Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 02.01.2016, 20:08
danilo Uporabnik danilo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 274
Privzeto Re: nov komunikator

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
@danilo, problematiko na vaši liniji je že sodelavec predal v reševanje terenskim tehnikom, ki vas bodo med odpravo kontaktirali na vašo mobilno telefonsko številko.

Če želite čas reklamirati račun za čas nedelovanja nam je treba reklamacijo sporočiti preko telefonskega klica na 080 8000 ali 080 1000. Lahko pa nam jo posredujte tudi preko e-pošte na info@telekom.si.

LP
Sandi

Ja, saj čakamo, upamo, ko pride čas, da bomo spet kakšen film videli cel, tega še nekaj časa nismo. Niti v ogledu za nazaj. Še nekaj, prosim..... vaši terenski delavci sicer vedo, ampak raje še povem - pokličejo naj na stacionarni telefon, kajti tudi mobitel signala pri nas nimamo
Odgovorite s citatom
Staro 02.01.2016, 20:48
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.791

Hvala za dodatno informacijo, bom tehnike opozoril, da ste dosegljivi na domači številki.

Lp
Sandi
Staro 03.01.2016, 09:11
krepki Uporabnik krepki ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2006
Sporočila: 2.552

Citat:
Objavil-a danilo Prikaži sporočila
Ja, saj čakamo, upamo, ko pride čas, da bomo spet kakšen film videli cel, tega še nekaj časa nismo. Niti v ogledu za nazaj. Še nekaj, prosim..... vaši terenski delavci sicer vedo, ampak raje še povem - pokličejo naj na stacionarni telefon, kajti tudi mobitel signala pri nas nimamo
Kolk ste pa potem oddaljeni od centrale,se mi dozdeva da zelo daleč.
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2016, 09:34
Pripravnik

Citat:
Objavil-a krepki Prikaži sporočila
Kolk ste pa potem oddaljeni od centrale,se mi dozdeva da zelo daleč.

Nimam pojma, vendar....če dela nekaj časa brezhibno, potem lahko celo leto. Oddaljenost je namreč vseskozi ista
Odgovorite s citatom
Staro 03.01.2016, 12:07
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Ni vse v oddaljenosti, sem ti že napisal. Danes pri meni trenutno max sinhronizacija modema je 45/0.4. Pa sem ravno toliko oddaljen od centrale ko jo imam 40/6...
Staro 04.01.2016, 10:35
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Ni vse v oddaljenosti, sem ti že napisal. Danes pri meni trenutno max sinhronizacija modema je 45/0.4. Pa sem ravno toliko oddaljen od centrale ko jo imam 40/6...
Na modemu iztakni kabel ki pride iz omarice in čez minuto daj nazaj da se modem ponovno poveže z centralo. Vsakokrat se bo modem drugače postavil.

Je pa zanimivo da se na ta način da iztakneš kabel modem postavi dosti bolje ,kot pa če narediš klasični reboot modema.

Pri sebi osebno vidim kar precejšne razlike. Najbolj opazno je to pri uploadu.Večinoma se postavi nekje pri 5Mb. Če pa kabel večkrat iztaknem pa se včasih postavi tudi na 5,5 -5,8 Mb.
To je kakor pač ujameš trenutne razmere na liniji.
Res me zanima kaj bi pomenil vectoring za takšne linije..? Še par let nazaj so nam govorili da kaj več kot 1Mb ni variante da bi šlo...Pa so sedaj pririnili do 40/5Mb in deluje bp.

lp
Odgovorite s citatom
Staro 04.01.2016, 18:59
rambo013 Uporabnik rambo013 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce rambo013
Član od: Oct 2008
Naslov: Vipavska dolina
Sporočila: 1.683

