Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.08.2006, 16:43
brabrabranc Uporabnik brabrabranc ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 186
Privzeto Dost mam! Ad Acta!

tolk živcev, kolikor mi jih siol spije, mi jih tut žena ne. Najbolj me moti ignorantstvo in diletantstvo.

Sem 'novopečeni' uporabnik Tria (po letih uporabe navadnega ADSLa), takrat so se začele težave. TV ni niti enkrat brezhibno delal, slika je bla skos kockasta. Sagem modema, ki so mi ga dali, sem moral vsako polno uro RESETIRATI, linijo mi je skos metalo dol. Zahteval sem nadgraditev firmwara - operaterju se je moja zahteva zdela bizarna, češ zakaj bi pa jaz nadgrajeval modem) in po 10ih klicih mi je uspelo eno ženšče prepričati, da mi je nadgradila. Stvar je ZA SILO delala, modem sem resetiral samo ene 3x na dan, ampak ok - glede na prejšnje stanje. Torej, potem se mi je pripetila nerodnost in moja napaka - treščilo je v modem in samo pokadilo se je ven. Naj omenim, da sem si en dan prej kupu Wireless kartico za simulacijo modema, Sagem 3344 imenovano. Torej, kartica je tut šla, mimogrede.
Sreča v nesreči, da sem takrat praznoval osebni praznik in so mi kolegi PODARILI nov modri paket v katerem je bil Ganymed modem. Nov, zapakiran, brezhiben. V redu, priklopim nov modem in stvar še vedno ni delala. Zaradi MAC address, seveda. Kličem operaterja na 0801000, da mi updejta MAC address nakar mi smrkovc začne moralizirat, "da mi prijatli nimajo kej dajat modema!" WTF!?! Bolj mu tupim, da sem ga dobil za darilo, bolj on laja v telefon, da se to ne dela.... Nakar sem dobil živčni zlom po telefonu (mislim, da se fantje zelo zabavajo ob poslušanju posnetih pogovorov) in mu povedal, da GA BOLI K.U.R.A.C., KJE SEM JAZ DOBIL MODEM in da mi TAKOOOOOJ!!! zamenja tole MAC address. Molče je to tudi naredil. Do te faze sva prišla po 34ih minutah na liniji. Tudi po zamenjavi MAC addressa stvar še ni delala. Pomislil sem, morda je pa še kej 'šlo', ko mi je treščilo. Slutnja je bila upravičena. Torej, standardni postopek, kličem na 0801000, kjer vsakič posebej govorim zgodbico, zakaj je do tega pršlo, itd...V redu, fantje so dal stvar naprej (prijava napak). Spet se je začelo čakanje. Sreča v nesreči, da sem po drugih kanalih prišel do mobilne številke telekomovca (tist k z laptopom okol hodi in meri stvari). OKAY, model pride in pazi to: šel je razdelilec gor pr ISDN omarci. In to še ni vse, on po naključju nima konektorjev s sabo, da to zamenja, nakar mi spet poči živc. Pol bajte sem obrnil, da sem pršu do konektorjev, ki so bili tapravi in ga nisem tolk cajta spustu modela iz bajte, dokler mi to ni delal. Nakar pritrdi tiste konektorje gor in stvar naj bi delala. "Bom še firmware nadgradil, ko sem ravno tukaj!", pravi Telekomovc. Vmes, ko je firmware nadgrajeval, je IZŠTEKAL modem (meni nejasno zakaj je to naredu). "Joj, tale modem je pa zdele neuporaben!!", pravi. Stara mama je zraven stala s Persenom in Ketonalom. Persen zame, Ketonal za Telekomovca. Nakar mi model iz kufra izvleče en drug Ganymede modem, rabljen, umazan, ampak delujoč. Ok, internet dela. Preden je Telekomovc odšel mi je na sveto obljubil, da bo sam od sebe takoj k pride v pisarno zamenjal MAC address, da lahko začnem uporabljati televizijo. Naiven, kakor sem, sem mu verjel. Kürac je to naredu! ob 23.30 zvečer, ko sem prišel iz službe, sem sem klical vsem znano številko. Nobenega odziva. Zjutraj kličem in po 25ih minutah čakanja in klicanja, mi zamenjajo MAC.
UAU, ne morem verjet, stvar dela....ampak...vse je kockastoo!!!! Dobro, pomislim logično: če mi linija teoretično premore 13 Mbit, od tega TV vzame 8 mbit, 4 mbit je pa za net. Torej, če zmanjšam hitrost na 2 mbita, bi kobajagi TV delal normalno. To mi seveda potrdi tudi Siol operater, nakaj podam zahtevo za 2 mbita. Vmes, ko sem čakal na preklop, se mi je slika (sorry, ne znam si razložit, telekom & siol še manj) izboljšala. Kul, sm reku, pa še 4 mbite mam. Nakar me kličejo iz siola ene 2 dni potem in obvestijo, da je bila VLOGA ZA ZMANJŠANJE HITROSTI nepravilno vložena (ne me j.e.b.a.t, izpolnu jo je siolov na 0801000) in če želim resnično zmanjšat. Sm reku, nevermind, pustite to, itaq je slika zadovoljiva. "OK!", pravi Siolovc, bomo pustil pri 4mbit. V redu. Naj bo tako, samo da dela.
Dela? A da bi delalo? To je pojem, Siolu neznan. 9 dni nazaj, začenvši od današnjega dne nazaj, mi je siol TV (po 13ih dneh delovanja) krepal. Jezen, zelo jezen. Kličem na 080 (čakal sem 19 min + pogovor), mi povedo, da majo vzdrževalna dela na centrali. Okay, pač majo, globalni problem. Kličem 2 dni kasneje. Sva s prijaznim operaterjem 'ugotovila', da na tej centrali, na kateri sem, BRIDGE ni narejen (kaj je to, me ne zanima). Fino, povejte mi, kaj je narediti?? Siolovc mi je obljubil, da BO PRVA STVAR ZJUTRAJ, KO PRIDEJO TELEKOMOVCI V SLUŽBO, ZAČELI UREJATI. Da ne bom preveč naiven, tudi po naslednjih dveh dneh ni stvar začela delovat. Vsak dan kličem po 3 x in čakam po 20 min, da mi dvignejo (vem, da so okupirani 110%, ampak to ni moja stvar). Nakaj mi zopet živc poči in zahtevam na 080 1000 nadrejenega.
Ne spomnim se sicer imena (pa tut močno dvomim, da je bil nadrejeni), ampak model je pršu do zaključka, da so me preklopil na staro ADSL centralo, ki pa nima razpoložljive kapacitete za SIOL TV. Takrat se mi je pa strgal. Mislm, ZAKAJ SO PREKLOPILI na staro centralo? In čez noč? Brez obvestila, opozorila.
In danes, dan 9, mi že od predvčerajšnjim obljubljajo, da bodo preklopili nazaj na novo, ADSL + (al ADSL2, kaj jst vem....) centralo. Tega, seveda še ni. Zmerej je JUTR ZJUTREJ, JUTR ZJUTREJ, JUTR ZJUTREJ.
Torej, ničkolikokrat so mi operaterčki obljubil, da se bodo 'osebno' zavzeli za to, da bo stvar zrihtana, jst sm pa še vedno brez siol TV. Dost mam te ignorance, ki me greje bolj kot nedelovanje TVja.

