Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 18.01.2007, 09:28
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 649
Thumbs down Celoten 10. bataljon na Kosovo

Slovenski kontingent na Kosovu se bo razširil na več kot 700 vojakov

Odbor državnega zbora za obrambo se je dva dni po nujni seji danes znova sestal, tokrat na 10. redni seji, na kateri naj bi nadaljevali obravnavo poročil, ki so ostale še iz 9. seje 13. decembra lani. Med točkami dnevnega reda je tudi obravnava napotitve 10. motoriziranega bataljona SV v mirovno misijo KFOR na Kosovu s 1. marcem, pa tudi obravnava srednjeročnega obrambnega programa 2007-2012.

S tem se bo slovenski kontingent na Kosovu razširil na več kot 700 vojakov, kar pomeni, da bo takrat v mirovnih misijah na tujem okoli 11 odstotkov vseh pripadnikov SV, kar je eden najvišjih odstotkov med članicami zveze Nato. To bo tudi prvič, da bo imela Slovenija v kaki mirovni misiji svoje območje nadzora. Trenutno je na Kosovu 143 slovenskih vojakov.

Link: http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,35,185189

Mene pa zanima, kakšni stroški bodo z dodatno napotitvijo SV na Kosovo in kdo bo vse to plačal...
Staro 18.01.2007, 09:33
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188
Privzeto Re: Celoten 10. bataljon na Kosovo

Citat:
Objavil-a čudežni
Mene pa zanima, kakšni stroški bodo z dodatno napotitvijo SV na Kosovo
Manjši od škode ki bi jo utrpeli, če bi tam že spet prišlo do kakega sranja.

Poleg tega pa je ponavadi tako, da podjetja iz tiste države, ki pošlje več vojakov, dobijo tudi več kšefta na tistem območju.
Staro 18.01.2007, 09:51
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711

jp. nekak je treba američanom vrnit za izbor patrij....
bravo jerovšek, take poznavalce bi moral poslat v vodstvo NATO-a
Staro 18.01.2007, 13:12
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

V nekem časopisu sem prebral, da je baje taka kriza z zaposlovanjem v SV, da vojak dobi NESPODOBNO PONUDBO za misijo v tujini in to lahko prvič zavrne, da ne gre. Če zavrne drugič, DOBI DELOVNO KNJIŽICO.

To sicer skoraj ne verjamem pa me zanima, če je kdo vojak v SV ali to res drži. Ker naslednič bo potrebno v Afganistan poslati dodatnih 50 vojakov (trenutno baje za to nimamo ustreznih tehničnih sredstev, ki pa so V NABAVI) in zanima me, koliko jih bo dobilo knjižico, preden bodo popolnili kontigent?

Za letos sem pa napovedal prve žrtve slovenskih vojakov v tujini, pa nisem VEDEŽEVALEC DANNY. Prva tragedija z Hummerjem in protitankovsko mino je bila CODE RED. Drugič pa verjetno take nesramne sreče ne bo več.

Tako je to. Vsak naj pometa pred svojim pragom.
Staro 21.01.2007, 11:11
Stric Matic Uporabnik Stric Matic ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2003
Sporočila: 47

1. na Kosovo ne gre celoten bataljon, ampak druga četa ostaja doma še pol leta. Zraven pa se še spreminja formacija, tako da gre iz 10.motb komaj nekaj več kot 500 vojakov, v primerjavi z 750 kolikor jih šteje cel bataljon. ostalo so logistika iz 670. bat, vojaška policija iz 17. bvp in še nekaj posameznikov iz raznih enot

2. najboljše da nihče ne plača nič, ostanejo vsi doma... pa naj se tam dol pokoljejo med sabo...
ko bodo pa res vsi tako pametno razmišljali se bodo pa na Kosovem poklali, podobno kakor v Bosni, če je že tebi vseeno, mislim da tisti ki so to preživeli tega ne privoščijo nikomur.

3. nemirno kosovo, pomeni p****arijo v Makedoniji (tam bo nekoč še ostro), Srbiji in verjetno tudi Bosni, v glavnem destabilizira celo regijo... Slovenski stroški v primeru če se to zgodi so veliko večji kot stroški mirovne misije, vemo pa da je vojska samo podaljšana roka politike oziroma ekonomije.
Če že smatramo da je preventina vojna bedarija, me nihče ne bo prepričal da je preventivna mirovna misija v Slovenskem primeru brez veze, sploh na območju (bivša Juga) kjer so Slovenski vojaki najbolj učinkoviti in kjer ima Slovenija večje interese od mnogih držav ki brez vprašanj prispevajo svoje vojake (Danci, Švedi, Portugalci, Finci...)

4. američani imajo s finskimi Patriami toliko veze kot Slovenci z ameriškimi letalonosilkami, lahko bi govorili nasprotno če bi bil izbran "naš" Krpan, ko bi posel posredno dobil ameriški General Dynamics ... tako da... nabijaš floskule neki v tri dni...

5. to z delovno knjižico ni ravno res, vsaj jaz nisem opazil nobenega takega primera. Knjižice so letele zaradi drugih vzrokov. je pa res da če nekdo zavrne misijo že drugič, potem nima kaj iskati v bojni enoti, verjetno sledi premestitev ki so dostikrat lahko vzrok za to da vojak sam zaprosi za knjižico.

