Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 17.09.2006, 09:48
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213
Privzeto Admini in modi v Slo. časopisju

Zadnji mesec smo bili priča medijski obsodbi admina v časopisju...
Šlo je za S.A. z RKC forumov..Admin je bil tako odkrit, da se ni nickal, ampak je pisal pod polnim imenom in priimkom..
Ni šlo za kakšno hudo reč, le svoje mnenje je vedno povedal(imel je povprečje 9 postov dnevno), to je njegova pravica...
Izjava, zaradi katare se je moral umakniti kot admin, je bila iztrgana iz konteksta in prenapihnjena.
Kljub občasnim spodrsljajem, je bil Sebastjan dober admin, s smislom za humor, vedno ko je banal koga, se je razvila debata, ki je ni cenzuriral, sodeloval je v njej in to ne s pozicije moči admina.

Ravno smisel humor in razumevanje kaj je zbadljivka in kaj premočrtna žalitev, trezna ocena stanja torej, sta tisto, kar naredi dobrega admina in moda.
Takega, ki naredi obiskan forum..
Od kje pravzaprav izraz forum? Vsi vemo, da od Forum Romanum. Nekakšen Speakers corner po rimsko.
Kateri današnji slovenski forumi so Speakers cornerji, katerim do tega še dosti manjka...?
Vaša mnenja...
Staro 17.09.2006, 10:09
cornholio Uporabnik cornholio ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cornholio
Član od: Apr 2005
Sporočila: 3.811
Privzeto Re: Admini in modi v Slo. časopisju

...zase osebno moram priznat, da mam kar se forumov tiče precej skromno kilometrino. kar pa sem obiskoval je šlo za precej različno ponudbo, pretežno sestavljeno iz zelo specifičnih nasvetov o vzgoji domačih živali in rastlin, položajih pri ljubezenskih odnosih ali po njih, pretežno strankarsko usmerjenih klepetalnicah o edini resnici, zadnje čase zopet malo bolj obiskan forum slovenske nacionalke, sem redko naletel na dokaj kvaliteten, iskriv in posledično tud dobronamerno zbadljiv komentar, kot se je kar nekaj časa odvijal na tem - siolovem forumu. upam da se ta tradicija po najboljših močeh še ponovi iin nadaljuje v bodoče
Staro 17.09.2006, 10:13
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

In kaj je tako nezaslišanega rekel tale admin Sebastijan?
Staro 17.09.2006, 10:15
Cvetlični deček Uporabnik Cvetlični deček ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Cvetlični deček
Član od: Jun 2002
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 12.028

Kaj pa je naredil? Tudi sam se pripravljam moderirat še en forum pa da vem, kako ga lahko polomim?

Moj blog

Staro 17.09.2006, 10:20
Uporabnik

Citat:
Objavil-a cornholio
...zase osebno moram priznat, da mam kar se forumov tiče precej skromno kilometrino. kar pa sem obiskoval je šlo za precej različno ponudbo, pretežno sestavljeno iz zelo specifičnih nasvetov o vzgoji domačih živali in rastlin, položajih pri ljubezenskih odnosih ali po njih, pretežno strankarsko usmerjenih klepetalnicah o edini resnici, zadnje čase zopet malo bolj obiskan forum slovenske nacionalke, sem redko naletel na dokaj kvaliteten, iskriv in posledično tud dobronamerno zbadljiv komentar, kot se je kar nekaj časa odvijal na tem - siolovem forumu. upam da se ta tradicija po najboljših močeh še ponovila
Sam sem se zelo trudil tule vsakič, ko sem naletel na ravs, da sem obrnil vse na vsakodnevno satiro in moram reč, da mi je lepo uspevalo.. Nismo tako drugačni...
Moja kilometrina na forumih je ogromna in tu sem se malce ustalil ravno zato, ker je empatija pri veliko forumaših zelo prisotna, to sem že omenil zgoraj.
Konec koncev, morda je prišel čas, da tudi na tem forumu, kot na vseh, ki jih ni več, pride do tega, da primitivizem dobi krila in govorjena beseda zamre ..
Dogajanje tu bom spremljal s pisalom in kovčkom v roki, dodano vrednost vsebinskega postanja pa izvajal na forumih, kjer je to sprejemljivo...
Staro 17.09.2006, 10:23
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a prot
Forumi imajo različno usmeritev. Od verskih forumov npr. ne moreš pričakovati, da bodo delovali kot Speaker's Corner. Bi pa smeli in morali to pričakovati od splošnih forumov, kakršni so Siolovi ali forumi kakšnih časnikov. Slišim in berem pa, da se stvari pri Siolu radikalno spreminjajo in to na slabše.
Sicer ne vem, kaj se dogaja. A imajo tudi tukaj na siolovem kakšne popadke? Saj nekega medija ni težko uničiti. Če se želi siol forum selfdestruct, naj zaposlijo Danila Slivnika.
Staro 17.09.2006, 10:24
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Pod Janševim režimom cenzuriranje ni napaka, ampak je cenzor pohvaljen in dobi čebelico.
Pod vsako vlado se vedno zgodi "shit happens".
Je pa res, da tole dogajanje sovpada z menjavo vrhuške Mobitela..
Kvalitetni kadri ne leže po cesti..Ko jih zmanjka, vzameš kar pride in finita la comedia...O tem je pisal Šetinc med čistkami v 70ih.
Staro 17.09.2006, 10:26
prot Uporabnik prot ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce prot
Član od: May 2004
Sporočila: 60

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Pod Janševim režimom cenzuriranje ni napaka, ampak je cenzor pohvaljen in dobi čebelico.
Meniš, da je dobil F. čebelico od J.J.?
Staro 17.09.2006, 10:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Sicer ne vem, kaj se dogaja. A imajo tudi tukaj na siolovem kakšne popadke? Saj nekega medija ni težko uničiti. Če se želi siol forum selfdestruct, naj zaposlijo Danila Slivnika.
Selfdestruct sem opazoval na pokojnem RGL forumu...
Identično dogajanje, nato so rekli, da ga bojo tehnično prenovili.
Po vseh letih, ga še kar prenavljajo...
Iskanje političnih krivcev je smiselno le včasih.
Ponavadi so krive napačne, premalo pretehtane presoje, ne glede na barvo.
Staro 17.09.2006, 10:33
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
In kaj je tako nezaslišanega rekel tale admin Sebastijan?
Dobro. Še enkrat, bilo je iztrgano iz konteksta......
V debati o pedofiliji je neki ženski oponesel, da bi bilo glede na to, da nima razčiščenih pojmov, bolje, da ne bi imela otrok, ker bi postali žrtve.

Značke
admini, časopisju, modi, slo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 04:28.