Naj opomnim, da sam delam s strankami in mam ZELO VISOK tolerančni prag (ker vem, kakšni pacienti obstajajo), ampak ta situacija pa presega vse meje dobrega okusa. Važno je, da bom dobil položnice na isti datum in celo ob isti uri.

Pohvala storžu in ostalim prizadevnim, ampak pri takem sistemu in ostalih nebuloznostih, ustrežljivost in promptnost razvodenita in je to le kaplja v morje.

Statistika: v 9ih dneh sem na liniji 0801000 preživel pribl. 8 ur, od tega je 7 ur čakanja na 'prostega' operaterja. Žur, ne?

Nazadnje uredil brabrabranc : 29.08.2006 ob 19:21.
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2006, 17:23
synopsis Uporabnik synopsis ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 24
Privzeto Re: Dost mam! Ad Acta!

Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2006, 21:04
was24184 Uporabnik was24184 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Sporočila: 3

:O :O :O :O Ne privoščim ti tega, ker sam to izkušam (sicer res ne v takem obsegu). Niso normalni! To je dejstvo! Seveda se strinjam, da so izjeme (storž, itd.). Mene najbolj greje to, da v večini primerov sploh ni kakšna velika stvar, ki dela probleme, ampak vseeno traja predolgo preden oni odkrijejo, da imajo kaj na centrali narobe. Ne vem no...Čudno se mi vse skupaj zdi. Vse skupaj izgleda tako kot, da sami sploh ne vejo kaj delajo, ko kaj obnavljajo, nadgrajujejo, itd., in preko poskusov in milijon popravkor ugotavljajo kaj deluje. to je tako kot, en otrok ko prvič razstavi npr. radio in ga poskusi na novo sestavit in mora vsaj 20x poskusit, dokler ne uspe...Problem tu pa je, da oni dobivajo plačano, za nekaj kar obljubijo, ampak se tega ne držijo...Naj v oglase dodajo še vse izgubljene živce, ki jih bo stranka izgubila, ter vse probleme, ne pa samo nekaj idealnega obljubljat...Pa saj bi še toleriral napake...Sej so ljudje, krvavi pod kožo...Ampak povsod so neke meje...

