Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 05.01.2007, 15:37
kr.ena Uporabnik kr.ena ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2007
Sporočila: 3
Privzeto Aids

Kaj menite, ali smo dovolj ozaveščeni o tej bolezni (AIDS-u)?
Ste se kdaj zapletli ali pa se še kdaj zapletete v nezaščitene spolne odnose (tukaj ne mislim stalnih partnerjev, ampak tiste enonočne ali pa kratkotrajne avanture)..? In če se zapletate v nezaščitene spolne odnose z neznanimi partnerji/oartnerkami - ali se zavedate možnih posledic svojih dejanj?
Kaj po vašem mnenju v Sloveniji predstavlja večjo nevarnost za okužbo z virusom HIV - nezaščiteni spolni odnosi, prostitucija in narkomani?
Staro 05.01.2007, 15:46
Verbal Uporabnik Verbal ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Verbal
Član od: Oct 2001
Naslov: Back when I was picking beans in Guatemala, we used to make fresh coffee, right off the trees.
Sporočila: 8.620
Privzeto Re: Aids

Še preveč, samo preveč na izi jemljemo vso zadevo.
Mi ne pade na kraj pameti.
Jasno da se zavedam - luster mi lahko pade na glavo, kasneje pa na rit.
Najprej narkomani, potem prostitucija, nato nezaščitenost, na koncu pa mešalci za beton.
Staro 05.01.2007, 16:21
D' Andre Uporabnik D' Andre ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 677

Govori se dost o tem, kar pa avtomatično še ne prinese ozaveščenosti. Spomin se izjave nekega butastega najstnika izpred enga meseca (anketa z tv na dan boja proti aidsu), ki je rekel, da bi se šel testirat če bi ga po prekrokani noči s seksom tam spodaj 'kaj srbelo'. Jao, bože... Ostali niso bli nč boljši. In taka je današnja mularija, pojma nima. Še to, kam ga vtaknit, je pomoje problem... Največjo nevarnost (za širjenje okužb) pomojem predstavljajo 'heteroseksualci', ki imajo spolne odnose z geji, in pa tisti, ki seksajo z pripadniki iz rizičnih skupin, narkiči in prostitutkami torej.
Kar se mene tiče, sem imel svoje divje obdobje, ko se mi je po domač povedan yebalo al je kondom gor al ne, nekajkrat sem seksal povsem opit (zjutraj neznana bejba in glavobol, kondoma pa nikjer videt). Sem tud nekaj fasal na tamaumu pa je blo treba ene 6 mescev tablete žret. Sej ne da me je to izučilo k sm parkrat ponovil vajo. Dokler nism slišal od kolegice, da ma ena njena kolegica, ki je znana po tem da hitro da in s katero sem po naključju spal, baje aids. Ta baje je bil dovolj, da sem se spokal na infekcijsko na test, saj je od tistega seksa minilo že več mescev. No, po tistem sem priden... Šola je bla dobra. Ne bom tvegal še tretjega opozorila.
Staro 05.01.2007, 21:59
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Dokler se bo dogajalo, da bodo sosedje zahtevali, da se človek, obolel za AIDS-om, po zdravljenju ne sme vrniti domov, ker bojda ogroža zdravje otrok, bom, kar se ozaveščenosti tiče, še naprej pesimistična.
Because, what's the difference?
Staro 06.01.2007, 09:11
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Citat:
Objavil-a Njuška Trap
Dokler se bo dogajalo, da bodo sosedje zahtevali, da se človek, obolel za AIDS-om, po zdravljenju ne sme vrniti domov, ker bojda ogroža zdravje otrok, bom, kar se ozaveščenosti tiče, še naprej pesimistična.

meni se način ozaveščenosti zdi čist zgrešen, vsi samo kolk je nevaren, kako kondom reši vse. Premal je jasn. Mogli bi lepo po 'kmečko' povedat zakaj se gre in kako se zaščitit.
Staro 06.01.2007, 09:24
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a ozayrus
meni se način ozaveščenosti zdi čist zgrešen, vsi samo kolk je nevaren, kako kondom reši vse. Premal je jasn. Mogli bi lepo po 'kmečko' povedat zakaj se gre in kako se zaščitit.
Kaj je premalo jasno? In kaj je treba razložit tako po kmečko?
Staro 06.01.2007, 09:29
ozayrus Uporabnik ozayrus ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ozayrus
Član od: Sep 2001
Naslov: Looking for Vivid studio
Sporočila: 700

Kot njuška trap povedala, folk misli, da je to neka nevrjetna epidemija če je nekdo ki je obolel za to bolezen v njihovi bližini. kar očitno pomeni, da način s katerim so se 'osvestili' o aidsu napačen al pa prekompliciran za njih.
Staro 06.01.2007, 11:32
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a ozayrus
Kot njuška trap povedala, folk misli, da je to neka nevrjetna epidemija če je nekdo ki je obolel za to bolezen v njihovi bližini. kar očitno pomeni, da način s katerim so se 'osvestili' o aidsu napačen al pa prekompliciran za njih.
Verjemi, nič ne bi pomagalo. Tudi če bi jim narisali, kot debilom. Nekateri so do tega indeferentni, ker "se to njih ne tiče". Lahko jim pripraviš akademske razprave, lahko jim kot bebcu v glavo vbijaš, lahko počneš kar hočeš, na koncu bo rezultat isti. Če jih boš čez dva dni vprašal, bo reakcija ista kot prej. Informiranja je bile več kot dovolj, samo enih se to ne prime.
Staro 06.01.2007, 16:06
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a madmitch
Verjemi, nič ne bi pomagalo. Tudi če bi jim narisali, kot debilom. Nekateri so do tega indeferentni, ker "se to njih ne tiče". Lahko jim pripraviš akademske razprave, lahko jim kot bebcu v glavo vbijaš, lahko počneš kar hočeš, na koncu bo rezultat isti. Če jih boš čez dva dni vprašal, bo reakcija ista kot prej. Informiranja je bile več kot dovolj, samo enih se to ne prime.
Mah, namesto, da se non-stop samo o kondomih in o rizičnih skupinah lapa, bi lahko ljudem (magari parkrat na teden, da se jim vtisne v spominske celice) povedali tudi, kako se in kako se ne prenaša...
Tako vsi vejo, da so drogeraši, pedri in kurbe (nemenoma uporabljam te izraze) tisti, katerim se je bolje izogniti že na daleč, ni jim pa jasno, da virus HIV na sobni temeperaturi ne preživi, in tako ni možno, da bi se okužil, če primeš za isto kljuko ali piješ iz istega kozarca kot okuženi.
Kaj potem okuženim z virusom HIV in obolelim za AIDS-om pomaga, če cela Slovenija na 1. december skače okoli z rdečimi pentljami, če do njih zaradi neosveščenosti ne bodo nikoli razvili normalnega odnosa?
Because, what's the difference?
Staro 06.01.2007, 16:14
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: Aids

nikoli se ne ve kdaj bo virus mutiral in se začel prenašati po zraku je rekel in šel v puščavo...

Značke
aids

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:58.