Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 08.12.2006, 11:49
mar3 Uporabnik mar3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 3
Question varčevanje na Mali ulici 3

lep pozdrav vsem, berete in pišete na forumu.
Pred 3 meseci sm si polomil golenico in tle se vsa stvar začne.Intervencija reševalcev in operacija ki je sledila
odlično pet še posebej bi pohvalil Dr.Kristana in njegovo ekipo, ki je res dobro poskrbel za zlom .
Nadaljeval pa bi z bolniškim staležem kjer pa se stvari za navadnega smrtnika kar hitro zakomplicira.
Problem je pa v tem , da za do enega meseca bolniške ni tak problem priti ampak ko pa se umeša komisija iz Male ulice 3 je pa konec lepih besed.
Nevem sicer na kašni osnovi ampak za komisijo načelu z Dr.Anjarijevo se je odločila, da se bo moj zlom zacelil v dobrem mesecu in seveda iztega je sledila odločba, ki jo je dr.Anjarijeva podpisala, da sem po tistem datumu popolnoma zdrav in da bom lahko opravljal svoje delo ne,da bi pritem ogrožal sebe ali druge.
seveda imaš možnost pritožbe a le tri dni. Navodila Dr. Kristana pa so bila in to je tudi zapisal na drugi izvid da vsaj TRI MESECE NE SMEM STOPITI NA POŠKODOVANO NOGO.
Zdaj pa mene zanima: kako lahko nekdo ,ki me niti videl ni in ima enako izobrazbo vsaj v osnovi, kot zdravnik oz. kirurg ,ki je zlom oskrbel lahko presodi tako različno hitrost celjenja poškodbe. A je mogoče da je Dr.Kristan po oskrbi zloma na podlagi videnega presodil eno, Dr.Anjarijeva s svojo komisijo pa čisto nekaj drugega?
A se na naslovu Mala ulica 3 zlomi skoraj dvakrat hitreje celijo ?
Ali pa je v igri mogoče drugačen učni program na medicinski šoli ?
Podoben primer je imel prijatelj in to vistem času z roko.
zanima pa me še nekaj:
Na vse odločbe je nek razumen rok za pritožbo 8 dni .
Zakaj na te odločbe samo 3 dni?
Po drugi strani pa zakaj se je potrebno sploh pritožiti,če pa se po medicinskem leksikonu kosti celijo od 6 do 9 tednov odvisno tutdi od vrste zloma starosti poškodovanca.
dalj časa ko razmišljam manj mi je jasno.
Na koncu pa ugotovim, da je v igri le denar ,da tiste zdravniške prisege, ki naj bi se jo vsi držali in res pomagali ljudem zbledi ob nekaj tisoč tolarji ,da ustanova Dr.Anjarijeve iskorišča ljudi, ki nimajo pravnega znanja in ne poznajo pravnih postopkov.

Žal je v naši "pravni" državi tako, da si nesmeš zlomiti noge ali roke ali se kako drugače poškodovati,in da si potem na bolniški več kot 14 dni.
OB KONCU BI SE ZAHVALIL Dr.KRISTANU IN OSEBJU V KC -Trauma

Nazadnje uredil mar3 : 08.12.2006 ob 11:52.
Staro 08.12.2006, 11:58
ElQurc Uporabnik ElQurc ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce ElQurc
Član od: May 2004
Sporočila: 236
Thumbs down Re: varčevanje na Mali ulici 3

