Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 24.08.2006, 12:30
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712
Privzeto Popis stanovanj

A se nikomur drugemu to ne zdi skrajno abnormalno? Najprej bomo šli iskat nakakšne nalepke na geodetsko upravo (že spet, a nihče ne vidi v tem norčevanja vlade, katere ena prvih agitprop potez je bila ukinitev drugih butastih nalepk, ki jih je izumila prejšnja vlada), potem pa bomo popisovalcev odgovarjali na vprašanja o tem, kdaj smo prenovili kako okno, kdaj smo popravili in popleskali fasado, obnovili inštalacijo, ali imamo kabelski TV in ali imamo v stanovanju računalniško mrežo (kam bojo dali brezžično?), če imamo v stanovanju stranišče, koliko m2 je velika drvarnica, če imamo klimo, če imamo na tleh ploščice, parket, asfalt ali kaj drugega, kaj imamo na stenah in ali imamo spuščen strop... (http://www.gu.gov.si/fileadmin/gu.go...izv_popisa.doc)

Toliko da ne vprašujejo koliko postelj imamo, in koliko le teh uporabljamo za rekreativni seks in koliko za prokreacijo (pa seveda dimenzije vseh teh postelj), pa koliko imamo v omarah vibratorjev (kar na bivalno ugodje vpliva skoraj bolj, kot kabelska televizija, kajne) in seveda koliko imamo na stenah križev (kar bi bila pod trenutno oblastjo lahko davčna olajšava, pod naslednjo pa najbrž osnova za poseben davek).

In lepa naša si misli tudi, da bodo ljudje, ki se jim je takoj zasvitalo, da bo to osnova za bodočo obdavčitev, lepo povedali vse kar vprašujejo...

A bomo vsi skupaj torej mirno stopili v vrsto, da nas bojo lahko ožigosali? (In me čudi, da si pri kupu referendumov za vsako malenkost, še nihče ni spomnil zbiranja podpisov za referendum z okvirnim vprašanjem, kam si naj država vtakne te nalepke...)
Staro 24.08.2006, 14:22
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241
Privzeto Re: Popis stanovanj

jst bom storil isto...nalajal ga bom ko psa kaj si misl čeprav on ni nič kriv ampak nad nekom se moram znest.
Staro 24.08.2006, 14:28
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a nattka
lila vse to bomo naredili, res je ... ampak bedno je pa še zmeri ...
Bedno ali ne bedno.....davek na neprimičnine je pač neizbežen.....način, kako pa priti do njega pa ni ravno eleganten, še posebno, če vemo, da bomo dajali podatke za to, da bomo nekoč državi plačevali davek od tega.....

Sem se pa v začetku tudi jaz spraševala, kako bodo popisovalci v nekaj mesecih lahko popisali oz. "izmerili" vsako stanovanje v Sloveniji.....in ko sem prebrala, da so si to zamislili tako, da bodo to preložili na naša ramena se mi je zdelo bolj izvedljivo.......
Staro 24.08.2006, 14:37
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Vsekakor bo veliko priseljencev in začasno prijavljenih zdaj kar naenkrat dobilo stalne naslove in s tem marsikomu zmanjšalo obremenitev....
Upam, da so parlament in stranke pripravljeni tudi na hitre korekcije tistih členov, ki bodo delovali v praksi kretenistično.
Mislim, da je to enkratna priložnost za vse kastrirane peteline, ki se šopirijo po politični sceni..
Staro 24.08.2006, 14:38
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Bilo bi dobro vedeti, kako je to drugod po EU urejeno. Jaz nasim domacim, slovenskim kretenom ne verjamem nic. (nekam dolgo se ze ni oglasil Matt)
Staro 24.08.2006, 14:41
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Jelengar
Bilo bi dobro vedeti, kako je to drugod po EU urejeno. Jaz nasim domacim, slovenskim kretenom ne verjamem nic. (nekam dolgo se ze ni oglasil Matt)
In še cel kup folka je začasno izginil...
Pučitnce, kva češ..bi rekla moja frendica Pika nogavička.
Staro 24.08.2006, 14:43
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nattka
lila vse to bomo naredili, res je ... ampak bedno je pa še zmeri ...
Še vedno lahko popisovalcu ponudiš eno kavico z odvajalom, potem bo popis minil bliskvito...
Staro 24.08.2006, 14:44
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Medved Pu
Še vedno lahko popisovalcu ponudiš eno kavico z odvajalom, potem bo popis minil bliskvito...
No, vsaj WC bo popisan!
Staro 24.08.2006, 14:46
Uporabnik

Citat:
Objavil-a NaceM
No, vsaj WC bo popisan!
Misliš popacan?
Staro 24.08.2006, 14:49
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

sej revež ni kriv da so ga poslali na bedno nalogo ...
pa tudi delal jo bo zaradi honorarja ...

bedna je država, ki namesto spodbujanja k napredku, išče nove luknje kjer bo jemala za svoje nebuloze ...

a se samo meni zdi, da se v naši državi najbolj splača fehtat pred merkatorjem ...

placa polno, pa nobenega davka ...
denarja zadost, pa nobene dohodnine ...
kuhat ni treba, prat tudi ne ...
za litrco se hitr nabere, čik nafehtaš ...

Značke
popis, stanovanj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:44.