Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.02.2007, 14:50
Dred Uporabnik Dred ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 20
Privzeto Re: Prekinjanje SIOL TV in interneta

Citat:
Objavil-a ilih Prikaži sporočila
Lep pozdrav

Po prehodu iz študentskega paketa ADSL 1MB na paket SIOL TRIO se mi je začele dogajati čudne stvari.
Namreč vsak dan se mi približno 2x na dan vse skupaj "obesi" internet pade slika na televiziji zmrzne. Potreben je reset modema (prekinitev napajanja). Imam modem Sagem fast 3344 in ta nov komunikator ki podpira Mpeg4 če je mogoče ta kaj kriv.
Veliko sem spremljal forum in videl da mi lahko "ti" Storz pomagaš pri mojem problemu.

Moje uporabniško ime na siolu je ilih ostalo pa tako vrjamem da lahko poizveš.

V naprej hvala

Lepo pozdravljeni!

Imam podobne težave, s tem da mi modema v večini primerov ni potrebno reseterati ampak se kar sam ponovno poveže.To se dogaja približno 14 dni, že večkrat sem podal prijavo na 0801000-3, prijava je šla naprej na telekom, lokalni telekomov tehnik pame odpravi z "na centrali je vse vredu" kaj mi še preostane!?
imam trio paket, modem je sagem 3344, stb pa amino 103, do podatkov o liniji pa ne morem dostopat dobim tale odgovor Časovna omejitev za vzpostavitev povezave s stranjo 192.168.2.1 je potekla.
Na trio sem prešel novembra 2006 in do sedaj nisem imel takih težav.
Odgovorite s citatom
Staro 17.02.2007, 17:05
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Tudi pri men se to dogaja.Večkrat mi prekine internetno povezavoin slika na tv obstane.Pomaga samo reset sagema in izklop aminota,pa tudi slika zadnje dni zelo kocka.Ko pa kličeš na 0801000-3ti pa rečejo napišite reklamacijo.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 17:41
goro78 Uporabnik goro78 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 3

Tudi sam sem eden od uporabnikov, ki ima ta problem. Prekinitve se ponavadi pričnejo okrog 18 ure in se nadaljujejo skozi ves večer, med vikendom pogosteje. Najbolj pa me ujezi, ko mi na 080 rečejo, naj zamenjam modem. Modem dopoldne in zgodaj popoldne deluje brez problemov, težave so zvečer! Pa ko bi se vsaj modem vedno sam ponovno zagnal, pa še to ne. Včasih se, včasih pa ne! Vprašanje sem poslal tudi že uporabniku "storz", vendar od njega še nisem dobil nobenega odgovora. Kolega je že 2x menjal modem, po navodilih "strokovnjakov" na 080, pa ima še vedno iste težave.
Če bo storz slučajno bral ta prispevek, ga prosim, če mi lahko pomaga pri odpravi teh težav.

LP

Nazadnje uredil goro78 : 18.02.2007 ob 17:46.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 19:06
vojteh Uporabnik vojteh ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce vojteh
Član od: Nov 2006
Sporočila: 94

Včeraj sem moral dvakrat izklopit modem in amino.Enkrat dopoldan in enkrat zvečer,ko sem prišel it službe.Danes je sicer malo boljše.Na tehnični pomoči te pa najprej vpraša koliko metrov je dolg kabel iz modema do TV.
Odgovorite s citatom
Staro 18.02.2007, 20:12
lukzy Uporabnik lukzy ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1

Zdravo

Tudi sam sem prešel iz študentskega solo paketa na Trio paket katerega imam sedaj kakih 5 mesecev. Zadnje 2 meseca se je redno dogajalo kockanje slike. To me je sicer motilo vendar se je dalo preživeti. Sem tudi bral na forumu o tem in sem videl da se to vsem dogaja. In sem pač čakal, da bo siol to tudi sam uredil. Sedaj po nekaj mesecih pa se je začelo dogajati vse to kar mi vi opisujete. Tudi klical sem že na siol in so mi rekli to kot vam vsem. Prinesite modem!
Pa a to majo oni navodila nadrejenih. Modem je lahko ali pokvarjen ali pa dela. Modem nima en dan slab en dan ga pa glava boli in ne dela. To so zgodbice za babice, pa še to samo za lahko noč.
Po pogovoru z osebo na TS/siol pa sem izvedel sledeče. Neuradno sicer. Siol prodaja in oddaja vode, pakete vsem, ki imajo denar. Seveda pa povezava sama ne prenese takega prenosa podatkov. In sedaj na siol 080 lepo farbajo babice, tete in strice. Tudi mene so hoteli. Prinesite modem, kako imate speljan kabel,...
Kaj jim ni jasno: zadeva dela pol tretje leto. Non-stop brez problema. Sedaj je pa kabel kriv. Še boljše modem. Danes sem DL z 128kB/s (brez problema), in hkrati gledal 24ur. Že trenutek kasneje pa je vse skupaj vrglo dol. Ne mi rečt da je to modem al pa kabli. Čez par minut pa se zadeva sama od sebe pobere, modem se popravi, vsi kabli kateri so bili napačno zvezani (par minut) so se pravilno povezali nazaj.
HUDO
Očitno sem jest doma čudež tehnike.
Čakam še par dni pol pa prekinem pogodbo zaradi neizpolnjevanja obveznosti s strani ponudbika storitev.

lp
Staro 18.02.2007, 22:08
sigor Uporabnik sigor ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 51

lukzy, to si pa dobro napisal, me ja kar prijelo, da bi poklical na 080 in na vprašanje, koliko dolg kabel imam, povedal, da je le-ta dolg natančno 345,56 metra, kar bi moralo bit dovolj....
Šalo na stran, to da siol prodaja storitev vsem, ki imajo denar, linije oziroma staro kablovje pa tega ne prenese, je še kako res. Drugače si vsega tega, kar se dogaja, ni moč razlagat. Tudi sam sem imel težave pred časom ravno zaradi starih in dotrajanih kablov(ne tistih od modema do tv), ampak hvala bogu, smo rešili težavo. Zadnje čase imam večkrat priliko uživat QUADRO paket, ampak zaenkrat to še ni tako moteče.
lukzy, če boš zahteval prekinitev pogodbe, javi, kako bo strav potekala, me zanima, res.
LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
interneta, prekinjanje, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Siol TV "ni mogoč" black vomit SiOL TV 13 14.12.2006 18:53
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SiOL znižuje cene in nagrajuje zvestobo G3nius O storitvah 244 09.09.2006 11:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:28.