Citat:
Objavil-a mar3
Pred 3 meseci sm si polomil golenico in tle se vsa stvar začne.Intervencija reševalcev in operacija ki je sledila
odlično pet še posebej bi pohvalil Dr.Kristana in njegovo ekipo, ki je res dobro poskrbel za zlom .
Nadaljeval pa bi z bolniškim staležem kjer pa se stvari za navadnega smrtnika kar hitro zakomplicira.
Problem je pa v tem , da za do enega meseca bolniške ni tak problem priti ampak ko pa se umeša komisija iz Male ulice 3 je pa konec lepih besed.
Nevem sicer na kašni osnovi ampak za komisijo načelu z Dr.Anjarijevo se je odločila, da se bo moj zlom zacelil v dobrem mesecu in seveda iztega je sledila odločba, ki jo je dr.Anjarijeva podpisala, da sem po tistem datumu popolnoma zdrav in da bom lahko opravljal svoje delo ne,da bi pritem ogrožal sebe ali druge.
seveda imaš možnost pritožbe a le tri dni. Navodila Dr. Kristana pa so bila in to je tudi zapisal na drugi izvid da vsaj TRI MESECE NE SMEM STOPITI NA POŠKODOVANO NOGO.
Zdaj pa mene zanima: kako lahko nekdo ,ki me niti videl ni in ima enako izobrazbo vsaj v osnovi, kot zdravnik oz. kirurg ,ki je zlom oskrbel lahko presodi tako različno hitrost celjenja poškodbe. A je mogoče da je Dr.Kristan po oskrbi zloma na podlagi videnega presodil eno, Dr.Anjarijeva s svojo komisijo pa čisto nekaj drugega?
zanima pa me še nekaj:
Po drugi strani pa zakaj se je potrebno sploh pritožiti,če pa se po medicinskem leksikonu kosti celijo od 6 do 9 tednov odvisno tutdi od vrste zloma starosti poškodovanca.
Na koncu pa ugotovim, da je v igri le denar ,da tiste zdravniške prisege, ki naj bi se jo vsi držali in res pomagali ljudem zbledi ob nekaj tisoč tolarji ,da ustanova Dr.Anjarijeve iskorišča ljudi, ki nimajo pravnega znanja in ne poznajo pravnih postopkov.

Žal je v naši "pravni" državi tako, da si nesmeš zlomiti noge ali roke ali se kako drugače poškodovati,in da si potem na bolniški več kot 14 dni.
simpel k kranska klobasa
na mali ulici so upoštevali še 1000 rože in čajčke, kar vse so na kc spregledali
Staro 08.12.2006, 12:05
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368
Privzeto Re: varčevanje na Mali ulici 3

Citat:
Objavil-a ElQurc
simpel k kranska klobasa
na mali ulici so upoštevali še 1000 rože in čajčke, kar vse so na kc spregledali
Pa tri očenaše in zdravemarije so zmolil za čimprejšnje okrevanje, si pozabil oment.
Staro 08.12.2006, 12:22
foxy Uporabnik foxy ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 1

Jah nč kr lepo nazaj na delovno mesto, ker je treba delat in plačevati prispevke za
upokojene delavke Male ulice 3
Staro 08.12.2006, 14:20
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

...ko bo vse privat tud tega ne bo več...
zgleda da si imel smolo ob nepravem času, take zadeve se dobro iztečejo ob pričetkih novega leta ko so blagajne še polne. čimprej se pocajtej in piši pritožbe vsem tud medijem...
Staro 08.12.2006, 16:59
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Tako je delat.!
NMK.
Staro 08.12.2006, 22:25
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a mar3
zanima pa me še nekaj:

Verjetno so mislili, da si športnik in v žlahti z Janico. Torej, danes na operaciji, jutri že treniraš.
Staro 09.12.2006, 11:15
mar3 Uporabnik mar3 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 3

zahvaljujem se vam za komentarje in tudi vsem ki so prebrali tole moje "cviljenje".
menda pa je to kar stalna praksa teh gospodov na omenjeni ustanovi saj sodeč po iskušnjah ljudi s katerimi sem se pogovarjal in so pač preživeli eno od podobnih situacij!
Staro 09.12.2006, 14:01
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

Če prav razumem, boš moral kljub zdravnikovemu prepovedi že po enem mesecu nogo uporabljati kot zdravo. Kaj pa če se kaj zakomplicira? Kdo potem odgovarja?
Staro 09.12.2006, 14:16
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Predvsem je treba imeti v rokah pismen sklep komisije, potem pa, v primeru komplikacij zaradi predčasne prekinitve zdravljenja, še izvedensko mnenje.
In spet bo en nov nepotreben primer na sodišču.
Potem se pa jočemo zaradi sodnih zaostankov.

Značke
mali, ulici, varčevanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
pasji nasveti ... Štrudl Živalski svet 387 18.03.2012 15:02
Kampi na Hrvaškem G.GARBO Potovanja 57 21.04.2011 22:44

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:32.