Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 12.09.2006, 18:21
ata
Guest
Sporočila: n/a
Thumbs down Drnovšek in denar

Drnovšek toži, da vlada finančno stiska oredsdnikov urad :O
http://novice.siol.net/default.aspx?...&cid=100&pgn=1

Kako je to mogoče?
Kaj Urad predsednika države ni načrtoval porabe sredstev za leto 2006? Ob proračunski razpravi se nič ne spomnim polemike, da Urad predsednika države ne dobi dovolj.
Urad predsednika je v prvi polovici leta porabil 471,5 od 764,9 milijona tolarjev, od tega je za svoja potovanja v prvi polovici leta porabil 119 milijonov SIT

Sedaj naj bi mu vlada odobrila še več denarja. Le zakaj? Država oz. vlada kot izvrševalec že tako ali tako ni najboljši gospodar, a njemu smo prisiljeni zaupati naš, davkoplačevalski denar. Del tega denarja je Drnovšek v prvi polovici, milo rečeno, zapravil za osebne kaprice in sedaj hoče več. Kako lahko to upraviči?

Kaj lahko ostali proračunski porabniki tudi tako prostodušno zahtevajo denar?
kaj pa če meni zmanjka denarja, ali lahko zahtevam ukinitev davka?
Staro 12.09.2006, 18:29
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811
Privzeto Re: Drnovšek in denar

...ne vem sicer, kako ima to rešeni zunanje ministrstvo (imen ne bom navajal), sploh ob kakih nepredvidenih dogodkih (pa jim očitno denar vedno dodelijo), ampak naštevanje kam in s kom se naš predsednik radi tega ne bo mogel pogovarjat oziroma kam, kamor je bil uradno povabljen, ne bo mogel it, me je prav zmrazilo.

...mal sem pa raj zbrisal...
Staro 12.09.2006, 18:38
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a cornholio
...ne vem sicer, kako ima to rešeni zunanje ministrstvo (imen ne bom navajal), sploh ob kakih nepredvidenih dogodkih (pa jim očitno denar vedno dodelijo), ampak naštevanje kam in s kom se naš predsednik radi tega ne bo mogel pogovarjat oziroma kam, kamor je bil uradno povabljen, ne bo mogel it, me je prav zmrazilo.

eh ja - ocigledno je neimenovano ime, tako kot je minister za vse vlade in vse sisteme dobrodosel -- tudi kastno ze nedotakljiv -- prakticno edini Apoliticni guru slovenske tranzicije -- nekako enako kot so njegovi indijski soimenjaki -- vedno je pri vseh " pogrebih"...
Staro 12.09.2006, 20:03
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Citat:
Objavil-a buba
eh ja - ocigledno je neimenovano ime, tako kot je minister za vse vlade in vse sisteme dobrodosel -- tudi kastno ze nedotakljiv -- prakticno edini Apoliticni guru slovenske tranzicije -- nekako enako kot so njegovi indijski soimenjaki -- vedno je pri vseh " pogrebih"...
Drnovšek je šolan bankir z doktoratom in on torej dokazano zna z denarjem..
Če mu ga zmanjka, se obrne na državni erar še po nekaj mošenj cekinov, temu se reče cekinski pocket underflow efekt...
Kakšen udarec za slovensko bančništvo in nas, da ne dela več v bančništvu.
Jaz bi recimo rad od banke kakšen miljon in ko bi mi zmanjkalo, bi potožil, da naj mi šenkajo še kaj za povrh in bi mi dali, če bi banko vodil Drnovšek.....
Staro 12.09.2006, 22:27
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

Počiva jezero v tihoti.

Na njem drsi osamljen čoln iz trsja, na katerem sedi star suhljat indijanec in otožno fuša na piščal...
Zavpijem. "Winnetou"!
Indijanec se ozre v moji smeri in njegov kljukast nos, ki spominja na orla, ki je že zamlada parkrat nesrečno padel na kljun se mi zazdi nekako znan...
"Gospod Drnovšek, kaj pa vi tu", ga vprašam, medtem, ko se nerodno poskuša skobacati iz čolna..
"Ah, saj veste, poglavar Ahuanak mi spet ni odobril apanaže, pa sem malo močvirskih lilij nabral za solato. Tudi za veslače nimam, moram kar sam vihteti veslo, pa ne znam. Kaj če zapiha z Andov in me odnese na sredo jezera?"
"Pa ste kaj rekli Ahuanaku za kakšno vrečo školjčnih lupin iz njegove zakladnice?"
"Nisem, sem mu pa poslal v sanjah sporočilo v obliki sove Techuache, ki je praznih krempljev letala okoli njegove glave."
"Zakaj pa mu niste pisali, predlagali, razložili?"
..vprašam..
"Če ne razume svete Techuache, potem še ni dozorel in ga kej klinc gleda," mi odvrne.
Nekje iz smeri Macchu Picchu strela pretrga nebo in osvetli njegove ozke ustnice, za hip se mi zazdi, da bo rekel prrrtt in pljunil, a se nekako zadrži. Padejo prve kaplje dežja. Molčiva..

