Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 21.04.2006, 13:55
Bernie Uporabnik Bernie ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bernie
Član od: Apr 2006
Sporočila: 132
Privzeto Najboljša guma

GOODYEAR EXCELLENCE
Najbolj vdržljiva, dober odnos na mokrem, ima ojačan rob, lep profil, precej pa kvalitetna!!!

Ime: excellence.jpg
Pogledi: 792
Velikost: 27,4 KB

Kupite jo čeprav je malo draga.

Sej jo mam tut na trabantu

Nazadnje uredil Bernie : 21.04.2006 ob 18:39.
Staro 01.05.2006, 07:13
Bernie Uporabnik Bernie ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Bernie
Član od: Apr 2006
Sporočila: 132
Privzeto Re: Najboljša guma

Pa ka vas nč ne zanimajo gume. Sej jih menda rabte na avti.
Staro 01.05.2006, 08:07
fancy Uporabnik fancy ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fancy
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.950

Za letne gume uporabljam MICHELIN
Staro 01.05.2006, 08:57
GiGi Uporabnik GiGi ni prijavljen
Uporabnik
Član od: May 2003
Sporočila: 1.652

Goodyear hydragrip je zakon! Proti splavanju na mokri cesti ni boljše, poleg ostalega pa je za arzliko od ostalih "vodnih gum" zelo tiha!

Staro 01.05.2006, 10:47
gerchy Uporabnik gerchy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gerchy
Član od: Jan 2006
Naslov: 03
Sporočila: 26

Good Year se v zadnjem času ni kaj preveč izkazal, pa tudi v preteklosti sem imel z Eagle Ventura slabe izkušnje. Tele Excellence pa niti ni v moji dimenziji. Ostajam na Bridgestone. RE-050A ali S0-2.
Staro 01.05.2006, 16:22
Uporabnik

Citat:
Objavil-a gerchy
Good Year se v zadnjem času ni kaj preveč izkazal, pa tudi v preteklosti sem imel z Eagle Ventura slabe izkušnje. Tele Excellence pa niti ni v moji dimenziji. Ostajam na Bridgestone. RE-050A ali S0-2.
Eagle ventura je ven prišla konec 96 in je takrat bila zakon. Po njej smo imeli Eagle F1 DS2 pa so super. Čeprav po enih 40.000km postanejo malo trše.

Hydragrip se je na vseh testih izkazal kot najboljša v vodi in ker je avto dosti na avtocesti smo se zaradi boljše varnosti pred splavanjem odločli za Hydragrip. Je pa treba vedet da je razlika gum v premium razredu zelo majhna. Bolj gre zato ali imaš raje trše gume (bridgestone in nekateri dezeni Michelin) ki so sicer slabše v vodi ali Pirelli ki ima večji kotalni upor ali pa Goodyear ki je mehka hitreje gre malo slabša na suhem a briljira v vodi.
Staro 01.05.2006, 19:44
miss K.Ritika
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Bernie
GOODYEAR EXCELLENCE
Najbolj vdržljiva, dober odnos na mokrem, ima ojačan rob, lep profil, precej pa kvalitetna!!!

Priponka 437

Kupite jo čeprav je malo draga.

Sej jo mam tut na trabantu
sem jo lani kupila in ima res vse kvalitete,kar so jih našteli
Staro 01.05.2006, 23:25
gerchy Uporabnik gerchy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gerchy
Član od: Jan 2006
Naslov: 03
Sporočila: 26

Citat:
Objavil-a GiGi
Eagle ventura je ven prišla konec 96 in je takrat bila zakon. Po njej smo imeli Eagle F1 DS2 pa so super. Čeprav po enih 40.000km postanejo malo trše. .
No saj to je bilo leta 1998, morda celo 1999. Po mokrem nisem imel pripomb, vendar po suhem je pri zaviranju v ovinku pri večjih hitrostih venomer posredoval ABS. Prvovgradne Michelin MXV3A so bile bistvenoi boljše, tišje, vzdržljivejše, skratka boljše so se obnesle povsod, razen v dežju.

