Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 00:55
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Lovci, kmetje in divjad

http://novice.siol.net/default.aspx?...&cid=100&pgn=2

Hm, zanimivo, pa do zdaj so vedno zahtevali od lovcev stroške za povzročeno škodo na poljskih pridelkih in jo tudi dobili. Sedaj želijo vse kar je še svobodnega podrediti svoji koristi, Sam sem prepričan, da bo, če jim to uspe, divjad kmalu izginila z našega ozemlja. Postrelili jo bodo kmetje sami, kolikor bodo pač potrebovali mesa za prodajo. Pozimi divjad ne bo nihče hranil, saj pozimi ne bo kmetova. Kmalu bodo kmetje bolj oboroženi kot vojska. In s sprejetjem zakona, ki bi lovcem prepovedal lov in gojitev divjadi, ne bo več navadnemu državljanu za stopit v gozd. Lahko bo marsikdo padel, kot "videl sem divjad". Ko bo začelo primajkovati divjadi, pa bodo od države zahtevali subvencije za divjad, ker je sami ne bodo mogli toliko vzgojiti, da bi jo imeli vsako leto dovolj za odstrel. In če boš kmeta vprašal, kaj dela s puško v gozdu ali na traktorju, te bo najprej grdo pogledal, povedal, da je na svoji zemlji in da se hitro spelji, drugače ……
Staro 09.01.2007, 06:07
Kajtimar Uporabnik Kajtimar ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kajtimar
Član od: Dec 2004
Sporočila: 2.961
Privzeto Re: Kmetje in divjad

Sedež društva na kmetiji? Kmetje goje živali samo zato, ker jih imajo radi...
Izgleda, da bo tale pravljica o kmečki "skrbi" za ubogo divjad šla nekako takole: prepoved lova na privatnih parcelah (to pa so povečini itak vse), da krvoločni mestjanarji ne bodo več mogli pobijati vsega kar leze in gre. Za pridobitev statusa lovca bo zahtevano, da bo posameznik lastnik najmanj 5. hekratov kmetijskega zemljišča in da bo imel status kmeta. Divjad, ki bo delala škodo, bo lahko na kraju (na svojem zemljiču) pokončal kar oškodovanec sam (če bo lovec), ali pa bo najel kmeta-lovca. Meso pokončane divjadi bo pripadlo lastniku zemljišča kot odškodnina za nastalo škodo. Za pokončavanje manjše divjad kot so lisice, jazbeci, zajci... bo dovoljena uporaba pasti in zank, saj se s šibrami zemljišče dodatno zastruplja s svincem, kar negativno vpliva na ekološko kmetovanje. Zanke in pasti bodo lahko upotabljali lastniki zemljišč tudi v primeru, da ne bodo imeli statusa lovca...

Kostanji in gobe še čakajo, da pridejo na vrsto...

Lep dan vsem skupaj...

A. Einstein
Staro 09.01.2007, 09:07
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

če bo kaj takega sprejeto se pa res slabo piše divjim živalim
Staro 09.01.2007, 09:10
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

kot da jim je zdej, ki jih majo lovci cez, kaj boljse :D
Staro 09.01.2007, 09:24
Pripravnik

ma imajo določene " ugodnosti" če se grdo izrazim v primeru da bi jih še kmetje streljali bi pa še to izgubili.
Staro 09.01.2007, 09:27
lady_lucifer
Guest

ja, seveda. malo prevec poznam to sceno in me take ne prepricajo vec.
Staro 09.01.2007, 09:31
Pripravnik

res saj jaz jo tudi sem že nekaj časa v njej
Staro 09.01.2007, 09:31
lady_lucifer
Guest

sicer pa na zgornjem linku ni nikjer omenjeno, da bodo kmetje prevzeli vse to pobijanje. ce je pa hosta njihova privat lastnina, se pa tud lahko sami odlocajo, da lovcev tam ne zelijo.
Staro 09.01.2007, 10:52
Pripravnik

Se strinjam s teboj, če kmet ne želi da se strelja v njegovi hosti pol se nebi smelo sam v praksi je problem v tem ka bi morala biti potem ta hosta ograjen ada bi vedeli kje so meje. Kar se mene tiče.....jaz ne streljam živali ker se mi zdi da jih že drugi preveč postrelijo.
Staro 09.01.2007, 11:05
Izbrisan Uporabnik Izbrisan ni prijavljen
Banned
Član od: Nov 2006
Sporočila: 175

Večina vas sploh ni pravilno razumela tega članka! Prosim, če si ga še enkrat preberete. Jaz se vsekakor pridružujem tej pobudi, tudi mene bi osebno motilo, če bi bil kmet in bi imel posest po kateri se hočeš nočeš sprehajajo in živijo tudi živali, katere mene osebno niti najmanj ne motijo, potem pa pridejo neki lovci in začnejo te živali pobijati. V bistvu gre za to, da se vsaj kje pa tudi prepove lov in so živali vsaj malo bolj varne. Lahko povem, da sem tudi sam za odpravo lova in to povsod!

Značke
divjad, kmetje, lovci

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:56.