Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 21.10.2006, 13:28
Oberst Uporabnik Oberst ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oberst
Član od: Dec 2005
Sporočila: 79
Privzeto Poginil je Brodi - pes Janeza Drnovška

Pred nekaj dnevi je na Zaplani poginil priljubljeni pes predsednika države, Janeza Drnovška, angleški bulmastif Brodi, ki je bil star komaj tri leta in pol. To je bil Drnovškov drugi angleški bulmastif po znamenitem Arturju, ki je pogini leta 2002.

Po poročanju časnika Direkt, je smrt njegovega ljubljenčka, predsednika države precej pretresla. Brodija, ki je bil njegov tretji pes, je dobil iz Škotske, vendar je bil kosmatinec nesrečnega rudu , saj je imel nenehno težave z zdravjem. Že po letu dni je moral na operacijo sečnih kamnov.

Znano je, da je bil predsednik na Brodija močno navezan, med njegovo odsotnostjo pa so zanj skrbeli prijatelji na Zaplani. Po njegovi smrti je Drnovšek odpotoval na otok Mljet in se danes vrača v Slovenijo. Doslej je imel tri pasje ljubljenčke: rotvajlerja Lordain angleška mastifa Arturja in nazadnje Brodija.

http://www.dnevnik.si/novice/e-strada/207861/
Staro 21.10.2006, 14:53
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Poginil je Brodi - pes Janeza Drnovška

moj pes najbrz tud neb prezivel sam s kruhom in podobnim. pa glede na to, kako ga skrbi za vse zivali in ma na svoji strani linke od zavetisc, bi blo fino, da se on enga posvoji.

Nazadnje uredil lady_lucifer : 21.10.2006 ob 14:57.
Staro 21.10.2006, 17:06
ELEKTROLJUB Uporabnik ELEKTROLJUB ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 8

. . . . Naš predsednik pa se ne pusti motiti. Raje uživa v zajtrkovanju. Mimo prilomasti njegov mastif Brodi. Tudi Brodi ne je mesa. Najraje ima mlečne izdelke in kruh, ki ga speče njegov gospodar. Le-ta ga milo pogleda, ali boš tudi ti zajtrkoval, ga povpraša v zasavskem dialektu, vzame kos popečenega kruha in mu ga na debelo namaže z margarino in okusno marmelado. Položi ga ob veliko porcelanasto skledo najodličnejše kave. Brodiju od veselja pricurlja slina, pomiga z repom, predsednik se mu kislo nasmehne in družno pozajtrkujeta do konca… Kmalu zatem zadovoljni Brodi nekajkrat močno oblizne našega predsednika po obrazu. Ta se skremženo prebudi iz dremeža in še nekoliko matast sklene, da bo ustanovil Gibanje za pravičnost in razvoj.

.........
Novinar: Dr. Drnovšek, Brodiju pa še diši meso, še dobi kakšen kos?
dr. Drnovšek: Pa ne boste verjeli, ampak tudi on je nehal.
Novinar: A res?
dr. Drnovšek: Res. Ampak sam od sebe. Očitno . . .
Novinar: . . . to pa je vpliv gospodarja . . .
dr. Drnovšek: . . . sva vzpostavila takšno energetsko okolje, da prihaja do takšnih sprememb, tako da tudi on je kvalitetno hrano, ne samo jaz.
Novinar: Kaj pa kakšno kost, tudi ne?
dr. Drnovšek: Pa, poglejte kaj je. Je sicer, kakšne mlečne proizvode ima rad, kot so siri in tako naprej, pa tofu. Pa rad ima kruh, ki ga jaz pečem. Izjemno rad, zelo veliko ga poje.
Novinar: No, to je pa zdaj en poseben pes ratal..........

Nazadnje uredil ELEKTROLJUB : 21.10.2006 ob 17:19.
Staro 21.10.2006, 18:24
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961

Že nekaj časa opazujem bližnjega soseda, ki ima psa pasme irski seter starega približno leto dni. Pred nekaj meseci je veterinar pri psu ugotovil kostnega raka na prednji levi tački. Nič ni pomagalo obsevanje v avstrijskem Grazu, niti neke elektromagnetne in kaj vem kakšne terapije še vse na Dunaju. Pred kakšnim tednom so morali ubogemu psu obolelo tačko amputirati. Zdaj ga sosed, invalida, vozi na neke bioenergetične seanse...