Največkrat ga kar oni iztikajo
Drugače pa itak danes sem imel spet obisk gvo-ja (žal sam sem bil v službi), nekaj so spet popravili tako da je trenutno max sinhronizacija 43dl in 6.2ul, s tem da imam profil nastavljen na 21.4 / 2.1 torej je rezerve še ohoholala. Ampak pride pa do občasnih motenj (največkrat ko zapiha) in takrat ima modem precej težav. No pa saj so tule skoraj vedno obveščeni, niti ne kličem več ampak samo pošljem tule sporočilo tehnikom in oni predajo naprej. Ampak jih moram pa pohvalit, saj sem težave podal v sredo, v četrtek sem jih obvestil da zadeva dela normalno, v soboto so nas klicali, danes so prišli pa preverjat. Verjetno je ena malenkost in upam da bo slej ko prej rešena. Sicer se mi ne gre toliko za to kar imam naročeno ampak vsaj modem če se podere da se nazaj nekako postavi, pa čeprav z nižjo vrednostjo. Včeraj se je denimo postavil pri 21.4/0.396 ampak tv dela, telefon dela in tud srfat se da.
Staro 04.01.2016, 22:33
Pripravnik

Torej...danes bili iz GVO, menjali en kabel, nekaj urejali vendar....ponovno prijavljam, da napaka NI odpravljena. Še vedno prekinja, ne dela in žal, k zadevi bo res treba pristopiti bolj temeljito, kajti po 20 uri je stanje nemogoče, do 20h pa prekinja ter se čez čas sestavi samo.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2016, 16:53
Pripravnik

Zanima me, kako stojijo stvari glede problematike pri nas? Stanje še kar porazno, pričakujem pomemben klic, pa telefon nikakor ne dela. Mobitel signal pa, kot je že omenjeno.....ga ni. A se je pozabilo ali se kaj ureja?
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2016, 17:38
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.074

Citat:
Objavil-a danilo Prikaži sporočila
Torej...danes bili iz GVO, menjali en kabel, nekaj urejali vendar....ponovno prijavljam, da napaka NI odpravljena. Še vedno prekinja, ne dela in žal, k zadevi bo res treba pristopiti bolj temeljito, kajti po 20 uri je stanje nemogoče, do 20h pa prekinja ter se čez čas sestavi samo.
Citat:
Objavil-a rambo013 Prikaži sporočila
Največkrat ga kar oni iztikajo
Drugače pa itak danes sem imel spet obisk gvo-ja (žal sam sem bil v službi), nekaj so spet popravili tako da je trenutno max sinhronizacija 43dl in 6.2ul, s tem da imam profil nastavljen na 21.4 / 2.1 torej je rezerve še ohoholala. Ampak pride pa do občasnih motenj (največkrat ko zapiha) in takrat ima modem precej težav. No pa saj so tule skoraj vedno obveščeni, niti ne kličem več ampak samo pošljem tule sporočilo tehnikom in oni predajo naprej. Ampak jih moram pa pohvalit, saj sem težave podal v sredo, v četrtek sem jih obvestil da zadeva dela normalno, v soboto so nas klicali, danes so prišli pa preverjat. Verjetno je ena malenkost in upam da bo slej ko prej rešena. Sicer se mi ne gre toliko za to kar imam naročeno ampak vsaj modem če se podere da se nazaj nekako postavi, pa čeprav z nižjo vrednostjo. Včeraj se je denimo postavil pri 21.4/0.396 ampak tv dela, telefon dela in tud srfat se da.

Nekako imam glede ureditve težav ,takšnih kot so vajine ine še veliko drugih zelo slab občutek...
Zakaj ?
Ker je v takšnih primerih večinoma krivda na strani kabla.

Je pa zanimiivo , da vsaj jaz še nisem slišal ali zasledil da bi kjerkoli šli v menjavo kakšne linije bakrenega kabla ??
Pa bi lahko ! Za določena območja se točno ve ,da nikdar ne bo optike in bi z novimi kvalitetnimi kabli izboljšali sigurno za 100 in še več odstotkov trenutno stanje.

lp
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
komunikator, nov

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SmartTV , TV komunikator - mrežni kabel pa le eden senca SiOL TV 6 11.08.2012 09:36
Problemi - komunikator & modem boriZh Tehnična pomoč 12 02.08.2011 00:07
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
Težave z blokiranjem siol tv plus vmesnika rešene ( okvarjen komunikator sagem ) kikus20 Tehnična pomoč 0 18.02.2009 13:14
2x TV komunikator Sagem andi SiOL TV 2 16.10.2008 17:41

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:25.