Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 15.01.2007, 20:17
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531
Privzeto Bravo dr. Virant

Povračilo potnih stroškov
Staro 16.01.2007, 18:33
Uporabnik
Privzeto Re: Bravo dr. Virant

Kar je meni vrhunski cinizem je to, da v času, ko gospodarstvo dela čudovito, ko ljudje v gospodarstvu dobijo 13 plačo in božičnino, se meni kot javnemu uslužbencu zmanjša plača za 30.000 SIT na mesec zaradi prevare z prevozom in to je relativno 18%. PROSIM POVEJTE, KOMU SO ZMANJŠALI V ZADNJEM LETU PLAČO ZA CELIH 18%? IN KAM JE ŠEL TA DENAR, KI GA JE doktor VIRANT PRIHRANIL? VERJETNO ZA USPEŠNOST POLITIČNEGA ESTABLIŠMENTA LEVE DESNICE.

ČESTITKA.

NAM GRE DOBRO. GOSPODARSTVO DELA DOBRO
JANEZ JANŠA - PREGANJALEC KOMUNISTOV
.

To, da so me že kazensko premestili, pa ne bom javno govoril. S tem so manjše stranke sedanje koalicij PRAKTIČNO ŽE IZVENPARLAMENTARNE.

Nazadnje uredil DrOnyx : 16.01.2007 ob 18:36.
Staro 16.01.2007, 19:15
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Citat:
Objavil-a DrOnyx
Kar je meni vrhunski cinizem je to, da v času, ko gospodarstvo dela čudovito, ko ljudje v gospodarstvu dobijo 13 plačo in božičnino, se meni kot javnemu uslužbencu zmanjša plača za 30.000 SIT na mesec zaradi prevare z prevozom in to je relativno 18%. PROSIM POVEJTE, KOMU SO ZMANJŠALI V ZADNJEM LETU PLAČO ZA CELIH 18%? IN KAM JE ŠEL TA DENAR, KI GA JE doktor VIRANT PRIHRANIL? VERJETNO ZA USPEŠNOST POLITIČNEGA ESTABLIŠMENTA LEVE DESNICE.

ČESTITKA.

.

To, da so me že kazensko premestili, pa ne bom javno govoril. S tem so manjše stranke sedanje koalicij PRAKTIČNO ŽE IZVENPARLAMENTARNE.
Upam, če so te kazensko premestili, da ti zdaj vsaj ni treba več prenašati računalnikov, ampak da še vedno čistiš miške. Od pripravnic
Staro 17.01.2007, 15:51
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Mad Gandhi
Upam, če so te kazensko premestili, da ti zdaj vsaj ni treba več prenašati računalnikov, ampak da še vedno čistiš miške. Od pripravnic
Prve mesece bom samo nove ripravnice spoznaval samo tu jih je bisveno manj in skrbi me nija fluktuacija. Skraka azdeva NI ROŽNATA. :P
Staro 17.01.2007, 18:36
Sharac Uporabnik Sharac ni prijavljen
Mojster
Član od: Oct 2000
Sporočila: 2.072

Da o tem, da dobis za sobotno ali nedeljsko delo samo ure in še to enako plačane kot delo med rednim delavnikom sploh nebi. Uradnički težko zastopijo kaj je to računalnik še težje pa to kako to, da če se inštalira operacijski sistem zadeva ne dela in da če to počnemo med delavnikom zadeve pač ne bodo delale da pa za djabe noben ki ima nekaj v piskru nebo delal čez vikende in ponoči pa sploh ne zastopijo.
Staro 18.01.2007, 01:46
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Za mizerne dodatke, nas kar dosti dela za vikende, praznike in ostale proste dneve. Se pač ne moremo in ne smemo enačiti z nekaterimi, ki vidijo le svojo rit za ostale ljudi jim pa ni mar.

Sicer kako bo kdo delal, lahko in ima pravico odločati sam. Vemdar družba nisem jz sam, zato je kljub podcenjevanju svojih nadrejenih do zaposlenih, ki delamo v takih dneh in za ne veliko plačo, potrebno to delo opravljati.

