Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 27.12.2006, 18:47
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Janez Janša Quo Vadis

Neksončno potrebo po objavi te teme sem dobil potem, ko sem to soboto po več kot letu in pol prvič kupil sobotno Delo, oziroma kar je od tega sploh ostalo.

V prejšnjih časih vladavine levice oziroma LDS sem natančno prepoznal, kateri članki so bili politično naročeni in pisani po diktatu. Samo to kar je nastalo iz Dela sedaj pa je ne samo enako kot prej, le za drugo elito oziroma politično opcijo, temveč je vse skupaj še bistveno bolj dodelano. Očitno je Slivnik uspel z čistko stare nomenklatur na Delu pred realnim rokom.

O RTV nima smisla izgubljati besed, je pa zadeva očitno kopiraj/prilepi.

Ko se pogovarjam z volilci in volikami mi potožijo, da se sedaj sploh ne upajo več govoriti, ker jih je strah mnogo bolj kot v komunizmu, kjer so vedeli kje je meja. Novinarje je strah, uradnike je strah, gospodarstvenike v paradržavnih podjetjij je strah, pa čeprav je nomenklatura poražena.

Toliko policistov in pripadnikov posebnih enot kot sem jih videl po TV v zadnjih nekaj mesecih jih prej nisem videl od osamosvojitve dalje.

Problem 31 čalnske romske družine rešuje VRH DRŽAVE, od premiera, ministra za notranje zadeve, šefa policije, ministra za okolje ministra za šolstvo, predsednika, ki družino sam osebno dvakrat obišče in armade uradnikov iz ozadja. In ta država bo leta 2008 prevzela vodenje EU, skupnosti neodvisnih držav, ki ima toliko sestavnih delov, kot je skoraj članov romske družine. Kako bo to izgledalo verjamem ne ve še nihče.

Sam sem se vrsto let tudi na forumih zavzemal za menjavo oblasti. Leta 2004 se je to zgodilo, danes pa dvojec Janša Slivnik deluje, kot bi sklenil stavo z Kučanom, da lahko vlada še bolj premeteno. In to jima bo tudi uspelo. Časa je še štiri leta (se hecam SAMO ŠE DVE LETI).

Samo ta vlada ni reklama za desnico, temveč je samo dokaz, da je bil sistem, ki ga je postavila LDS dejansko tako dober za vladajočo elito, da ga nima smisla sploh kakorkoli korigirati. Potrebnio je samo zamenjati ljudi nomenklature z novo new age nomenklaturo.

Premier Janša sicer zame izjemno prebrisano uporablja VOX POPULI, SAJ GA TA USMERJA PRI VSAKI ODLOČITVI. Najprej fama z reformami in Damjan, potem vox populi to zavrže in ostane tako kot je. Potem romska družina Strojan. NAROD HOČE PRAVNO DRŽAVO in za začetek ukažejo, da je potrebno izvršiti odločbo inšpekcije in kolibe podreti. Zakaj? NAROD JE TAKO HOTEL IN NENAZADJE JE JELINČIČ V PIRAMIDI Z 70% GLASOV TO SAMO LEGITIMIRAL.

Koliko je drugih črnih gradenj nima smisla niti razmišljati in morda bi lahko kakšen novinar Dela čez enkaj mesecev zahteval seznam vseh porušenih zgradb za zadnje pol leta. MORDA BI MORAL VOX POPULI TUDI ZA OSTALE ČRNE GRADNJE ZAHTEVATI RUŠENJE.

Vox populi je proti davku na nepremilčnine zato Janša zatrdi, da ga ne bo, ker ni nor. ZAKAJ PA POTEM MILIJARDNI STROŠKI Z POPISOM NEPREMIČNIN? ZATO, DA SE BOSTE SAMO NASLAJALI NAD PODATKI? kakšen smisel ima potem to?

Drnovška zaradi očitno ponesrečene tranzicije vidim nekako v vlogi povelnika operacije v Mogadišu leta 92, ki je posneta v filmu BLACK HAWK DOWN. Enostavna akcija specialcev za nekaj ur se sprevrže v masaker za nekaj dni. Specialce rešijo pripadniki UN na stadion, kjer je postavlejna poljska bolnišnica. POVELJNIK OSEBNO PRIDE V ŠOTOR, VZAME KRPO IN BRIŠE KRI PO TLEH. Vrhunsko Riddley Scott. Brez besed, samo prizor, ki pove vse. Povelniku je zaradi diletantstva, amaterizma in posledičnih žrtev HUDO in ga po operaciji upokojijo. In to je danes dr. Drnovšek, po prestani težki bolezni in razsvetlenju, da izven politične manipulacije obstaja drug svet, svet, ki se politikom nasmiha, zbija kakšno šalo in živi LEPO, NA DRUGEM NIVOJU ZAVEDANJA...

kaj je z Janšo narobe, zakaj je organiziral svoje privržence v vojaško formacijo in vnesel med ljudi strah ne vem. Jasno mi je samo, da se je Janša učil iz komunističnih učbenikov za obramboslovje in opozna dobro manipulacijo in tehnike nadzora nad ljudmi (sam sem se to tudi učil in vem, da preden nardiš zares korak, naredi v mislih dva ). Zakaj jih leta 2006 še vedno ni zavrgel ne vem, samo ti učbeniki, Janez Janša sodijo na smetišče zgodovine, tako kot Vladin politični nadzor državne televizije, časopisov in najdobičkonosnejših monopolističnih firm.

