Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 31.12.2006, 21:23
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto Pokanje...in To KakŠno!

Ravno zdaj poslušam pokanje zunaj in me zanima vaše mnenje o temu.

Kot otrok sem tudi sam metal pasje bombice, petarde, žvižgavce itd. ampak nikoli nisem to počel tako, da bi metal, kjer so bloki ali soseske z veliko ljudmi ipd. kaj šele na ljudi ali živali same.

Poleg tega opažam, da so se pokalice od let odkar sem jih sam metal močno spremenile. Danes me te spominjajo na granate in letalske napade. A je to normalno? Hiša se nam dobesedno strese in nam kljub zaprtim oknom in vratom še nekaj sekund odmeva v ušesih.

Nič nimam proti pokanju ampak NAJ SE TO POČNE NA TAKŠEN NAČIN, DA SE TO NE VSILJUJE DRUGIM!
Poleg tega bi država morala prepovedati takšne pokalice, ki presegajo moč in hrup reaktivnih letal.

Kam gre ta naša družba...

Kaj pa vi mislite?
Staro 31.12.2006, 22:50
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Ali smo v vojni??

Že ves mesec je na izobilje pokanja petard, raket in drugih pirotehničnih izdelkov. Posebno "vojno" stanje je na Planini v Kranju. Tu se odmetavajo petarde stalno, brez prestanka. Nekateri pa zanalašč še ponoči vsako uro. in to ne navadne petarde, ampak med bloki topovske udare. Tako, da cele noči ni miru. Zadnje tri dni poka ves dan in cele noči, kot v Palestini. Človek ne ve več ali se nekateri pripravljajo na vojno, ali imajo res tako dobre dohodke, da lahko ves dan odmetavajo petarde in drge eksplozivne zadeve.

Ravno danes sva šla z ženo popoldan na sprehod. Na Planini pokanje kot bi se pobijali vsi poprek. V mestu že bolj spokojno turobno tiho, le poki s Planine so se slišali. Pod Jelenovim klancem mir, kot je bil včasih, ko so šli vsi na dopuste. V Stražišču mir in prijetna tišina, sem in tja nekaj ljudi. Na drsališču pred občino nekaj zagretih drsalcev, malček priprav na praznovanje, vse skupaj omemebe ne vredno. Se vidi, da je novi župan psiholog in še nima vpogleda v praznično praznovanje. Skratka,če ne bi bilo drsališča, bi bilo tudi mesto opustošeno, vendar saj prebivalci živijo v miru.
Ko prideš do kokrškega mostu pri stari pošti, se odpre pogled na bliske, ki sledijo eden drugemu ali se kar prepletajo med seboj. Na Planini pa moraš že gledat kako priti do doma, da ne fašeš kakšne rakete, žvižgavca ali petarde za vrat. Kot na bojišču. Prideš domov, se vsedeš za mizo, da malo v družinskem krogu povečerjaš in se pogovoriš, pa poka zunaj okoli bloka, kot da bi se medseboj pobijala dva bataljona vojakov. In to cel večer, celo noč in po predhodnih dneh sodeč vse do jutra.

So nekateri res tako bogati, da tolko denarja zapravijo za pirotehniko???, jim to omogoča socialna podpora ali se pozna, da je tukaj vedno več hrčkov??? Nimam pojma, me ne bi zanimalo, če ne bi bili tako nasilni in brezobrazni s tem pokanjem. Ne spoštujejo starejših, ne spoštujejo bolnih, ne spoštujejo dojenčkov. Krasna demokratična država, ki dopušča vse, le da bi kerega "pirotehnika " na gobec ne.

Ima res toliko ljudi še tako primitivno pamet in to tam od 6 let naprej da se ob odmetavanju pirotehničnih izdelkov počutijo ko bogovi, močni inteligentni in sploh nekaj naj naj In ti, ki največ denarja zapravijo za pirotehnične izdelke bodo po novem letu oddajali prošnje za socialno podporo, krasno ne, saj jo bodo dobili prej kot tisti, ki resnično nima denarja za položnice in hrano. Se res pozna, da so nekateri prišli iz krajev, kjer so imeli včasih vojno, pa se ne morejo otresti sindroma pokanja, ker bi mislili, da je tišina pogubna Nimam pojma, sem pa dobil predstavo, kako je v Palestini, kako je bilo v južnih krajih in skratka povsod, kjer je in še divja vojna.

Živela naša demokracija in vsi ki se tako hvalijo z njo in hvalijo tiste, ki so nam jo zrihtali.

Nazadnje uredil Vsemogočni : 31.12.2006 ob 22:53.
Staro 31.12.2006, 22:52
ervin34 Uporabnik ervin34 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce ervin34
Član od: Mar 2006
Naslov: Sežana
Sporočila: 297
Privzeto Re: Ali smo v vojni??

Kaj ni škoda denarja?
Staro 31.12.2006, 23:59
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681
Privzeto Re: Pokanje...in To KakŠno!

moja psica se trese in jo fajn mirim, da ne spaničari. nočejo pa nočejo nehat. pa še v naselju izven lj smo
Staro 01.01.2007, 08:58
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a pk

moja psica se trese in jo fajn mirim, da ne spaničari. nočejo pa nočejo nehat. pa še v naselju izven lj smo
naš maček pa se presenetljivo niti zgane ne tudi ob največjem pokanju.
Staro 01.01.2007, 09:01
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a d28
Nič nimam proti pokanju ampak NAJ SE TO POČNE NA TAKŠEN NAČIN, DA SE TO NE VSILJUJE DRUGIM!
in kako?
edina resitev po moje je, da se pokanje v celoti preove, kot je to ze uveljavljeno v nekaterih drzavah. ampak pri nas tega seveda ne bo.
Staro 01.01.2007, 09:20
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a Vsemogočni