Če je bil zadnjič na TV predstavljen posnetek, da recimo medicinska sestra, zasluži v Franciji cca 1.800 EUR, v italiji cca 1.400 EUR v Sloveniji pa koma malo čez 800 EUR, stroški pa dokaj enaki v vseh treh državah, potem ne morejo vse v Sloveniji reči, da tega dela se pa ne splača delati in lepo ostanejo doma. Ker smo v Evropi, pač upam, da se bomo lahko nekoč postavili ob bok ostalim evropskim državam tudi v osebnih dohodkih, ta čas pa je treba preživeti. Ne morejo biti vsi menežerji, direktorji, šefi, politiki, advokati ipd., drugim pa se ne splača delati

Nazadnje uredil Vsemogočni : 18.01.2007 ob 11:26.
Staro 18.01.2007, 08:44
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Citat:
Objavil-a DrOnyx

ČESTITKA.

.

Cinizem je bil tudi to, da si je gospodarstvo do sedaj kakih 10 let izplačevalo potne stroške po kraju dejanskega bivanja......več kot pol javne uprave pa si je izplačevalo potne stroše neupravičeno, po kraju stalnega bivanja, kar je zneslo, kot si že sam opisal v nekaterih primerih en neto zraven, ali pa vsaj kakih 70.000 SIT (kar je zelo lep obrok kredita).......in to, da je začel delati red na področju potnih stroškov v javni upravi je verjetno edina reč, ki jo dam Virantu prav......ker tisti dodaten neto oz. obrok kredita delavca v javni upravi, za kar mu ni bilo potrebno vsaj 10 let s prstom migniti je plačal tudi delavec v gospodarstvu, ki prejema že leta in leta minimalno plačo in ki že več kot 10 let prejema povračilo stroškov prevoza na delo najcenejšega prevoznika in mogoče zadnji dve leti v decembru res celo prejme božičnico v znesku 200 EUR, ali v denarju ali pa v kakih bonih.....

Ti si pa izgleda trn v peti vsem, ta levim in desnim, da te kazensko premeščajo....... Sicer pa, dobra stvar dela v državni upravi je, da službe ne moreš tako hitro izgubiti......lahko te premestijo le v kak kletni prostor.....plačo ti pa dajo še naprej......
Staro 18.01.2007, 09:02
Uporabnik

Citat:
Objavil-a lila5
Ti si pa izgleda trn v peti vsem, ta levim in desnim, da te kazensko premeščajo....... Sicer pa, dobra stvar dela v državni upravi je, da službe ne moreš tako hitro izgubiti......lahko te premestijo le v kak kletni prostor.....plačo ti pa dajo še naprej......
Hvala za veliko pozitivne energije in visok nivo ZADEVANJA.

Predvidevam, da glasu na volitvah tvojega ne bo. tudi prav. Res sem trn v peti, samo jaz ne bi rekel levim in desnim, ker gre preprosto samo za NOMENKLATURO.

Saj kot KOMUNISTKA veš, kako smo razbili ENO PARTIJO na veliko malih PARTIJ in vodja je dejal: TI BOŠ NA LEVICI in TI NA DESNICI. Saj smo sami NAŠI. :O

Glede gospodarstva imajo moji sošolci iz fakultete plačo 2000 evrov ali več, dobijavo plačano sobotno in nedeljsko delo ter pripravljenost na domu, ki se tudi šteje v 1000 evrih na mesec, prevoz in prehrana pa tako potem ni faktor.

Jaz imam od dr. Viranta plčo 950 evrov in mi je z prevaro ukinil še prevoz z avtobusom. Je pa tako, da bo dr. Virant zelo kmalu videl, da je zopet PIHNIL V PRAZNO, ker ljudje v držvni upravi so IZJEMNO DEMOTIVIRANI, Z TAKIMI POTEZAMI SAMO PRILIVA OLJE NA OGENJ.

Gre pa seveda za POPULIZEM, ker ljudje radi slišijo, da je nekdo PRIVIL LENUHE V DRŽAVNI UPRAVI. O TI SVETA PREPROŠČINA DOKTOR VIRANTA.

Nazadnje uredil DrOnyx : 18.01.2007 ob 09:09.
Staro 18.01.2007, 09:11
Uporabnik

Sier se pa z to vlado ne bom več ukvarjal, ker jim ni pomoči in je tudi nočejo. Že danes leto in še nekaj pred koncem mandata so praktično OPOZICIJA.

Lahko pa bi bilo drugače.
Staro 18.01.2007, 09:54
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

ne daj se DrOnyx ! je pa tko da se volitve kupi 1 teden prej...je tud najceneje...

Značke
bravo, virant

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Bravo Erjavec! mataj Slovenija 48 16.01.2007 22:44
Bravo Buzz! mataj Znanost in okolje 3 07.09.2006 17:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:48.