Sam sem VOLil Novo Slovenijio, v pismu sodišču v Strasborugu zaradi primera Kramberger leta 1992 pa sem zapisal, da se voliev ne bom več v tej državi udeležil. Sam se spomnim nekega omizja, ko se je opozicijski Janez Janša nasmehnil nekemu LEVAKU in ga podrezal, kdo je ubil Krambergerja. Sedaj ima vzvode moči in ga to ne zanima, ker VOX POPULI pojma nima o prevari leta 1992. Volilci me sprašuejjo, zakaj sedaj, ko je nomenklatura premagana ne vemo, kdo je trgoval z orožjem, zakaj ni nobenega zlobnega LDSovca v zaporu, razen državnega sekretarja Šuštarja, pa še tega so zaprli sami LDSovci. Tudi tu se je Janša nasmihnil, ker verjetno ve, da je Šuštar deloval mimo strogih politični pravil in so ga v opomin zaprli. V OPOMIN TUDI JANŠEVIM NAMEŠČENCEM, DA SE JIM LAHKO KADARKOLI ZGODI ENAKO. SAJ JE SISTEM ENAK, LE NEKOLIKO BOLJ TRD NA POGLED.

VESELI DECEMBER PA JE ZARADI dr. GOODY V spamu:

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=22304&page=3

Dela naslednji dve leti seveda kupil ne bom več. Kot mi pravijo volilci, pa je sedaj Dnevnik začel objavljati sobotno prilogo dela in verjetno bodo tudi boljši novinarji Delo in RTV zapustili. Škoda. Zakaj ni Vlada raje v slogu državnega zbora izdajala skromnega VLADINEGA POROČEVALCA? Aja, to ni v doktrini Janševih učbenikov iz fakultete?

IN ŠE VEDNO OBSTAJA INTERNET, KI LAHKO NAREDI KLJUB NADZORU BYPASE, ČEPRAV PREMIER NA NAŽIGANJE PO FORUMIH NE BO ODGOVARJAL. KAJ PA NAJ BI REKEL? TO BERE 1000 LJUDI MAKSIMALNO, JAZ IMAM PA POD NADZOROM PA OSTALIH MILIJON DEVETSTO OSEM IN ŠESTDESET TISOČ ODJEMALCEV ELEKTRIČNE ENERGIJE.

VRHUNSKO. PET ZVEZDIC, VREDNO OGLEDA.

Da ne bo pomote. Da zadevo tako natančno vojaško zastaviš in tudi praktično brezhibno izpelješ je vredno magisterija na West Pointu. POTEM PA V IRAK.

Glinaste golobe izstrelijo v zrak zato,
DA JIH LAHKO POTEM SESTRELIJO. :O

Ali kdo misli da je premieru žal, da so se norčevali iz NJIHOVEGA VOLILCA DOKTOR ONYXA?

Nazadnje uredil DrOnyx : 27.12.2006 ob 19:11.
Staro 27.12.2006, 18:57
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Sporočila: 1.157
Privzeto Re: Janez Janša Quo Vadis

Staro 27.12.2006, 19:38
Knez Uporabnik Knez ni prijavljen
Mojster
Član od: May 2005
Naslov: ------
Sporočila: 4.026

Janša vlada tako,kot je Slovenčkom pač treba vladat.Naučil se je od tistih, ki so vladali 14 let na 45 let podlage

Janša pač ni budalo, normalno je, da bi rad vladal malo dlje, kot samo en mandatek..
Staro 27.12.2006, 22:07
PaToNeMoreBitiRes Uporabnik PaToNeMoreBitiRes ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 10

DrOnyx, zadeva je klasična. Poskusi našteti vladarje, ki so vladali v korist svojih podložnikov. Prideš do številke 10?

