Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Gastronomija

Gastronomija hrana in pijača, kuharski recepti, nasveti...

Orodja za teme
Staro 09.11.2006, 13:32
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841
Privzeto Jedi iz vlečenega testa

Moj sine ima najraje jedi iz vlečenega testa, tako da malo specializacijo na teh jedeh smo že opravili, mi pa zmanjkuje idej. Zanima me, kaj najraje jeste iz vlečenega testa, kako to pripravite, od tega, katera moka je najboljša za to testo do tega, koliko časa pečete oz. kuhate.

Torej...mali recept za Moj štrudl, sirove štruklje pa itak verjetno poznate
Kila moke, mlačna voda, sol, malo olivnega olja....potrebujem za testo, ki ga pregnetem, pustim počivat za kakšno uro in raztegnem.
Testo premažem z mešanico domače skute, kisle smetane, vanili in navadnega sladkorja, olja,jajca. Povrh natrosim naribana jabolka, cimet in sladkor ali pa drugo sadje, najraje borovnice.
Simpl, hitro, dobro
Staro 09.11.2006, 17:04
kvaka Uporabnik kvaka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce kvaka
Član od: Jan 2003
Naslov: somewhere over the network
Sporočila: 3.712
Privzeto Re: Jedi iz vlečenega testa

Citat:
Objavil-a freya
Moj sine ima najraje jedi iz vlečenega testa, tako da malo specializacijo na teh jedeh smo že opravili, mi pa zmanjkuje idej. Zanima me, kaj najraje jeste iz vlečenega testa, kako to pripravite, od tega, katera moka je najboljša za to testo do tega, koliko časa pečete oz. kuhate.
Baklava, "sirov" burek, prekmurska gibanica, jabolčni zavitek. Recepti so itak vsepovsod, če pa je zanimanje pa lahko napišem...
---
Aja, pa ko smo pri vlečenem testu... ga je kdo delal iz polnozrnate moke? Zadnjič sem poskusil eno industrijsko, pa je bilo presenetljivo dobro in je šlo lepo k jabolkam...
Staro 09.11.2006, 18:08
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

štrudl all the way

sicer pa reči sinu, da mu dajem jst en kolegialen nasvet. Moja mama (jp, una tazlata) mi vsak vikend speče pecivo za v ljubljano. Iz dolgoletnih izkušenj, sem vse zreduciral na 3 najboljša peciva za jest za zajtrk. Štrudl, Noč in dan (polnočni šarklj ... pa še ene 10 drugih imen ima) in tasimpl orehov biskvit.
Reči sinu, nej reče mami, nej mu speče tak čist simpl orehov biskvit (tako da rata ene 4cm debel) in gor prelit s čokolado (ki se na 3/4 strdi). ja
Staro 09.11.2006, 18:19
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

iz vlečenga testa imam najraje take slane stvari. Zavitek nadevan z gobami, različno zelenjavo...
Staro 09.11.2006, 18:52
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669

Citat:
Objavil-a zverina
iz vlečenga testa imam najraje take slane stvari. Zavitek nadevan z gobami, različno zelenjavo...
Jaz tudi...
Recimo tut vleceno testo nadevano s krompirjem in feta sirom je noro okusno ... zraven pa grska solata ... to sem jedla enkrat v Grciji ... njaaami :O
Staro 10.11.2006, 07:22
Odvisnik

Citat:
Objavil-a kvaka
Baklava, "sirov" burek, prekmurska gibanica, jabolčni zavitek. Recepti so itak vsepovsod, če pa je zanimanje pa lahko napišem...
---
Aja, pa ko smo pri vlečenem testu... ga je kdo delal iz polnozrnate moke? Zadnjič sem poskusil eno industrijsko, pa je bilo presenetljivo dobro in je šlo lepo k jabolkam...
Domač burek mi še ni uspelo narediti takega, da bi si obliznili prste, zato ga raje kupljenega pogrejem v mikrovalovni (manjka kak konreketn recept), mogoče bi poskusila tudi z gibanico, čeprav je veliko dela zaradi več različnih nadevov..po moje. Tudi tukaj bi rabila kak recept za čimbolj enostavno pripravo.
Za jabolčne zavitke ( štrudle) smo pa že experti.
Btw...za vlečeno testo kupujem posebno moko za vlečeno testo, mogoče dobro uspe tudi iz kakšne druge?
Kolegica včasih doda polnozrnato moko k testu za jabolčni zavitek v razmerju 1:3 ali 1:4 ...zelo dobro.
Staro 10.11.2006, 07:24
silence Uporabnik silence ni prijavljen
Lady
Prikazne slike uporabnika/ce silence
Član od: Nov 2004
Naslov: Lady's heart 4ever
Sporočila: 31.722

porov štrudl :P:P:P (no, kombinacija pora pa bučk:P)
Staro 10.11.2006, 07:30
Odvisnik

Citat:
Objavil-a Teo
štrudl all the way

sicer pa reči sinu, da mu dajem jst en kolegialen nasvet. Moja mama (jp, una tazlata) mi vsak vikend speče pecivo za v ljubljano. Iz dolgoletnih izkušenj, sem vse zreduciral na 3 najboljša peciva za jest za zajtrk. Štrudl, Noč in dan (polnočni šarklj ... pa še ene 10 drugih imen ima) in tasimpl orehov biskvit.
Reči sinu, nej reče mami, nej mu speče tak čist simpl orehov biskvit (tako da rata ene 4cm debel) in gor prelit s čokolado (ki se na 3/4 strdi). ja

ok, mu bom rekla, sine je ( bo) itak take telesne konstitucije kot ti, za mamo bom pa rabla recept, kako naj pri tem delu drži usta zaprta. Orehov biskvit...verjetno navadev, pomešan z naribanimi orehi?

"štrudl" je odličen tudi zato, ker po dveh ali treh dnevih ni izsušen.
btw....za vikend dobim domačo skuto ( njami, njami) in bom spet verjetno delala sirove štruklje za ene 4x, pa štrudl obveznmo
ja
Staro 10.11.2006, 07:31
Odvisnik

Citat:
Objavil-a silence
porov štrudl :P:P:P (no, kombinacija pora pa bučk:P)
tole....mi boš pa malo bolj detaljno razložila
Staro 10.11.2006, 07:34
Odvisnik

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Jaz tudi...
Recimo tut vleceno testo nadevano s krompirjem in feta sirom je noro okusno ... zraven pa grska solata ... to sem jedla enkrat v Grciji ... njaaami :O
potem verjetno ne poznaš skrivnosti priprave

Značke
jedi, testa, vlečenega

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:00.