Zato ti rečem ne se sekirat, misli na ljudi, ki se trudijo, da bi kaj izboljšali (storž in podobni), ostale pa pusti. Ne splača se izgubljat živcev za to...
Life is good!!!!
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2006, 21:55
ga ga Uporabnik ga ga ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 5

Citat:
Objavil-a was24184
:
Zato ti rečem ne se sekirat, misli na ljudi, ki se trudijo, da bi kaj izboljšali (storž in podobni), ostale pa pusti. Ne splača se izgubljat živcev za to...
Life is good!!!!
jesss
Staro 29.08.2006, 22:30
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Vse drži vendar za tv siol trdim da niso krivde na siolu in telekomu baje hitrosti siol tv ter odpravljanje napak za siolomrežje urejajo v mariboru in čisto zak občutek sem dobil da kakor tistmu na smeni paše tak pa navija ali odvija pipce za hitrost za tv in pije živce ljudem plačuje se maximum oni pa ti dajo minimumhitrost čeprav na začetku imašmaximum.Tist kiimate težave s siol tv na tehnični pomoči vprašite kolk mate hitro povezavo pa se bo mimogrede zajček v grmu našel in težave se bodo začele reševati pri glavi in ne repu ali na sredini.
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 14:16
Pripravnik

stvar zdej dela. Sicer zadovoljivo, pa vendarle.
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 14:24
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Brabrabranc, prosim da pomisliš tudi na naše živce in v bodoče ne piši več takih tem, ker samo ko sem bral kaj se ti dogaja in se spomnil svojih prigod sem osivel za 20%

Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 15:31
boogyman Uporabnik boogyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 477

Približno tkole se je men tut dogajalo s to razliko,da sem mel srečo in sem včeraj naletu na fanta na 0801000,ki je obvladal stvari in sva v eni uri uredila zadevo in brez za***ancije zdej mi dela že vse neprekinjajeno skoraj 24 ur(trkam na les).

Od 01.09. bo Siol začel ponujat paket QUATRO,prve tri stvari so iste,kot pri paketu TRIO,četrta bo pa APAURIN,da se ne bomo več sekiral za težave!!
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 15:35
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a boogyman
Od 01.09. bo Siol začel ponujat paket QUATRO,prve tri stvari so iste,kot pri paketu TRIO,četrta bo pa APAURIN,da se ne bomo več sekiral za težave!!
Staro 01.09.2006, 15:55
Pripravnik

pop¨izdu bom. Siol & telekom sta poskrbela za novo epizodo zgornjega posta.
Namreč, preklopili so mi na 2 mbita linijo, navkljub dogovoru, da pipco pustijo pri miru. Pogruntal sem seveda po hitrosti prenosa datotek in poklical na 0801000 in operaterja vprašal, katera hitrost mu piše pod mojim uporabniškim imenom. Prepričeval me je, da sem jaz oddal zahtevek dva dni nazaj. Nebuloznost.
Rekel sem, naj dajo nazaj na 4mbite, ker je bilo tako dogovorjeno. "V redu", pravi "samo še nekej preverim in to je to!" Nakar mi pove, da ne more spremenit hitrosti, ker zahtevek za 2 mbita še ni rešen. Takrat se mi je pa spet strgal. "Kako ni rešen, če mam 2 mbita že nekaj dni!?!?" Njegov nasvet: pokličema naj telekom in jih malo 'pospešim'.
Jst mam poln kürac tega pospeševanja in klicarjenja NON-STOP! Kot že povedano sem na telefonu v 10ih dneh naredu en šiht, mamu jim......
Da ne bo pomote, brez skrbi, da bodo spremembo hitrosti računali 2.000 sit.
Enostavno ne bom več ohranjal nivo kulturnega obnašanja in jim bom začel j.eb.at mater vsem po spisku, dost mam tega. Jst hočem samo, da mi dela to, kar plačujem. nič več, nič manj. Nabijem jim jst tiste popuste in bonuse ali celo pridobitve novih naročnikov. Povejte mi, koga bi želel pahniti v to amaterstvo, diletantstvo, Siol imenovano?

Nazadnje uredil brabrabranc : 04.09.2006 ob 15:19.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
acta, dost, mam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:51.