Good Year očitno ne sodi v vrhunski razred pri najzmogljivejših pnevmatikah, saj modela F1 še nisem zasledil na nobenem zmogljivem avtomobilu kot prvovgradnjo, tudi mnenja lastnikov govorijo v prid konkurentom (Michelin, Bridgestone, Continental, Dunlop ...). Nek nov profil GY je zelo sumljivo podoben Dunlopovemu. Da bi GY briljiral sem zasledil le na testih zimskih pnevmatik, kjer sta UG6 uin UG7 res v samem vrhu.
V profil (F1)je bil kot kaže zgolj modna muha, saj ostali proizvajalci že lep čas izdelujejo asimetrične in druge profile (ali pa vsaj bistveno manj usmerjene). Lep dokaz je Michelin (Pilot Sport 1 in 2), Bridgestone (S02-S02A), Continental (Sportcontact I, II, III) ...

Se pa nikakor ne strinjam, da je Bridgestone trda guma. Če pogledaš oznako TREADWEAR na modelu S0-2, zaslediš indeks 140. To pomeni, da naj bi ta pnevmatika zdržala 40% dlje, kot pnevmatika z indeksom 100. Dunlop Sportmaxx, ki je nekje v podobnem razredu, ima indeks 240, Fulda Exelero 280. Poleg tega ti iz prve roke lahko povem, da pri Bridgestonu "odnese" nekje do 2 mm profila na sezono v kakšnih 15.000 precej dinamičnih kilometrih. Vse prej kot trda pnevmatika torej, z odličnimi lastnostmi v vseh pogojih. Tudi v tovarniških specifikacijah in priporočilih uglednih avtomobiliskih znamk nisem nikjer zasledil GY, večinoma se tam pojavljajo zgoraj našteti proizvajalci, včasih še Pirelli ali Yokohama.

Nazadnje uredil gerchy : 01.05.2006 ob 23:28.
Staro 02.05.2006, 08:40
Uporabnik

Imel sem prvovgradne Michelin Pilot in morem rečt da nočem tiste gume videt v življenju. Cvilile v vsakem ovinku ne glede na hitrost, trde kot kamen, nikakor je ni pobiralo, na srečo so na koncu vse 4 brez izjeme začele pokat po zunanji strani in sem imel tehten razlog za menjavo.

Če je kaj modna muha so to asimetrične pnevmatike. Nihče me ne bo prepričal da je asimetrične gume taka superca ker formula še vedno uporablja simetričen profil s tem da po moje uporaba asimetričnih pnevmatik fizikalno ne gre skoz saj je del profila ki je na eni strani bolj proti notranjosti avtomobila na drugi strani obrnjen navzven kar vsaj meni ni logično da bi to lahko bistveno pripomoglo k oprijemu.

Glede Goodyera pa takole: F1 je bila guma leta 2 leti zapored ko je prišla ven. Je še vedno edina guma ki je neglede položaj dezen ohranjala stik s podlago in F1-DS3. Če si kaj bral teste je Goodyearova zimska pnevmatika bila letos ocenjena v dveh veliksotnih razredih ko najboljša guma pa je simtričen profil.

Glede prvovgradnje gum in povezava s kvaliteto. Znamka "Avon" obstaja že okoli 100 let je prvovrgadnja na Bentleyih RRih, High end modelih raznih ameriških prestižnih znamk itd. pa je njihova asimetrična pnevmatika bila na testu oscenjena kot nepriporočljiva.
Imel se provograjene tudi Continental Super Contact pa morem reč da sem bil prav vesel ko sem jih lahko zamenjal ker na dežju je avto kopal, drsel.. vse samo prijemale niso. Res da obrabile se niso za noben denar ampak jaz hočem gumo ki se drži ceste in ne gumo ki bo zdržala 40%...50%... 100%... dlje na račun moje varnosti da bodo drsele ob najmanjšem dežju ob zaviranju in vožnji skozi ovinek.

Nazadnje uredil GiGi : 02.05.2006 ob 08:55.
Staro 02.05.2006, 13:27
ARMEDhodzic Uporabnik ARMEDhodzic ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce ARMEDhodzic
Član od: Aug 2004
Naslov: Republika e Shqiperise
Sporočila: 15.077

Jaz imam ene Michelinove gume ... lahko mirno rečem, da je najslabša Savina guma boljša od te. No, na suhi cesti še gre, vožnja po mokri cesti je pa enaka vožnji po ledu.

Značke
guma, najboljša

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:42.