So nekateri res tako bogati, da tolko denarja zapravijo za pirotehniko???, jim to omogoča socialna podpora ali se pozna, da je tukaj vedno več hrčkov??? Nimam pojma, me ne bi zanimalo, če ne bi bili tako nasilni in brezobrazni s tem pokanjem. Ne spoštujejo starejših, ne spoštujejo bolnih, ne spoštujejo dojenčkov. Krasna demokratična država, ki dopušča vse, le da bi kerega "pirotehnika " na gobec ne.
Če z izrazom "hrčki" misliš na Hrvate, ne vem, kako naj bi bila nacionalnost povezana s tem primitivizmom. Tudi sam sem hrvaške narodnosti, pa že 15 let nisem vrgel niti ene petarde, spustil niti ene rakete ali kaj podobnega in tudi sam sem striktno proti takšni vrsti "pranovanja" - s pirotehniko namreč!
Staro 01.01.2007, 09:29
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Vsemogočni
Že ves mesec je na izobilje pokanja petard, raket in drugih pirotehničnih izdelkov. Posebno "vojno" stanje je na Planini v Kranju. Tu se odmetavajo petarde stalno, brez prestanka. Nekateri pa zanalašč še ponoči vsako uro. in to ne navadne petarde, ampak med bloki topovske udare. Tako, da cele noči ni miru. Zadnje tri dni poka ves dan in cele noči, kot v Palestini. Človek ne ve več ali se nekateri pripravljajo na vojno, ali imajo res tako dobre dohodke, da lahko ves dan odmetavajo petarde in drge eksplozivne zadeve.

Ravno danes sva šla z ženo popoldan na sprehod. Na Planini pokanje kot bi se pobijali vsi poprek. V mestu že bolj spokojno turobno tiho, le poki s Planine so se slišali. Pod Jelenovim klancem mir, kot je bil včasih, ko so šli vsi na dopuste. V Stražišču mir in prijetna tišina, sem in tja nekaj ljudi. Na drsališču pred občino nekaj zagretih drsalcev, malček priprav na praznovanje, vse skupaj omemebe ne vredno. Se vidi, da je novi župan psiholog in še nima vpogleda v praznično praznovanje. Skratka,če ne bi bilo drsališča, bi bilo tudi mesto opustošeno, vendar saj prebivalci živijo v miru.
Ko prideš do kokrškega mostu pri stari pošti, se odpre pogled na bliske, ki sledijo eden drugemu ali se kar prepletajo med seboj. Na Planini pa moraš že gledat kako priti do doma, da ne fašeš kakšne rakete, žvižgavca ali petarde za vrat. Kot na bojišču. Prideš domov, se vsedeš za mizo, da malo v družinskem krogu povečerjaš in se pogovoriš, pa poka zunaj okoli bloka, kot da bi se medseboj pobijala dva bataljona vojakov. In to cel večer, celo noč in po predhodnih dneh sodeč vse do jutra.

Ima res toliko ljudi še tako primitivno pamet in to tam od 6 let naprej da se ob odmetavanju pirotehničnih izdelkov počutijo ko bogovi, močni inteligentni in sploh nekaj naj naj In ti, ki največ denarja zapravijo za pirotehnične izdelke bodo po novem letu oddajali prošnje za socialno podporo, krasno ne, saj jo bodo dobili prej kot tisti, ki resnično nima denarja za položnice in hrano. Se res pozna, da so nekateri prišli iz krajev, kjer so imeli včasih vojno, pa se ne morejo otresti sindroma pokanja, ker bi mislili, da je tišina pogubna Nimam pojma, sem pa dobil predstavo, kako je v Palestini, kako je bilo v južnih krajih in skratka povsod, kjer je in še divja vojna.

Živela naša demokracija in vsi ki se tako hvalijo z njo in hvalijo tiste, ki so nam jo zrihtali.
Potrebno bi bilo ustanovit posebno policijsko enoto, ki bi uhvatila vse takšne nepridiprave, ki so željni pokanja in jih poslala z živinskimi vogoni v Irak. Siguren sem, da v svojem življenju ne bi več vzeli v roke petarde.
Z njimi vred pa tudi našo vlado, ki je dovolila pokanje že od 26 decembra.
Staro 01.01.2007, 09:35
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

Citat:
Zakon tako tudi letos med 26. decembrom in 2. januarjem dovoljuje uporabo pirotehničnih izdelkov razredov ena in dva, katerih glavni učinek je pok. Ob tem opredeljuje še uporabo srednjih in velikih ognjemetov, ki sodijo v tretji in četrti razred, ter pirotehnične izdelke za posebne namene.

Prodaja in uporaba med prazniki dovoljenih izdelkov je mlajšim od 15 let dovoljena le pod nadzorstvom staršev ali skrbnikov.

Pri uporabi petard zakon predvideva nekatere omejitve. Petard tako ni dovoljeno uporabljati v strnjenih stanovanjskih naseljih, zgradbah, zaprtih prostorih, v bližini bolnišnic, v javnih prevoznih sredstvih in na javnih shodih oz. prireditvah.
mene pa zanima kaka statistika, kolk kazni za tiste, ki se česarkol od tega niso držali, so izdali

pa naj mi ne rečejo, da je težko ugotovit, kdo krši zakon ....
Staro 01.01.2007, 09:45
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Za Šiško (Ljubljana) lahko rečem samo bravo!! Že par let ne slišim petard, ampak samo rakete in razlika je očitna

Značke
kakŠno, pokanjein

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:54.