolg.

Zato, niti ne pomislim na zamenjavo, ker so daljinci zelo veliki tipke pa zelo skupaj logika? Prijatelju je omenjen daljinec spraznil baterije v manj kot 1 mesecu. Je šel v telekom so mu zamenjali z drugim ta je bil pa še večji

Ali res povej ti meni ali res potrebuješ spodaj 4cm praznega prostora? ali kolikor je že... Jaz uporabljam navigacijske tipke 70% več kot tipke za previvanje tisti, ki pa nima BOX pa jih uporabljajo še manj, ker nimajo zamika itd. Starejši pa jih uporabljajo še manj in se morajo sedaj spotikat s tipkami za previvanje in pomikanje spodaj pa 4cm prostora

In zakaj so tipke za previvanje 5x večje od navigacijskih, ki jih pa uporabljaš zelo zelo zelo pogosto? To je to -> Bolj kot je novo slabše je Alli pa DKINO tipko pa daj no ga ne kupim ma tudi, če mi plačajo ne! Še tisto, da bom imel na daljincu ja seveda filmi pa dragi kot zlato! Že non HD so predragi 3,5€ ko pa želiš HD pa kar 5€ za 24h kupiš 10 filmov je 35€ ma to je samo za 1 mesec

Že tisto neumnost so naredili, ko so dali DKINO na št 6? Ma mislim res no samo da ja in ja plačaš filme, ampak tisti, ki jih ne želi pa se dobesedno spotika po tisttem DKINO in s tem sem imel že veliko klicev kako to spremeni in edina možnost naredit Moj Telekom uporabniku....

Je tako shemo res tako težko naredit in poenostavit za vse uporabnike? HD zamenjajo z navadnimi kanali. Tisti, ki ima Moj Telekom si bo že sam naredil shemo starejši pa tega ne znajo in morajo za SLO 3 tipkat št. 700 prav vidiš živa neumnost! Tukaj ni vseh slovenskih kanalov... zaradi tega, ker jih ne gledamo, ampak so vseeno tako postavljeni in od 30+ so potem z podnapisi... in v večini primerov vsi želijo mojo shemo. Več kot 50+ ljudem sem naredil podobno shemo (Vsi slovenski kanali skupaj) in so bili tako zadovoljni da ni za opisat. HD ali navaden kanal je isti ku*** ker itak gledaš TV na razdalji 2 metrov in je razlika če 5-10% to je vse. Saj si videl na začetku, je telekom naredil, da si moral doplačat za HD kanale, ampak seveda nihče ni želel doplačat, ker razlike ni in kaj so naredili spremenili Mega v Mega HD in naročnino povišali, ker druge možnosti ni bilo, ker so vsi vedeli, da HD ni vreden tistih nekaj € na mesec, ker ni razlike!

Priporočila so na št 9 jih ne potrebuješ, ker so v Menuju in bi lahko bile na št. 0 bi bilo veliko bolj uporabno kot pa sedaj kar je na št. 0. No mi doma ne uporabjamo nobenih aplikacij izjema je Voyo. In bi potem bili Slovenski pi*** naši lastni kanali skupaj, če pa tega niso zmožni naredit hja boljše da prodajo Telekom itak ga bodo kmalu Ker imamo Mega pač imamo HD kanale zato sem zamenjal drugače jih sigurno ne bi

1 TV SLO 1 HD
2 TV SLO 2 HD
3 TV SLO 3
4 POP TV HD
5 Kanal A HD
6 TV3 medias
7 Gold TV
8 Planet HD
9 Planet +1 HD
10 Vitel
11 POP Kino HD
12 POP BRIO HD
13 POP Oto HD
15 Pink SI
16 Nova 24 TV HD
17 Vaš kanal
18 RTS Maribor
19 TV Celje
20 TV As
21 BK TV
22 NET TV
23 SIP TV
24 Ptujska TV
25 VTV
26 Kanal 10 / Idea TV
27 KOROŠKA TV
28 Top TV
29 TeleM
30 Discovery ID Xtra
31 Discovery Channel
32 National Geographic HD
33 National Geographic Wild HD
34 Animal Planet HD
35 History Channel HD
36 CBS Reality
37 BBC Earth HD
38 Fox HD
39 Fox Crime HD
40 Fox Life HD
41 Fox Movies HD
42 Ekskluzivno

Od tukaj naprej so potem programi samo z podnapiši! Nastavljene so tudi bližnjice kot so 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99,. Programi od 100 naprej je pa radio!

Hub Address:
dchub://europa-network.net:5000
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2016, 11:11
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 929

Sam imam popolnoma drugačen razpored programov. Že moja mati (80+) ima drugačen razpored kot jaz. Da o kakšnem naročniku paketa Balkan sploh ne izgubljam besed. Kako lahko Telekom zadovolji tako tebe kot mene kot vsakega drugega posameznika?

Če uporabljaš ogled nazaj, gledanje video vsebin preko DLNA ali USB., YouTube... je takšna razporeditev smernih tipk dokaj posrečena. Tisti, kateri tega nimajo jih pa itak nima kaj motiti.
Staro 10.06.2016, 13:05
bond008 Uporabnik bond008 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2009
Sporočila: 659

tegale daljinca še ni nobeden omenil

http://www.telekom.si/zasebniuporabn...8032012_ir.pdf
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
daljinski, nov, upravljalnik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Nov daljinski upravljalnik? bejba020 SiOL TV 11 11.02.2014 19:07
SIOL BOX S Upravljalnik / Daljinec / Pilot PorscheRS SiOL TV 28 23.08.2011 14:47
univerzalni daljinski upravljalec zaks222 Hi-Fi in elektronika 4 16.03.2009 10:17
daljinski upravljalnik frikec SiOL TV 19 28.11.2006 17:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:06.