Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.12.2006, 20:15
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752
Privzeto SiOL-Planet če želiš znoret

Js tega ne morem več prenašat... To temo z mojo težavo sem sicer že odpirav, amak ker težave še zdej niso odpravili ne vem kaj storiti... Skratka v telefonskih aparatih mi obupno šumi... Včasih bolj-včasih manj... Poslali so mi že tehnika od telekoma, ki pa ni nič kaj drugega naredil kot pa kable na novo olupil, ter rekel, da bom sedaj imel tudi internet hitrejši .....Skratka doma imam zvezano vse pravilno kot mora bit, ni važno katerikoli telefonski aparat uporabljam ko šumi itd... Krivda je nekje na telekomu oz. na siolu, ko pa prijavim napako je rečeno da imam doma narobe zvezano... PA PM nej mi pošljejo potem 20 tehnikov, eden od njih bo že tolk sposoben da jim bo že enkrat powedal da z mojo vezavo ni nič narobe.... Včasih pa šumi tako obupno da se ne da niti pogowarjati!...

*P.S.: 1. Naj omenim da imam sicer paket solo in s tem telofonijo še zmeraj preko telekoma, ampak ker se je težava pojavila od tistega dne naprej, ko so mi omogočili uporabo Siol ADSL mora biti napaka povezana z tem, saj prej nikoli nisem imel težav z telofonijo!

2. Danes je že 10 x klicala neka gospa, ki pa trdi da 100% kliče na čisto neko drugo številko, dobi pa zmeraj "nas" !!

Nazadnje uredil mckeky : 09.01.2007 ob 18:36.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2006, 20:35
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Re: SiOL-Planet če želiš znoret

Jaz imam isti problem in še več. Poleg šumov imam še odmeve v telefonu, danes mi je bila celo večkrat prekinjena zveza itd.
Pa so baje vse stestirali od Telekoma do Siola in ugotovili kot vedno, da ni baje nič narobe.
Od prijatelja sem slišal dobro misel: to je pač internetna telefonija in ne moreš pričakovati ne vem kaj.
Bi pa bilo vseeno treba dati tole telefonijo na nek normalen nivo, ker mene, brez zafrkancije, nekateri sogovorniki preko telefona že zafrkavajo kakšen imam to telefon.

Internet pa mi je od 24.11. kot loterija, enkrat dela drugič ne dela.
Edini, ki se tukaj res trudi je storz, ki ga moram res pohvalit ampak Siol je velika firma, ki bi takih ljudi morala imeti veliko več in predvsem bolj korektno in profesionalno politiko do svojih naročnikov.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2006, 21:49
AlienRex Uporabnik AlienRex ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce AlienRex
Član od: Feb 2002
Naslov: Texas -> Mala Jerebika
Sporočila: 311

Je morda kriv razcepnik?
Vklopi telefon direktni na linijo, pa preveri kako dela.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2006, 21:52
Uporabnik

Citat:
Objavil-a AlienRex
Je morda kriv razcepnik?
Vklopi telefon direktni na linijo, pa preveri kako dela.
Jep... to sem že storil.. se prawi samo telefon direktno na linijo brez usega drugega in to z 2ema različnima telefonoma pa je še wedno šumelo... Skratka šumi pa kaker kda.... Učasih pride dan ko že skoraj nič... včasih pa tako obupno da se ne da pogowarjat.... Doma sem sprobal že 1000 in eno warianto in 199% je vezawa pravilna .
Staro 09.12.2006, 21:53
Pripravnik

Citat:
Objavil-a d28
Od prijatelja sem slišal dobro misel: to je pač internetna telefonija in ne moreš pričakovati ne vem kaj. .
Mckeky ma solo, torej nima internetne telefonije. Zate ne vem kater paket imas, samo misel ni dobra. Internetna telefonija lahko dela cisto dobro.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2006, 22:01
Pripravnik