Lep večer vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 21.10.2006, 18:56
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668

Kot skrbnik psičke lahko g. Drnovšku izrečem samo iskreno sožalje.
Staro 21.10.2006, 19:00
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Citat:
Objavil-a Kajtimar
Že nekaj časa opazujem bližnjega soseda, ki ima psa pasme irski seter starega približno leto dni. Pred nekaj meseci je veterinar pri psu ugotovil kostnega raka na prednji levi tački. Nič ni pomagalo obsevanje v avstrijskem Grazu, niti neke elektromagnetne in kaj vem kakšne terapije še vse na Dunaju. Pred kakšnim tednom so morali ubogemu psu obolelo tačko amputirati. Zdaj ga sosed, invalida, vozi na neke bioenergetične seanse...

Lep večer vsem skupaj...
To je mučenje živali, če mene vprašaš.
Staro 21.10.2006, 19:32
MP3CE Uporabnik MP3CE ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2001
Sporočila: 2.668

Citat:
Objavil-a Kajtimar

Lep večer vsem skupaj...
Bom rekel iz svojega primera (osebnega, ne "pasjega"). Sam sem hodil zaradi bolečin v petah (beri: zjutraj po vseh štirih na WC, ker nisem mogel stopiti na noge) hodil več kot pol leta na kortizonske injekcije. So pomagale, ampak le za kakih štirinajst dni do tri tedne, obremenitev pa si sploh nisem mogel privoščiti. No, zaradi ponovitev in nevarnosti dolgoročnih posledic pretirane kortizonske terapije sem se odločil za alternativno medicino. Tako sem preizkusil akupunkturno masažo po Penzlu, v kombinaciji z bioenergijo. Od takrat so bolečine le redke (je pa tudi res, da sem zaradi službenih obveznosti začasno prekinil zdravljenje - ga nisem končal), lahko zmorem kar konkretne napore (s kolesom iz Kr. Gore do Vršiča manj kot 2 hr - projekcija, ker delam daljše ture po makadamu, kolovozih in stezah, pa tudi strme vlake se najdejo, vozim pa čez 20% klance po makadamu)..Pa še celo 5 urne peš ture sem delal, kar mi je bilo pred akupunkturno masažo nepojmljivo. Tko da, kar se mene tiče, alternativna medicina "deluje".
Staro 21.10.2006, 20:04
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a MP3CE
Bom rekel iz svojega primera (osebnega, ne "pasjega"). Sam sem hodil zaradi bolečin v petah (beri: zjutraj po vseh štirih na WC, ker nisem mogel stopiti na noge) hodil več kot pol leta na kortizonske injekcije. So pomagale, ampak le za kakih štirinajst dni do tri tedne, obremenitev pa si sploh nisem mogel privoščiti. No, zaradi ponovitev in nevarnosti dolgoročnih posledic pretirane kortizonske terapije sem se odločil za alternativno medicino. Tako sem preizkusil akupunkturno masažo po Penzlu, v kombinaciji z bioenergijo. Od takrat so bolečine le redke (je pa tudi res, da sem zaradi službenih obveznosti začasno prekinil zdravljenje - ga nisem končal), lahko zmorem kar konkretne napore (s kolesom iz Kr. Gore do Vršiča manj kot 2 hr - projekcija, ker delam daljše ture po makadamu, kolovozih in stezah, pa tudi strme vlake se najdejo, vozim pa čez 20% klance po makadamu)..Pa še celo 5 urne peš ture sem delal, kar mi je bilo pred akupunkturno masažo nepojmljivo. Tko da, kar se mene tiče, alternativna medicina "deluje".
Staro 21.10.2006, 21:51
Oberst Uporabnik Oberst ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oberst
Sporočila: 79

Citat:
Objavil-a Knez
Pes je crknil, gremo jokat.
Knez, ta pes ni bil navaden pes! To je bil pes predsednika republike slovenije
Za ta pogin je bila verjetno kriva tudi hrana Psi so mesojede živali, ne zeliščarji
Kakorkoli poginil je prvi pes slovenije
Staro 21.10.2006, 22:48
general lavine eccentric Uporabnik general lavine eccentric ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2002
Sporočila: 67

Brodiju bi privoščil kakšen zrezek, pa sedaj je prepozno, naj počiva v miru. Glede bolečin v petah bi pa vprašal, kateri osu je dajal MPju kortizonske injekcije pol leta, neglede na diagnozo (verjetno spina calcanei) Dobra stran alternativne terapije je tudi, da če pomaga , če pa ne, se pa noben ne sekira.
Lep pozdrav, general

Značke
brodi, drnovška, janeza, pes, poginil

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:01.