Nazadnje uredil Stric Matic : 21.01.2007 ob 11:14.
Staro 21.01.2007, 11:41
Medved Pu Uporabnik Medved Pu ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Medved Pu
Član od: Mar 2006
Sporočila: 1.213

drži, "domači Krpan"...

http://www.army-technology.com/proje...pandurII7.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Pandur_8X8_APC, jasno piše, da gre za prototip, za izpeljanko prejšnjega, ki ni bil ne vem kaj, da proizvodnja zamuja....

In kako leze Sanader nekam general Dynamicsu glede Krpanov-Pandurjev in se gre nekaj na svojo roko...

http://www.nacional.hr/articles/view/19556/18/

Patria je dozorel moderen oklepnik, ni polizdelek kot je Valuk ali Krpan .
Staro 21.01.2007, 15:52
čudežni Uporabnik čudežni ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 649

Citat:
Objavil-a Stric Matic
1. na Kosovo ne gre celoten bataljon, ampak druga četa ostaja doma še pol leta. Zraven pa se še spreminja formacija, tako da gre iz 10.motb komaj nekaj več kot 500 vojakov, v primerjavi z 750 kolikor jih šteje cel bataljon. ostalo so logistika iz 670. bat, vojaška policija iz 17. bvp in še nekaj posameznikov iz raznih enot

2. najboljše da nihče ne plača nič, ostanejo vsi doma... pa naj se tam dol pokoljejo med sabo...
ko bodo pa res vsi tako pametno razmišljali se bodo pa na Kosovem poklali, podobno kakor v Bosni, če je že tebi vseeno, mislim da tisti ki so to preživeli tega ne privoščijo nikomur.

3. nemirno kosovo, pomeni p****arijo v Makedoniji (tam bo nekoč še ostro), Srbiji in verjetno tudi Bosni, v glavnem destabilizira celo regijo... Slovenski stroški v primeru če se to zgodi so veliko večji kot stroški mirovne misije, vemo pa da je vojska samo podaljšana roka politike oziroma ekonomije.
Če že smatramo da je preventina vojna bedarija, me nihče ne bo prepričal da je preventivna mirovna misija v Slovenskem primeru brez veze, sploh na območju (bivša Juga) kjer so Slovenski vojaki najbolj učinkoviti in kjer ima Slovenija večje interese od mnogih držav ki brez vprašanj prispevajo svoje vojake (Danci, Švedi, Portugalci, Finci...)

4. američani imajo s finskimi Patriami toliko veze kot Slovenci z ameriškimi letalonosilkami, lahko bi govorili nasprotno če bi bil izbran "naš" Krpan, ko bi posel posredno dobil ameriški General Dynamics ... tako da... nabijaš floskule neki v tri dni...

5. to z delovno knjižico ni ravno res, vsaj jaz nisem opazil nobenega takega primera. Knjižice so letele zaradi drugih vzrokov. je pa res da če nekdo zavrne misijo že drugič, potem nima kaj iskati v bojni enoti, verjetno sledi premestitev ki so dostikrat lahko vzrok za to da vojak sam zaprosi za knjižico.

Stric Matic, strinjam se,da je Kosovo zelo nevarno območje in da smo Slovenci tam zelo " poznani" in učinkoviti. Vse to, kar si napisal , je res. Jaz res ne privoščim nobenemu vojne, ampak sem za mir!
Moti me le to, da smo postali del Nata in da postajjao obveznosti s tega članstva vedno večje in vedno dražje.
Ok, imam svojo vojsko, ampak se ti zdi to tebi ok, da na gospdoarskem področju lezemo vedno nižje, medtem ko postjaajo izdatki za oboroževanje vedno večji? Torej ali maslo ali topovi? Kaj bi ti izbral?
Matic, a ti misliš, če bi neka vzhodna velesila ( npor. Kitajska ) vdrla v območje neke majhne, nepommebne državice, ki je v Natu, da bi se zgodil kakšen drugačen scenarij od tistega v II. sv., ko je Dolfe lepo počasi, sistematično priključeval tuje države svojemu rajhu? Bi se Nemci, Francozi, Italijani, Američani takoj uprli neki visokotehnološki in množični vojski ,kii bi kar nenadoma vse presenetila in bi osvajala ozemlje kot za šalo?
Jaz sem tukaj malce skeptičen....
Staro 21.01.2007, 17:38
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241

Bolje Kosovo kot pa Irak ali Afganistan
Staro 21.01.2007, 19:25
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Čudežni, vidim da ne obvladaš situacije, zakaj je Slovenija v Natu!
V primeru napada Kitajske na Slovenijo, pride do nepremagljive ovire, nimamo jih kam vse pokopat in takrat vskočijo članice in pomagajo z pokopi tudi doma

Staro 22.01.2007, 08:45
ReSTRaine0 Uporabnik ReSTRaine0 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ReSTRaine0
Član od: Jan 2007
Sporočila: 32

A jim bodo potne stroške tudi izplačali, kakor to počnejo doma?
Se pa strinjam s tem ,da jih pošiljajo dol, saj to je bistvo njihovega "poklica", a ne?

Značke
bataljon, celoten, kosovo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:47.