Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 02.12.2006, 11:40
Oberst Uporabnik Oberst ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Oberst
Član od: Dec 2005
Sporočila: 79
Exclamation Spletni goljufi še na delu: "Prek Klika so mi pobrali 700 tisočakov!"

Prek elektronske bančne poslovalnice Klik so neznanci pred kratkim izpraznili račun Jožefa Silvestra Drašlerja

Pazite se! Naslednji ste lahko vi!

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/215599/
Staro 02.12.2006, 12:52
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980
Privzeto Re: Spletni goljufi še na delu: "Prek Klika so mi pobrali 700 tisočakov!"

Ko sem pred časom delal za eno od slovenskih bank na področju e-bančništva (pa ni bila NLB), je bilo dosti govora glede zaščitnih elementov KlikNLB (ProKlikNLB je zaščiten s t.i. pametno kartico). Pri Kliku si takrat moral doplačati kar drago doplačilo za pametno kartico, drugače pa si certifikat moral hraniti na disku. Takrat je bila ravno polemika o tem, kaj pa če se zgodi, da ti nepridipravi vdrejo v računalnik in ti ukradejo certifikat za vpis na KlikNLB. Za varnost je pač potrebno doplačati...
Sedaj v času, ko je "phishing" postal "popularen" tudi v Sloveniji, je to spet aktualno. Zaščitni elementi pri različnih bankah so namreč različni... (Zakaj se to ne dogaja npr. s SKB, Probanko ali NKBM???) :D

Bodite v cvetju in uživajte ta lep dan.
Staro 02.12.2006, 20:04
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Re: Spletni goljufi še na delu: "Prek Klika so mi pobrali 700 tisočakov!"

SamDalSvojim.

Dokler jih bodo sodniki ujčkali in varovali, bo vedno huje, ne vedno bolje! Za lastnika pa nikakor razveseljivo.
Staro 02.12.2006, 20:38
albundy Uporabnik albundy ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce albundy
Član od: Oct 2003
Sporočila: 4.040

Citat:
Objavil-a NaceM
Ko sem pred časom delal za eno od slovenskih bank na področju e-bančništva (pa ni bila NLB), je bilo dosti govora glede zaščitnih elementov KlikNLB (ProKlikNLB je zaščiten s t.i. pametno kartico). Pri Kliku si takrat moral doplačati kar drago doplačilo za pametno kartico, drugače pa si certifikat moral hraniti na disku. Takrat je bila ravno polemika o tem, kaj pa če se zgodi, da ti nepridipravi vdrejo v računalnik in ti ukradejo certifikat za vpis na KlikNLB. Za varnost je pač potrebno doplačati...
Sedaj v času, ko je "phishing" postal "popularen" tudi v Sloveniji, je to spet aktualno. Zaščitni elementi pri različnih bankah so namreč različni... (Zakaj se to ne dogaja npr. s SKB, Probanko ali NKBM???) :D

Bodite v cvetju in uživajte ta lep dan.
jaz sem pri SKB od vsega začetka. SKB je bila celo prva pri nas z možnostjo plačevanja preko neta in sem šel takrat iz A banke stran ravno zaradi tega.
Do sedaj še nisem imel težav, (trkam na les).
Staro 02.12.2006, 22:16
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a albundy
jaz sem pri SKB od vsega začetka. SKB je bila celo prva pri nas z možnostjo plačevanja preko neta in sem šel takrat iz A banke stran ravno zaradi tega.
Do sedaj še nisem imel težav, (trkam na les).
Saj .. Imaš različne elemente zaščite... In različne banke uporabljajo različne. Sam sem jih kar nekaj testiral. Predvsem me moti pri NLB to, da ne obstaja t.i. OTP (one-time-password), kot je pri nekaterih drugih.
Staro 04.12.2006, 08:54
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

In ta novica prihaja ravno v času novice o pojavu "fake" klik strani oz. nekaj dni kasneje. Povezano?

Nazadnje uredil nejc : 04.12.2006 ob 08:57.
Staro 04.12.2006, 12:44
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a Oberst
Prek elektronske bančne poslovalnice Klik so neznanci pred kratkim izpraznili račun Jožefa Silvestra Drašlerja

Pazite se! Naslednji ste lahko vi!

http://www.dnevnik.si/novice/slovenija/215599/
Oberst, tole je navadna laž. Saj vidiš, da jo je objavilo udbokomunistfašistično glasilo tranzicijske levice Dnevnik. Menda ja ne bomo nasedali tej propagandi, katere edini cilj je destabilizirati pomladno koalicijo in vlado.

Če bi objavila Demokracija, bi bila pa že druga pesem.

( )
Staro 04.12.2006, 13:57
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Citat:
Objavil-a Vsemogočni
SamDalSvojim.

Dokler jih bodo sodniki ujčkali in varovali, bo vedno huje, ne vedno bolje! Za lastnika pa nikakor razveseljivo.
Kar jaz vem, sodnikov je zelo malo iz SDS. Večina so še stare kariatide KPS. :D V tem pa res ni dvomov.
Staro 04.12.2006, 14:01
TIGR Uporabnik TIGR ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce TIGR
Član od: May 2005
Sporočila: 2.391

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Oberst, tole je navadna laž. Saj vidiš, da jo je objavilo udbokomunistfašistično glasilo tranzicijske levice Dnevnik. Menda ja ne bomo nasedali tej propagandi, katere edini cilj je destabilizirati pomladno koalicijo in vlado.

Če bi objavila Demokracija, bi bila pa že druga pesem.

( )
Čestitam, če nič drugega si pa zadel poreklo dnevnika.
Staro 04.12.2006, 14:03
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a TIGR
Čestitam, če nič drugega si pa zadel poreklo dnevnika.
In zadel sem tudi v predvidevanju, da boš rekel, da sem zadel poreklo Dnevnika

Značke
delu, goljufi, spletni, še

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:22.