Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 23.09.2006, 10:27
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142
Privzeto Plaz ponarejenih diplom, kaj pa v šolstvu brez diplom?

Ministrstvo za javno upravo je med preverjanjem verodostojnosti dokazil o izobrazbi odkrilo 67 ponarejenih diplom.

Vsi tisti javni uslužbenci, pri katerih so odkrili ponarejene listine, naj bi izgubili službo. V večini primerov so bile dane tudi kazenske prijave.
Kaj pa v ostalih primerih?
So preveč na vidnih položajih, ki jih morda po vladnem mnenju ni dobro drezati
Sprašujem se, kdaj bodo začeli preverjati tudi v šolstvu
Ne trdim, da bi se v šolstvu našla kakšna ponarejena diploma, zagotovo pa trdim , da bi se našlo precejšnje število ljudi, ki poučujejo na šolah kar brez diplome, čeravno zakon to izrecno prepoveduje.

Nazadnje uredil kapara : 23.09.2006 ob 21:08.
Staro 23.09.2006, 12:10
Pametnjakovič Uporabnik Pametnjakovič ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pametnjakovič
Član od: Dec 2005
Sporočila: 29
Privzeto Re: Plaz ponarejenih diplom

V šolah je še vedno ogromno ljudi z dvo letnim faksom! Čeprav bi morali že davno "dokončati" še tisti dve leti!
Učiteljev s VII. nas je pa miljone, ki ne moremo nikakor že par let do službe.
Zgolj v vednost! LP :O
Staro 23.09.2006, 17:47
Odvisnik

Citat:
Objavil-a Pametnjakovič
V šolah je še vedno ogromno ljudi z dvo letnim faksom! Čeprav bi morali že davno "dokončati" še tisti dve leti!
Pa veliko mladih tudi kar z srednješolsko izobrazbo, ker jim ravnatelji to omogočajo, seveda zaradi vez

Nazadnje uredil kapara : 23.09.2006 ob 17:55.
Staro 23.09.2006, 18:08
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a Pametnjakovič
Ko sem enkrat delal en izpit na pedagoškem faxu, me je začudilo, da je poleg mene en tam nekje 45-50 let star tip. Pa se začneva pogovarjat, pa je rekel... "Ja saj učim že 20 let, samo zdaj pa moram kao narediti še 2. stopnjo." Imam kar nekaj prijateljev s faxa, ki so čakali po 5-6-7 let na službo (kot profesorji - z vsemi kvalifikacijami , se pravi narejena VII. stopnja), nekateri so dobili za določen čas, pa so jih čez počitnice odpustili (da jim ni treba dati plače - kar je v šolstvu stalna praksa). Nadalje... Ko sem postal absolvent (potem je diploma samo še vprašanje časa), sem se zanimal, če bi si lahko v kateri šoli dobil mogoče v vsaj kakšno začasno službo v popoldanskem varstvu. Na eni šoli je bil dober odgovor: "Ja res so potrebe, vendar smo sprejeli enega zelo talentiranega študenta Pedagoške fakultete, ki je sicer začel študirati tam šele pred mesecem, ampak je zelo, zelo talentiran!" (Na poti ven sem izvedel, da je ta talentiran študent sin od ravnatelja.)

Kako je bilo že tisto s sekretarjem mladih LDS, ki mu je pošta prišla gor, da je ponaredil diplomo Pravne fakultete v Beogradu? :D :D :D :D :D :D Slučajno ga poznam na videz, ko je faliral Pedagoški fax v Mariboru, čez 1 leto pa primahal z diplomo in bil toliko bedak, da se je zaposlil v Mariboru, kjer so ga vsi poznali kot slab dnar.

Nazadnje uredil NaceM : 23.09.2006 ob 18:10.
Staro 23.09.2006, 19:10
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Ja teli zaposleni imajo vsaj osemletko, kar pa v prejšnjem sistemu ni bilo nujno
Staro 23.09.2006, 19:25
aladin Uporabnik aladin ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.548

Citat:
Objavil-a kapara
Ministrstvo za javno upravo je med preverjanjem verodostojnosti dokazil o izobrazbi odkrilo 67 ponarejenih diplom.

Vsi tisti javni uslužbenci, pri katerih so odkrili ponarejene listine, naj bi izgubili službo. V večini primerov so bile dane tudi kazenske prijave.
Ne trdim, da bi se v šolstvu našla kakšna ponarejena diploma, zagotovo pa trdim , da bi se našlo precejšnje število ljudi, ki poučujejo na šolah kar brez diplome, čeravno zakon to izrecno prepoveduje.
Gospod Milan Kučan, komunist, 24. novembra 1972: "Naša šola temelji na marksističnem znanstvenem pogledu na svet. Kot je ateistična znanost, je ateistična tudi šola. Zato je razumljiva naša zahteva, da ne more učiti in vzgajati mladine učitelj, ki ne more ali ni pripravljen uresničevati družbenih smotrov naše šole."
Staro 23.09.2006, 20:43
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a aladin
Gospod Milan Kučan, komunist, 24. novembra 1972: "Naša šola temelji na marksističnem znanstvenem pogledu na svet. Kot je ateistična znanost, je ateistična tudi šola. Zato je razumljiva naša zahteva, da ne more učiti in vzgajati mladine učitelj, ki ne more ali ni pripravljen uresničevati družbenih smotrov naše šole."
Kje je tukaj veza s topicom?
Staro 23.09.2006, 20:45
aladin Uporabnik aladin ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.548

Citat:
Objavil-a NaceM
Kje je tukaj veza s topicom?

saj je govora o šolstvu, ne ?

odkod zdaj nelagodje in sprenevedanje ?
Staro 23.09.2006, 21:06
Odvisnik

Ugotovitev inšpekcije

Iz teg poročila se lahko ugotovi, da minister Zver ne ukrepa proti dotičnim ravnateljem, ki nezakonito sprejemajo in imajo v svojem kolektivu zaposlene učitelje brez ustrezne izobrazbe, ker je pač v vladajoči stranki in ima sigurno veliko podrško pri Janši.
Staro 23.09.2006, 21:47
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Re: Plaz ponarejenih diplom, kaj pa v šolstvu brez diplom?

Citat:
Objavil-a kapara

Ce si je tip kupu diplomo ali sam ponaredil, potem ne samo, da mora zgubiti delo, temvec tudi mora biti kaznovan in vrniti place, ki jih je prejemal, ali vsaj razliko place od njegove izobrazbe, do primerne izobrazbe.

Značke
diplom, plaz, ponarejenih

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:00.