Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 22:16
človek Uporabnik človek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce človek
Član od: May 2006
Naslov: severno od najjužnejšega dela zemljice
Sporočila: 244
Privzeto Pogum Spomenke Hribar

Dr. Spomenka Hribar o profilu sedanje oblasti
Vprašanje: Kaj mislite, da se bo zgodilo z novinarji RTV Slovenije?
'/.../ Čutim, da strah za preživetje že deluje na njih. Od vsega je najbolj nevaren prav strah, ki se zaje v ljudi. Ker strah ohromi ustvarjalnost, izniči civilni pogum;ljudje izgubijo občutek strokovne suverenosti in osebno dostojanstvo. In so pripravljeni za manipulacije. Videti je, da tej oblasti za to tudi gre... Le če oblast ne bi imela te totalitarne težnje in bi bila pripravljena na pogovor in dogovor, bi novinarji lahko dosegli nekaj pametnega in dobrega zase in za vso družbo, namreč svobodno novinarstvo. Ampak na to ta oblast ni pripravljena.
/.../ Zakon o RTV Slovenija kaže, da bi ta oblast želela imeti popolno kontrolo nad nacionalnim elektronskim medijem. Svojo težnjo po taki kontroli utemeljuje na povsem nereflektirani ideološki predpostavki, da je javno državno, oziroma na zamenjavanju javnega z državnim;in ker je ona predstavnica države, naj bi bili torej tudi mediji državni, se pravi njeni, v njenih rokah. Gre pa tudi za enačenje služenja državljanom z njihovim obvladovanjem.'
(RTV Slovenija)

Na žalost nisem gleal celega intervjuja s Spomenko, vendar bi lahko rekel, da je edina, ki premore pogum da odkrito pove in pove z dobrim namenom.
Na vprašanje, če se ne boji govoriti je dejala, da ne ker se bo v nasprotnem natančno vedelo kdo in zakaj!

A je kdo gledel celo oddajo?
Staro 09.01.2007, 22:24
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Pogum Spomenke Hribar

Gledal sem. Ta ženska ima več jajc kot vsi dedci skupaj.
Intervju si lahko ogledaš na RTV Slovenija/Avdio Video/Priporočamo
Vseeno pa me je cel čas grizel en črviček: Kako so Ambrožiču na vladnem trobilu to sploh dovolili? :O

Nazadnje uredil yamamoto : 09.01.2007 ob 22:39.
Staro 09.01.2007, 22:31
človek Uporabnik človek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce človek
Član od: May 2006
Naslov: severno od najjužnejšega dela zemljice
Sporočila: 244

Citat:
Objavil-a yamamoto
Vseeno pa me je cel čas grizel en črviček: Kako so Ambrožiču na vladnem trobilu to sploh dovolili? :O
Mogoče tudi zaradi tega ker je Spomenka tako močna osebnost, da si tega niso upali!
Staro 09.01.2007, 22:37
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641

Povedala je toliko resnic, da je vse skupaj sumljivo.
Poglej si cel video.

Staro 10.01.2007, 06:31
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a yamamoto
Intervju si lahko ogledaš na RTV Slovenija/Avdio Video/Priporočamo
Se je trudil zagovarjat politiko RTV-ja
(čeprav upam, da ne zaradi svoje vesti ampak po uradni dolžnosti)
Staro 10.01.2007, 06:43
zlato Uporabnik zlato ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zlato
Član od: Jun 2005
Sporočila: 191

Citat:
Objavil-a človek
Dr. Spomenka Hribar o profilu sedanje oblasti
Vprašanje: Kaj mislite, da se bo zgodilo z novinarji RTV Slovenije?
'/.../ Čutim, da strah za preživetje že deluje na njih. Od vsega je najbolj nevaren prav strah, ki se zaje v ljudi. Ker strah ohromi ustvarjalnost, izniči civilni pogum;ljudje izgubijo občutek strokovne suverenosti in osebno dostojanstvo. In so pripravljeni za manipulacije. Videti je, da tej oblasti za to tudi gre... Le če oblast ne bi imela te totalitarne težnje in bi bila pripravljena na pogovor in dogovor, bi novinarji lahko dosegli nekaj pametnega in dobrega zase in za vso družbo, namreč svobodno novinarstvo. Ampak na to ta oblast ni pripravljena.
/.../ Zakon o RTV Slovenija kaže, da bi ta oblast želela imeti popolno kontrolo nad nacionalnim elektronskim medijem. Svojo težnjo po taki kontroli utemeljuje na povsem nereflektirani ideološki predpostavki, da je javno državno, oziroma na zamenjavanju javnega z državnim;in ker je ona predstavnica države, naj bi bili torej tudi mediji državni, se pravi njeni, v njenih rokah. Gre pa tudi za enačenje služenja državljanom z njihovim obvladovanjem.'
(RTV Slovenija)

Na žalost nisem gleal celega intervjuja s Spomenko, vendar bi lahko rekel, da je edina, ki premore pogum da odkrito pove in pove z dobrim namenom.
Na vprašanje, če se ne boji govoriti je dejala, da ne ker se bo v nasprotnem natančno vedelo kdo in zakaj!