Citat:
Objavil-a mckeky
Jep... to sem že storil.. se prawi samo telefon direktno na linijo brez usega drugega in to z 2ema različnima telefonoma pa je še wedno šumelo... Skratka šumi pa kaker kda.... Učasih pride dan ko že skoraj nič... včasih pa tako obupno da se ne da pogowarjat.... Doma sem sprobal že 1000 in eno warianto in 199% je vezawa pravilna .
So te ob priklopu na ADSL prikljucili na drugo centralo kot si bil prej? Naj preverijo se v centrali... Morda je tam kak nastavitev napacna
Imas v blizini telefonske linije prikljucen kak aparat na novo (izkljuci in poskusi)...morda gre za kak brum al ikaj podobnega.

Morda bi bilo dobro, ce nam poves kako imas vse zvezano (slikca morda) in katere aparate si poskusal..

Nazadnje uredil AlienRex : 09.12.2006 ob 22:09.
Odgovorite s citatom
Staro 09.12.2006, 23:34
Uporabnik

Citat:
Objavil-a AlienRex
So te ob priklopu na ADSL prikljucili na drugo centralo kot si bil prej? Naj preverijo se v centrali... Morda je tam kak nastavitev napacna
Imas v blizini telefonske linije prikljucen kak aparat na novo (izkljuci in poskusi)...morda gre za kak brum al ikaj podobnega.

Morda bi bilo dobro, ce nam poves kako imas vse zvezano (slikca morda) in katere aparate si poskusal..
Ne wem, če so me dali na drugo centralo... Wem le to, da takrat ko sem naročil ADSL so me klicali dan prej da so mi pripeljali opremo in rekli da bomo 10min "brez telefona" (kao da pripravljajo "nekaj" za ADSL)

Vezava je pač takšna kot je rečeno... -noben telefon pred rezdelilcem itd,....

Poskusil pa sem z Philipsovim telefonom in se z enim drugim direktno se priklopit na glavno linijo (se pravi brez razdelilca in modema itd,...) Kaj pa wem...
Bom se poskusil se telekom mal obvestit, sam ko kr težijo pa sprašujejo kako imam zvezano -češ da 100% imam js narobe doma nekaj itd,... Tehnika so mi pa poslali (ne rečem sj je biw prijazen pa to) samo kar se tiče širokopasovne povezave in teh zadew prprosto ni imel pojma (ni wedel kakšna more bit hitrost downlowda pri 1mb, ni wedel kako imam lahko 2 računalnika na en modem (*ganymede seweda) itd,.... skratka plačuješ kot je treba uni se pa zgleda šalijo iz uporabnikow...
Staro 11.12.2006, 01:29
Uporabnik

Poleg tega pa nej mi kdo powe, ce je to normalno downlowdanje enega torrenta z 155 seederji in 5 leecherji...

Sicer sem temo z to mojo tezawo ze napisal in mojster storz je preveril... wendar ni tako kot bi moglo bit

Nazadnje uredil mckeky : 11.12.2006 ob 01:43.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2006, 10:20
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a mckeky
Poleg tega pa nej mi kdo powe, ce je to normalno downlowdanje enega torrenta z 155 seederji in 5 leecherji...

Sicer sem temo z to mojo tezawo ze napisal in mojster storz je preveril... wendar ni tako kot bi moglo bit
sem zdaj še enkrat prijavil napako. Upam, da ti bodo zdej uspešno odpravili. Javi mi kako se bo izteklo.
Odgovorite s citatom
Staro 11.12.2006, 17:09
Uporabnik

Mr. Storz, drugace pa res Hvala... Vsaka ti cast... Lahko recem da si edini za katerega jaz in vrjetno se veliko uporabnikow lahko recemo da se trudis!!!! Bom povedal ce se bo stanje kaj izboljsalo.
Dobis za pivo (dva)

Značke
siolplanet, znoret, želiš

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kaj hoče oz. noče Siol??? Charly O storitvah 8 08.04.2008 17:22
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 19:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:09.