Rešitev za boljše življenje posameznika pač ne moremo pričakovati od oblastnikov. "Pomagaj si sam in Bog ti bo pamagal!" so govorili stari ljudje.
Staro 27.12.2006, 22:17
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a DrOnyx

Ko se pogovarjam z volilci in volikami mi potožijo, da se sedaj sploh ne upajo več govoriti, ker jih je strah mnogo bolj kot v komunizmu, kjer so vedeli kje je meja. Novinarje je strah, uradnike je strah, gospodarstvenike v paradržavnih podjetjij je strah, pa čeprav je nomenklatura poražena.
Para organizacije so Janševa specialiteta. Naiven je bil tisti, ki je mislil, da se jim bo odpovedal, ko bo prišel na oblast. Navsezadnje je imel svojo parastrukturo že leta 1994. Sam sicer mislim, da mora vsak dober politik imeti neko neformalno omrežje, vendar je to, kar se dogaja pri Janši že too much. Pa smo mislili, da smo se znebili Kučanovih metod.

Nazadnje uredil Mad Gandhi : 27.12.2006 ob 22:29.
Staro 28.12.2006, 12:01
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Para organizacije so Janševa specialiteta. Naiven je bil tisti, ki je mislil, da se jim bo odpovedal, ko bo prišel na oblast. Navsezadnje je imel svojo parastrukturo že leta 1994. Sam sicer mislim, da mora vsak dober politik imeti neko neformalno omrežje, vendar je to, kar se dogaja pri Janši že too much. Pa smo mislili, da smo se znebili Kučanovih metod.
Kučanovih metod, oziroma metod manipulacije vladanim, ki jih je dejansko dodelal komunizem so za vsakega postkomunističnega despota preveliko mamilo.

Ko si v opoziciji, si želiš demokracije. Ko si na vladi, si želiš vladati, ne boriti se z opozicijo in volilci za naklonjenost. Vladati za dolgo in to je z demokracijo v komfliktu (recimo primer Bush in Zakon o domovinski varnosti).

J.J. NESKONČNO SOVRAŽI LJUDI, KI MU NISO VOJAŠKO POKORNI. Toliko v opozorilo dr. Onyx.

Recimo problem, ki se je zgodil monsinjor Dr. Hribarju:

„Enkrat po vojni, ko sem šel na igrišče, pride do mene cela skupina obritoglavcev in mi rečejo, a ti oponašaš Janšata na radiu, sem rekel ja, ves vesel. SAMO ŠE ENKRAT, PYZDA TI MATERNA, TI BOMO GOBEC RAZBILI.“ vir: Straina

Nazadnje uredil DrOnyx : 28.12.2006 ob 12:27.
Staro 28.12.2006, 12:27
Mojster

Citat:
Objavil-a DrOnyx
Kučanovih metod, oziroma metod manipulacije vladanim, ki jih je dejansko dodelal komunizem so za vsakega postkomunističnega despota preveliko mamilo.

Ko si v opoziciji, si želiš demokracije. Ko si na vladi, si želiš vladati. Vladati za dolgo in to je z demokracijo v komfliktu (recimo primer Bush in Zakon o domovinski varnosti).

Janez Janša je sicer zame inteligentna oseba, ker poznam nekdanje KOSovce, ki so delali pri njem še na MORSu v 6. upravi za časa, ko je bil minister in bili njihovi tesni sodelavci v vojni za slovenijo, ki jo Janša razume skoraj kot Normandijo, potem pa jih je Kaco imenovani Kacin preprosto DELOŽIRAl, ker so se mu zdeli prenevarni.

To je šele štala. Janša je dejansko zelo inteligenten, samo na dolgi rok take osebe zgodovina OSMEŠI.

IN NESKONČNO SOVRAŽI LJUDI, KI MU NISO VOJAŠKO POKORNI. Toliko v opozorilo dr. Onyx.
A si služil vojsko Onyx? Sicer ne vem, ampak sodelavci iz 6. uprave pravijo, da je bil Janša kot stažist iz JNA predčasno odpuščen zaradi zdravstvenih težav s srcem. In zdaj se o Janši govori v vojaškem besednjaku. To je šele ironija, ki spominja na nekega tipa s kaplarskim činom, ki je ganze Europa erobern!
Staro 28.12.2006, 12:28
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
A si služil vojsko Onyx? Sicer ne vem, ampak sodelavci iz 6. uprave pravijo, da je bil Janša kot stažist iz JNA predčasno odpščen zaradi težav s srcem. In zdaj se o Janši govori v vojaškem besednjaku. To je šele ironija, ki spominja na nekega tipa s kaplarskim činom, ki je ganze Europa erobern!
Jaz sem malce starejši in mi gre na smeh, ko je prišel na MORS Kaco imenovan Jelko kacin in je zabrisal v napadau paranoje iz šeste uprave vse bivše KOSovce, ki jih je janša v zahvalo za izdajo JLA zaposlil na MORS. potem so pod Kacom postali NAVADNI FIKUSI in smo včasih se norčevali iz nekaterih bizarnosti iz prvih let Očetnjave.