2 Dnevnik danes...Drni ni nikdar vložil kakršnega koli zahtevka po dodatnih sredstvih na vlado...Ker nihče tam ne razume praznih krempljev svete sove Techuache..
Staro 13.09.2006, 06:55
3nity Uporabnik 3nity ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce 3nity
Član od: Nov 2001
Naslov: Sm se nehala iskat, ker je itak BV
Sporočila: 21.664

če bi na začetku drnovšek malo manj potoval za osebne potrebe, potem bi imel denar. in sedaj joka, kako so nesramni, ker mu nočejo dati denarja. ne vem no.
najbolj, da mu liziko kupimo (ok, ta je mogoče mal nesramna, ampak meni res deluje, kot en otrok, ki se skoz joka, kok so vsi nesramni do njega)
The kind that makes devils cry
Staro 13.09.2006, 06:59
Trillian Uporabnik Trillian ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Trillian
Član od: Feb 2003
Naslov: Betelgeza
Sporočila: 22.840

Citat:
Objavil-a 3nity
če bi na začetku drnovšek malo manj potoval za osebne potrebe, potem bi imel denar. in sedaj joka, kako so nesramni, ker mu nočejo dati denarja. ne vem no.
najbolj, da mu liziko kupimo (ok, ta je mogoče mal nesramna, ampak meni res deluje, kot en otrok, ki se skoz joka, kok so vsi nesramni do njega)
jap, maš prav ...men je tud že plače skor zmanjkalo...a mislis da bi mi firma še malo primaknila? a veš, da bom mela za bencin, da bom lahko na delo hodila...
Staro 13.09.2006, 07:07
ata
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a cornholio

Ja, tudi mene je zmrazilo, ko sem slišal, da je (baje) zaradi pomanjkanja denarja odpovedal sodelovanje na zasedanju generalne skupščine OZN in da bo moral v Španijo kar z osebnim avtomobilom.

Me pa zares zanima, na katere nepredvidene dogodke misliš? Zasedanje generalne skupščine OZN in državniški obisk pač ne moreta biti nepredvidena dogodka, ali pač?

Morda je pa moral Drnovšek tehtati med povabilom indijanskih svečenikov, ki so ga obiskali v Sloveniji in obiskom zasedanja generalne skupščine?
Mimogrede: trije indijanski vrači, ki so obiskali Slovenijo na Drnovškovo povabilo so Urad predsednika stali več kot 3,5 MioSIT. Kaj je bil sedaj nepredviden dogodek, obisk indijancev ali zasedanje generalne skupščine?
Staro 13.09.2006, 07:13
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811

Citat:
Objavil-a ata
Ja, tudi mene je zmrazilo, ko sem slišal, da je (baje) zaradi pomanjkanja denarja odpovedal sodelovanje na zasedanju generalne skupščine OZN in da bo moral v Španijo kar z osebnim avtomobilom.

Me pa zares zanima, na katere nepredvidene dogodke misliš? Zasedanje generalne skupščine OZN in državniški obisk pač ne moreta biti nepredvidena dogodka, ali pač?

Morda je pa moral Drnovšek tehtati med povabilom indijanskih svečenikov, ki so ga obiskali v Sloveniji in obiskom zasedanja generalne skupščine?
Mimogrede: trije indijanski vrači, ki so obiskali Slovenijo na Drnovškovo povabilo so Urad predsednika stali več kot 3,5 MioSIT. Kaj je bil sedaj nepredviden dogodek, obisk indijancev ali zasedanje generalne skupščine?
...le oves zoba naj konj, pa ne bi rabil tolk novih limuzin. zabaviščni center brdo pa gotovo ne bi bil cenejši če bi izvedli z zakonom predpisan javni natečaj....pisma pa tud rabjo znamke in ko se ti nekdo tako pohvali kako jim piše (četud sam na kitaro) to gotovo ni zastonj... od urala do amerke ovs preklada a ne gre, kup mi lir jet da bom men....
3,5 milj, to nima zunanji minister niti za en dan hotela in dnevnico, človeka ki še letala s katerim leti ne more plačat da hod na razne zbore to sicer tud ne zanima....

Nazadnje uredil cornholio : 13.09.2006 ob 07:15.
Staro 13.09.2006, 07:45
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Ne samo, da želi biti duhovni vodja, tudi sicer tale Drli spominja na Katoliško cerkev. Ker nima dovolj denarja za vse svoje hobije, zahteva več iz državne blagajne. Očitno vsi ti veliki ajatole nekolikanj drugače gledajo na svet, kot vsi mi ostali skrbniki družinskih proračunov.

Značke
denar, drnovšek

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:14.