Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.12.2006, 16:11
Voti Uporabnik Voti ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 75
Angry Internet hitrost zadnje dni

Pozdravljeni!

Mel bi eno vprasanje kaj bi blo lahko narobe oz. mi lahko eden razlozi v cem bi lahko bil problem?
Siol je za tezavo sporocil naprej na Telekom in telekomov tehnik je zagotovil da ima centrala se dovolj kapacitet in da ni z njihove strani nobenih tezav .

Sam enako pravim, z moje strani ni nobenih tezav se najmanj pa z PC-jem.

Pocasi me res ze mineva potrpljenje, da placujem za nekaj kar lahko iskoristim le 50%
Upload dela 24h normaln, tezave so le z downloadom, ki pa niha (od priblizno 23:00 do 14:00 je vse OK , v mesnem casu pa niti ne dosezem 50% od 2M ).

Od vceraj pa do danes sem pa slikic naredil
Vceraj 29.12.2006:
17:46

21:49 Zacetek prenosa

22:06 Konec prenosa

22:07 Zacetek prenosa

22:16 Konec

Po 23:00 se stanje normalizira in je prenos
23:38

30.12.2006
11:35

13:14

15:20 pa linija spet za....

Slike hitrosti od 1.11.2006

In zdaj naj mi en razlozi kej je problem ce je vse "OK" na telkomovi in moji strani.
Zamenjava inet ponudnika tudi ni resitev ker dvomim. da bo kaj boljse .

Nazadnje uredil Voti : 30.12.2006 ob 16:21.
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 16:17
economicus Uporabnik economicus ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2005
Sporočila: 7
Privzeto Re: Internet hitrost zadnje dni

ne skrbi, nisi edini, ki ima take tezave, pri meni je zgodba podobna, upload niha kot strela, download je tudi padel, pingi pa so nenormalno visoki. z moje strani je vse vredu, racunalnik je tak kot prej, nastavitve v programu in sistemu identicne, nic novega namescenega. stvar pa se je zacela pojavljati nekaj dni nazaj. na 080 so rekli, da je kriv program za downloadad, vendar to zanikam, ker je isti in ima iste nastavitve kot jih je imel mesec nazaj, ko je si lahko normalno brskal po internetu medtem ko je dol dajalo. sedaj temu ni tako in ko dol daja je brskanje po internetu podobno krizevemu potu. kar je nato izustil je, da bo predel zadevo telekomu in da je to morda zaradi praznikov, ko so vsi doma in vsi nekaj downloadajo...
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 16:32
Voti Uporabnik Voti ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 75

Ok so pac prazniki verjamem, da je linija obremenjena. Skrbi me pa to da se zadeve nebodo same od sebe uredile in ce trdi telekomov tehnik, da je vse ok je pa res cudno.
Tu na forumo je najmanj 5 takih, ki se zelo trudijo in pomagajo uporabnikom, pa kaj ko lahko ta ves trud 1 tehnik v 15min zapravi.
Ne pravim da je tako samo ce se tehnik pripelje do centrale tam 1 pokadi skoci se v bliznji lokalcek na kavico in potem napise na nalogu da je vse "OK" potem vemo kje smo.
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 16:44
miro74 Uporabnik miro74 ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 510

Podobna zadeva je bla tud pri nas. V istih terminih je prenašalo enako počasi. Siol je trdil da kapacitete do centrale niso prezasedene. Smo se pa pol par uporabnikov našli in vsem je delalo isto in vsem so trdili enako. Šele po reklamacijah računov se je priznalo da so kapacitete do centrale prezasedene.
Ko je tehnik v nadzornem centru gledal kolko mi prenaša mu je kazalo da 120k, meni pa v resnici samo 60 in ful veliko nihanje.

Probaj na centrali najt še koga, da malo potestirata.
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 17:59
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Sporočila: 729

Prvo se dajmo navadit za kateri okoliš se gre ,da znamo povedat potem si bomo lažje pomagali in svetovali kolkor pa vem ,je v celju na centrali neki nagajal zadnje čase.V kolikor pa vsi posplošeno pišemo se pa ne ve zakaj gre mislim ,da nisem v temo brcno.
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 18:50
ali_baba Uporabnik ali_baba ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 50

Kot sem ze v eni drugi temi pisal imam tudi jaz grozne probleme, ki so se zaceli sele par dni nazaj. Sicer me najbolj moti blazno nihanje odzivnega casa (ping do SIOL-a - sedaj ko to pisem je katastrofa, avg. 160ms).