A je kdo gledel celo oddajo?
To ni samo pogum, pogum imamo več alimanj vsi samo ne za vse stvari enako. T o je kot je sama dejala, državljanska drža in pripaddnost tej državi. Ona z svojimi dejanji ne gleda na svojo osebno korist kot večona prej v LDS u in sedaj stranke na oblasti. Ona želi da bi bilo dobro za vse ne samo za ene, za kar pa se po preobrazbi zavzema tudi predsedni Janez Drnovšek. Slovenija potrebuje še in še takšnih ljudi, ki bodo razmišljali v to smer. Zato samo čestitke Spomenki Hribar, KAR POGUMNO TAKO NAPREJ PODPIRALI VAS BOMO IN VAM STALI OB STRANI. Računajte na nas iz pedeset i neke, kakor poje Đorđe Balaševič.
Staro 10.01.2007, 07:35
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Dovolj žalostno je, da temu, ko nekdo pove svoje mnenje, rečemo pogum. To pomeni, da posamezniki to družbo že čutijo že kot zelo nesvobodno.
Staro 10.01.2007, 07:42
Dalenjka Uporabnik Dalenjka ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a strašljivka
na vse RKC ritosrbce končn ena poštena baba na RTV....brez nje bi bil demos janša ki bi si kuglo v glavo poslal že 1996...

Spomenki Hribar se kolca po ugodnostih in privilegijih, ki jih je imela v prejšnjih sistemih. Sejanje strahu je pa ena izmed metod bivših oblastnikov, rdečih struktur in tudi cerkve. Koga lahko najbolj manipuliraš? Prestrašene možice. Jaz nisem prestrašena in mi je povsem jasno, da v Sloveniji že nekaj mesecev poteka intenzivna akcija destabilizacije vlade in sprememba oblasti. Komunisti se kot vedno poslužujejo preverjenih metod, ena izmed teh je tudi zastraševanje. Nisem kakšen hud fen sedanje oblasti in me zelo moti vtikanje cerkve v politiko. Zelo moti. Vsekako bi bilo za našo državo dobro, da bi imela močno opozicijo. Me pa take babe kot je Spomenka, ki tako očitno pripravlja teren za novo stranko ne morejo prepričat, pa še marsikdo drug tudi ne.

Ker nisem ne prestrašena in ne pofarbana.

Imejte se lepo in sanjajte kaj rožnatega
Staro 10.01.2007, 07:53
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a Dalenjka
Spomenki Hribar se kolca po ugodnostih in privilegijih, ki jih je imela v prejšnjih sistemih. Sejanje strahu je pa ena izmed metod bivših oblastnikov, rdečih struktur in tudi cerkve. Koga lahko najbolj manipuliraš? Prestrašene možice. Jaz nisem prestrašena in mi je povsem jasno, da v Sloveniji že nekaj mesecev poteka intenzivna akcija destabilizacije vlade in sprememba oblasti. Komunisti se kot vedno poslužujejo preverjenih metod, ena izmed teh je tudi zastraševanje. Nisem kakšen hud fen sedanje oblasti in me zelo moti vtikanje cerkve v politiko. Zelo moti. Vsekako bi bilo za našo državo dobro, da bi imela močno opozicijo. Me pa take babe kot je Spomenka, ki tako očitno pripravlja teren za novo stranko ne morejo prepričat, pa še marsikdo drug tudi ne.

Ker nisem ne prestrašena in ne pofarbana.

Imejte se lepo in sanjajte kaj rožnatega
HEHEHEHEHEHEHEHAHAHAHAHAHAHHAHA. Spomenki se kolca po prejšnjem režimu? Ti ga pa pihneš. Pa sploh veš, o kom govoriš tukaj? Spomenko so vrgli iz partije, ker je pisala o povojnih pobojih takrat, ko je za to bil res potreben pogum. Takrat ko je naš Jajček še vodil romanje v Jajce. Ne, Spomenke ne boš kar tako zlahka odpravil/a.
Staro 10.01.2007, 08:01
Dalenjka Uporabnik Dalenjka ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Sporočila: 14

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
HEHEHEHEHEHEHEHAHAHAHAHAHAHHAHA. Spomenki se kolca po prejšnjem režimu? Ti ga pa pihneš. Pa sploh veš, o kom govoriš tukaj? Spomenko so vrgli iz partije, ker je pisala o povojnih pobojih takrat, ko je za to bil res potreben pogum. Takrat ko je naš Jajček še vodil romanje v Jajce. Ne, Spomenke ne boš kar tako zlahka odpravil/a.

Zakaj pa potem pripravlja teren komunistom. To je bilo čisto očitno slišati v njenem intervjuju. Čez njih ni rekla ene besede. Ali pa sem morda naglušna?

Značke
hribar, pogum, spomenke

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Hribar Pogue Mahone Mediji 28 06.01.2007 21:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:57.