Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 10.11.2006, 23:22
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502
Privzeto Placila opominov

Ali je mozno, da lahko en opomin stane 550SIT na poloznico? Odvisno od cene poloznice, toda ponavadi je opomin vec kot 10% cene povprecne poloznice, kar bi pomenilo okoli 100% letna obrestna mera in vec.

Ali je sploh zakonito dajati tako visoke stroske opomina, ali bi mi lahko placali samo poloznico, ceno tiska poloznice in zamudne obresti, ki so morda res 10%, toda na leto in ne na mesec.

Imas recim opoloznico za 1.000SIT in ce jo pozabis placat dobis se 500 SIT opomina, torej 50%, mislim, haloooo?

V teji drzavi je vse mozno, vprasanje samo, kako se temu upreti in ali se sploh lahko.
Staro 11.11.2006, 06:38
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Placila opominov

placaj takrat, ko treba, pa ne bos mel teh tezav.
Staro 11.11.2006, 07:19
aladin Uporabnik aladin ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2005
Sporočila: 1.548

Citat:
Objavil-a anarchy
Ali je mozno, da lahko en opomin stane 550SIT na poloznico? Odvisno od cene poloznice, toda ponavadi je opomin vec kot 10% cene povprecne poloznice, kar bi pomenilo okoli 100% letna obrestna mera in vec.

Ali je sploh zakonito dajati tako visoke stroske opomina, ali bi mi lahko placali samo poloznico, ceno tiska poloznice in zamudne obresti, ki so morda res 10%, toda na leto in ne na mesec.

Imas recim opoloznico za 1.000SIT in ce jo pozabis placat dobis se 500 SIT opomina, torej 50%, mislim, haloooo?

V teji drzavi je vse mozno, vprasanje samo, kako se temu upreti in ali se sploh lahko.

odpri trajnik. cena transakcije je 35 sit.
Staro 11.11.2006, 07:40
Mesečnica Uporabnik Mesečnica ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Mesečnica
Član od: Dec 2005
Naslov: Somewhere over the rainbow ...
Sporočila: 107

Citat:
Objavil-a anarchy

Jaz sem se v tem primeru naredila neumno: ko sem dobila opomin za račun, ki sem ga pozabila plačati (založila ), sem šla poiskat ta staro položnico in jo plačala. Pa mi je uspelo, niso mi pošiljali dodatnih računov
Staro 11.11.2006, 08:25
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
Si mogoče vsaj pomislil, da so v tej državi ljudje, ki živijo na meji revščine? In ljudje, ki komaj skrpajo začetek in konec meseca ali pa sploh ne? In da je pač včasih treba kupit kruh ali oblačila recimo za otroke na račun neplačanih položnic?
Staro 11.11.2006, 10:37
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42

Citat:
Objavil-a Mesečnica
Jaz sem se v tem primeru naredila neumno: ko sem dobila opomin za račun, ki sem ga pozabila plačati (založila ), sem šla poiskat ta staro položnico in jo plačala. Pa mi je uspelo, niso mi pošiljali dodatnih računov
Jaz to vedno naredim če se mi že zgodi, ker včasih pač se, včasih res pozabiš, včasih pa so druge stvari pać bolj pomembne.
Staro 11.11.2006, 11:25
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

jaz nikdar ne plačujem opominov. vedno uno original položnico
Staro 11.11.2006, 17:27
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a lady_lucifer
To ni noben odgovor, ker vprasanje je bilo ali je sploh legalna in pravicno tako visok opomin. Pravicno vsekakor ni in po mojem se legalno ni, ceprav v teji pokvarjeni drzavi je marsikaj legalno, kar ne bi smelo biti, pa tudi, ce ni legalno ne moramo nic storiti.

gre se predvsem za princip.

Ce si ti njim dolzen, moras poravnati takoj cene so hude posledice, ce so pa oni tebi kaj dolzni ti ne bodo vrnili ali placali kar tako, mogoce ce gres v tozbo, pa se to vprasanje, bi se vleklo 10 let za 500SIT in na koncu bi ti se porabu ogromno denarja z anic.
Staro 11.11.2006, 18:22
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271

Citat:
Objavil-a anarchy
gre se predvsem za princip.
.

A so principi tut legalni?

Nazadnje uredil cactus : 11.11.2006 ob 18:27.
Staro 11.11.2006, 18:26
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Dalmatinec
Si mogoče vsaj pomislil, da so v tej državi ljudje, ki živijo na meji revščine? In ljudje, ki komaj skrpajo začetek in konec meseca ali pa sploh ne? In da je pač včasih treba kupit kruh ali oblačila recimo za otroke na račun neplačanih položnic?
si ti kdaj pomislil, da je ful folka, k niti priblizno ni na robu revscine pa prav tako pravocasno ne placujejo racunov zgloj iz neke navade (oz. kaksen razlog majo, mi niti ni jasno)...ko je pa treba dat kak dofdaten tolar za opomin, je pa vse narobe, ane. pa btw, lady je nekak oznaka za zenski spol

Značke
opominov, placila

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:35.