Tudi pri meni je bil tehnik ze dvakrat na centrali in ni se vedno nic boljse. Tudi sam sem opazal pravilo, da je zgodaj zjutraj ali pozno zvecer ping normalen in brez nihanj (22ms) .
Sem se pa odlocil, da ce se stvar ne bo uredila po praznikih v parih dneh, zacnem gladko reklamirat in zavracat racune...dost mi je. Sem pa na centrali Sodražica
Odgovorite s citatom
Staro 30.12.2006, 22:36
economicus Uporabnik economicus ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 7

hja, druge resistve kot da so pac preprodali kapaciteto centrale jaz ne vidim, ce je mesec nazaj delalo kot se sika, danes pa je kot je, ko ni prenosa je ping dokaj normalen, do 100, ko recimo vklopim program za prenos zraste tudi do 1500 in vec. dodaten komentar ni potreben. zakaj je tako ne vem, tehniki na 080 pravijo vsemogocne zgodbice. bomo videli kaj bo uredil obisk tehnika na centrali, ceprav sem tudi na to skepticen, da bo kaj uredilo zadevo. rekel bo, da je ok in odkorakal. sicer pa kot sem zvedel so pred kratkim klicarili celo ulico, ce zelijo adsl, pred tem je bila centrala poplno zasedena in se tega ni dalo, nato so nekaj casa nazaj napeljali optiko iz sosednjega kraja in sklepam, da povecali kapaciteto.. sklepam. vendar kar se dogaja je ni normalno. pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja. sicer pa centrala je bilje, ce komu kaj pomaga.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2006, 00:50
mckeky Uporabnik mckeky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mckeky
Član od: Jul 2004
Sporočila: 752

se nekdo, ki je opazil, da se hitrost slabsa
Staro 31.12.2006, 10:52
dal Uporabnik dal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2002
Sporočila: 990

Citat:
Objavil-a economicus
pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja.
V tem stavku si že sam našel razlog - čez praznike vsi veliko prenašajo, zato so povezave počasne. Ko bo spet šola, se bo problem preobremenjenosti rešil sam od sebe.

Če malo pogledaš po forumu boš videl, da se je to dogajalo tudi ob lanskih praznikih.
Odgovorite s citatom
Staro 31.12.2006, 13:22
storz Uporabnik storz ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce storz
Član od: Jan 2006
Sporočila: 861

Citat:
Objavil-a economicus
hja, druge resistve kot da so pac preprodali kapaciteto centrale jaz ne vidim, ce je mesec nazaj delalo kot se sika, danes pa je kot je, ko ni prenosa je ping dokaj normalen, do 100, ko recimo vklopim program za prenos zraste tudi do 1500 in vec. dodaten komentar ni potreben. zakaj je tako ne vem, tehniki na 080 pravijo vsemogocne zgodbice. bomo videli kaj bo uredil obisk tehnika na centrali, ceprav sem tudi na to skepticen, da bo kaj uredilo zadevo. rekel bo, da je ok in odkorakal. sicer pa kot sem zvedel so pred kratkim klicarili celo ulico, ce zelijo adsl, pred tem je bila centrala poplno zasedena in se tega ni dalo, nato so nekaj casa nazaj napeljali optiko iz sosednjega kraja in sklepam, da povecali kapaciteto.. sklepam. vendar kar se dogaja je ni normalno. pustimo se presenetiti in uzivajmo ob polzjem internetu ravno ob praznikih, ko se ga najvec uporablja. sicer pa centrala je bilje, ce komu kaj pomaga.
modem sem ti ravnokar nadgradil, bi pa vseeno še nekaj preveril naslednji teden ko bo telekom spet delal.

vidim, da sta aktivni dve povezavi. Ali si probal testirat takrat, ko si samo z enim računalnikom gor? lahko, da ti na drugem računalniku nekdo uploada in se zato tudi na prvem pozna.

Če imate težave s hitrostjo, bi vedno prosil, da priložite kakšne slike s programom www.dumeter.com in da se proba na računalniku, ki je direktno (in tudi edini) priklopljen na modem. Voti je recimo lepo argumentiral in bom takoj, ko pridem v službo preveril.

Glede centrale pa ne skrbi, ker ni prezasedena. To kar bom napisal pa v bistvu velja kar za vse. Tiski, ki ste na modulu (DSLAM) ki podpira adsl2+ pomeni, da je do tega modula potegnjena optika, tako da si lahko potem predstavljate kje je šele omejitev.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dni, hitrost, internet, zadnje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hitrost ADSL creativ1 Tehnična pomoč 75 21.06.2008 15:11
Internet ne dela mato02 Tehnična pomoč 9 18.12.2006 08:06
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20
Internet več ne dela rocco199 SiOL TV 4 04.10.2006 13:11
povezava na internet prek modema (2 racunanika) jeanmike Tehnična pomoč 3 02.10.2006 12:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:09.