Vojsko sem služil še v JLA kot pripadnik posebne enote izvidnikov. Zdržal sem celo leto, večinoma pa sem hodil igrat bilijard na gospodarca, kjer je sedaj plesna šola Urška. povelnik voda je vedno rekel, da smo ELITA, potem smo se pa zapeljali okrog hriba in igrali FUZBAL, medtem ko so ostali navadni kaplarji nosili protitankovske mine.

Je pa štala iz JLA za celo knjigo, ker so bile fore boljše kot v vseh jugo komedijah skupaj. Mešanica HOMIJEV iz Kosova,mNiša, Trogira in lokalnega HOMIJA je bila KILLER.

Nazadnje uredil DrOnyx : 28.12.2006 ob 12:32.
Staro 28.12.2006, 12:37
Mojster

Citat:
Objavil-a DrOnyx
Jaz sem malce starejši in mi gre na smeh, ko je prišel na MORS KAco in je zabrisal iz šeste uprave vse bivše KOSovce, ki jih je janša v zahvalo za izdajo JLA zaposlil na MORS. potem so pod Kacom postali NAVADNI FIKUSI in smo včasih se norčevali iz nekaterih bizarnosti iz prvih let Očetnjave.
Jap, Kaco jih je zabrisal v kot. Sicer pa so bili tisti KOSovc (recimo, da so bili iz KOS, čeprav ni bilo tako) v MORS zaposleni še pred osamosvojitvijo - iz JLA so izstopili prej kot vsi ostali in s tem veliko tvegali. 6. uprava je bila majhna služba in KOS jih je imel vse na broju. Na potek osamosvojitvene vojne so ti ljudje s svojimi informacijami iz enot armije zelo pozitivno vplivali. Kar pa ne moremo trditi za ostale obrambne strukture, predvsem TO in Moris. Naj mi nekdo odgovori na naslednje vprašanje: Kako genialen vojaški strateg in vojskovodja je Janša, če se je lahko zgodilo, da tankovska enota na Vrhniki na dan osamosvojitve ni bila zablokirana v vojašnici in so se tanki neovirano valili proti Ljubljani? Prva ovira na poti tankov, ki so šli nad Slovenijo je bila policijska stoenka na Brezovici. Janševo vodenje obrambe je bil čisti popuš. Takrat bi se armija nemoteno lahko zarolala s tanki v center Ljubljane, zasedla državne ustanove in RTV, vojaška policija iz Šentvida pa bi aretirala naslednje osebke: Kučan, Janša, Bavčar, Peterle, Rupel. Samo dejstvu, da je JNA uporabila scenarij s pohodom na meje (milejša varianta) se imamo zahvaliti, da se osamosvojitev ni izjalovila. Če je Jaša heroj osamosvojitve, bo moral odgovoriti na nekaj neprijetnih vprašanj.

Njegova sposobnost vodenja in strateškega obvladovanja problemov pa se je nenazadnje pokazala v Ambrusu.
Staro 28.12.2006, 13:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Arjuna
Ne morem si kaj, da se ne bi postavil v bran našemu premierju. Ali res ne najdete nič dobrega na njem? Pozivam vse forumaše, ki so čistega srca in pozitivnega mišljenja, da v tem topicu napišejo še kaj lepega o njem. Bratje, napišimo čim več!!!

Bom sam začel: Naš premier igra še kar dobro nogomet.
Mene moti da živi v grehu z Urško in daje slab zgled mladim družinam, ki so katoliško vzgojene.

Sicer pa menim, da bi moral premier Urško zaprositi in končno poročiti, ker bi bil tako lep zgled za slovenske mlade katoliške družine.

Janša je sicer dober golfist, ima smisel za izbiro ljudi, ki ga obkrožajo, ima lep nasmeh, je magnet za ženske, kar nihče zares ne razume kje je fora (morda na CIPRU? ), je dober prosti plezalec, ne zna lagati, ne da ga odkrijejo.

Morda še najbolj smešno pa je, da so mediji predstavili obisk v ZDA, kot da ga je Bush povabil, ker smo kao neki faktor in NE DA JE ŠLO ZA ZAGOVOR PRI AGENTIH CIE, KER SMO V NATU PREŠIBKI IN PREMALO AKTIVNI.

Uf, kako smo se v Washingtonu spotili. Da štale z Patrio tu ne omenjam.

Jaz sem Bushu takrat sicer svetoval, da ga ne previje tako močno, ker bo užaljen. Pa ni pomagalo.

Značke
janez, janša, quo, vadis

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Janša lagal javnosti? Mad Gandhi Slovenija 28 10.01.2007 06:54
Janša hoče falcona nazaj cactus Slovenija 32 06.10.2006 19:00
bemti je važno, kaj Janša nagreva.... cactus Slovenija 14 15.09.2006 21:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:55.