Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 06.09.2006, 13:50
Citymamba Uporabnik Citymamba ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Citymamba
Član od: May 2002
Sporočila: 13.786
Privzeto Dajmo še eno reči o NOVI SLOVENSKI ZASTAVI. .

Glede na to, da se Slovenija prebija med najrazvitejše državice bi bilo lepo, če bi si omislili primernejšo zastavo, na pa tole skrpucalo. Že vrsto let se meša megla in se krešejo "strokovna" mnenja o tem. Osebno menim, da potrebujemo prepoznavnejše nacionalne simbole. Pa tudi v športu bi se končno lahko zmenili za enotno barvo.
Staro 06.09.2006, 13:50
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026
Privzeto Re: Dajmo še eno reči o NOVI SLOVENSKI ZASTAVI. .

A ti res misliš, da bomo z drugo zastavo kot država bolj prepoznavni?
Staro 06.09.2006, 13:54
Banned

Absolutno. Državni simboli so eden od najpoglavitnejši elementov prepoznavnosti. Ko vidš ameriško, kanadsko, kitajsko, švicarsko ali katero drugo zastavo takoj veš za katero državo gre. Kaj pa naša? Kot da smo člani Ruske federacije.
Staro 06.09.2006, 14:03
Banned

Citat:
Objavil-a Arjuna
Meni dopade rdeča s kakšnim simbolom kmetijstva in kovaštva. Petokraka bi tudi pasala v ta sklop. V desnem kotu spodaj pa en majčken črn panterček, kot ena miška.
..... ki gloda pšenico in dela škodo na kolhozih.
Staro 06.09.2006, 14:06
maestro II. Uporabnik maestro II. ni prijavljen
Banned
Član od: Dec 2005
Naslov: Ne povem
Sporočila: 2.547

evo moj prispevek

]http://www3.shrani.si/files/slike22907985.png
Staro 06.09.2006, 14:07
Banned

Jebeš tak prispevek, ko stran ni dostopna.
Staro 06.09.2006, 14:35
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188

Citat:
Objavil-a maestro II.
Dobra! :D
Staro 06.09.2006, 14:39
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a Citymamba
Absolutno. Državni simboli so eden od najpoglavitnejši elementov prepoznavnosti. Ko vidš ameriško, kanadsko, kitajsko, švicarsko ali katero drugo zastavo takoj veš za katero državo gre. Kaj pa naša? Kot da smo člani Ruske federacije.
Mi smo te barve prevzeli v 19.stoletju v obdobju, ko se je naša narodna zavest šele formirala.

Tako da so po moje kar prave.
Staro 06.09.2006, 14:44
Black Uporabnik Black ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Black
Član od: Jan 2006
Naslov: Blacklands
Sporočila: 4.140

jao kle že vidim da bo spet karantanc se pojaviu...tk d bom kar še tu post nalimau iz druge teme..

tud sanja se mi ne kaj in kje bi lahko ta karantanski panter povezoval ...črn je...ok fino...čra mistična barva...whatever definiraj kt ti paše.."bogato" mednožje..plodnost recimo (ja slovenski fu.kamo k zajci)...
rdeči krempli...rdeč jezik...o zanimivo..nben nič omeniu..rdeči rogje...
če me na kaj asociira me asociira na kak star kult (krščanski ali poganski..nepomembno)...

ni pa jasno zakaj v zgodovini iskat "nov" dizajn al pa "novo" simboliko za ti slovensko razpoznavnost zastave itd...bv čist bv...smo res tolk nekreativni d ne znamo iskat nč novga oz narest nč novga??
lol...pa ta je tud dobra...d bomo v trendu k si države štimajo nove simbole pa to ..mi pa iščemo svoj nov simbol v preteklosti..res napredek

mislm glede na slovenskko miselnestjo in inteligenco bi prej biu en kamn na beli podlagi čist prava razpoznavnost te retardiranosti...stojite na eni točki..pametujete in obtožujete na vse konce in kraje...u končni fazi recimo mate pojem o preteklosti in nekih dejstvih..a napredne miselnosti tolk k moje spodne gate...

karantanski panter ali pa lev kakorkoli...mi je vizualno všeč..lep dizajn srednjeveškega kova...zanimivo se mi zdijo ti detajli...rdeči kremplji jezik in rogje ..razprti prsti v nekakšnem borbenem ali grozečem položaju...deluje precej napadalno, grozeče, borbeno na nek način...zanimiv mi je tudi izbor barv...bela podlaga (mogoče simbolizira čistost...jasnost..brezmadežnost...ali pa ime le enostavno funkcijo da sam simbol bolj izstopa), črn panter ali lev (mističnost, skrivnostnost, lahko tudi smrt), rdeči kremplji jezik in rogje (kri je nekako edina asociacija..mogoče tudi peklenstvost), mednožje (skozi zgodovino je po večini pač mednožje navadno intrepertiran kot simbol plodnosti...dvomim da bi tu bilo kaj drugače).

dvomim da lahko zagotovo kdorkoli trdi od kod izvira oz kdo ga je originalno pričel uporabljati ker to je precej težko doreči...kvečjemu lahko rečejo kdo je prvotno uporabljal da bi bilo to uradno prvič tudi dokumentirano...to ne pomeni da ga kdo pred to skupino ljudi ali dotično osebo ni nihče uporabljau...

danes poznano češ da slovenski simbol...skinhedi prevzel za svojega oz ga ponovno odkrili...in za moje pojme ga nosijo za dodatno poudarjanje češ da na slovneskost (v kolikor to sploh je resnično slovenski simbol) oz kot je pač tipično ..poveličevanje lastnega naroda...kar je do neke meje prav...ampak poudarjam..DO NEKE MEJE

marsikatera simbolika takšnih in drugačnih simbolov je napačno interpretirana..se nebi čudil da bi tudi karantanski lev oz panter bil...

aja pa še neki...se mi zdi bolj podobno upodobitvi hudiča v simboliki ali pa zmaja kt pa leva al pa panterja..marskatera anatomska zadeva manka...pa takrat niti niso poznal (če sklepamo da je simbol srednjeveški) niti kaj precej seznanjeni z eksotičnimi živalmi...posebej pa ne črnimi panterji

(copy paste iz teme-> http://forumi.siol.net/showthread.php?t=19210&page=2 malce editiran za v to temo)
Staro 06.09.2006, 14:59
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Važn, da ma lulčka narisanega! :D

Značke
dajmo, eno, novi, reči, slovenski, še, zastavi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:00.