Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 10.02.2007, 11:25
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90
Privzeto Magnetna resonanca

Pozdravljeni,

v prihodnjem mesecu me čaka slikanje z magnetno resonanco. Vedno, ko sem ta postopek gledala po TV v raznih Urgencah, sem si mislila, da tega pa upam, da mi nikoli ne bo treba dat skoz. Sem namreč precej klavstrofobična in mi je grozno pomislit na to, da bo treba v tisto "cev". No, in zdaj me zanima, če je kdo od vas že bil na MR slikanju in bi me loh mal potolažil. Rada bi predvsem vedela, koliko časa si v tisti "cevi" pa če res deluje tko utesnjeno al vseeno vidiš ven? Vem, ful se obremenjujem, ampak res me je strah tega slikanja. Aja, pa še to me zanima. A niso ble ful čakalne dobe za MR? Ker jst sem dobila datum že čez en mesec ...

Hvala vam za informacije!
Staro 10.02.2007, 12:51
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124
Privzeto Re: Magnetna resonanca

Jst še sicer nisem bla v tem 'tunelčku', ampak vseen, no. Lahko ti rečem, da se poskušaj sprostit, mogoče lahko vzameš kakšno pomirjevalo, če so napadi klavstrofobije res hudi ... Tam not si ponavad okoli pol urce - v povprečju. So pa notr nameščene kamerce, tko da si ves čas v stiku z zdravniki, tko da če se res slabo počutla, bi se vse skupaj pač končalo.
Nej te ne bo strah
Staro 10.02.2007, 13:04
Novinec

Hvala
Sej bom zdravnike prej kr opozorila na moje strahove.
Sam kaj delajo pol ure no? Se mi mal too much zdi. Že v dvigalu komi zdržim tisto minutko al pa dve.

Nazadnje uredil SonoLei : 10.02.2007 ob 13:06.
Staro 10.02.2007, 14:43
šnela Uporabnik šnela ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce šnela
Član od: Jan 2005
Sporočila: 8.124

Ja, le opozori jih, pa lahko bi se že s splošnim zdravniikom posvetovala ...
Drugač pa v tej pol ure se naredi totalni pregled telesa oz. dela telesa.
Staro 10.02.2007, 19:21
Novinec

Ja, sej se grem takoj v ponedeljek posvetovat k svojemu zdravniku!
Sicer sem pa zdej tud dobila informacije, da si res čist zaprt in da je zelo neprijetno, tudi tistim, ki niso klavstrofobični. Me pa vseen še neki zanima. A je notr temno? Ker če je pa še temno, pol pa MR definitivno odpade!
Staro 10.02.2007, 20:41
ksimon Uporabnik ksimon ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce ksimon
Član od: Apr 2005
Sporočila: 814

Čak mal...čez mesec dni so dobila termin??? Moram priznat, da ti je prekleto hitro ratalo dobit termin. No, če nisi seveda ubrala kakšno drugo pot....

Vsaj kar jih jaz poznam, so čakali tudi po leto dni in več (eni niso dočakali).

Želim ti veliko sreče
Staro 10.02.2007, 22:33
Spyder Uporabnik Spyder ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Spyder
Član od: Apr 2006
Naslov: Over the rainbow
Sporočila: 101
Privzeto Magnetna resonanca

Ciao, jaz sem bil na magnetni, pa ti morm povedat, da ni nič kej hudega, za vsak slučaj dobiš tudi en alarm v roko, tko, da če bi slučajno kej blo...sam stisneš, sicer pa ni panike.... Svetujem ti, da ves nakit pa uro doma pustiš, ker je možnost da bi prišlo do okvare. Je pa res, da si notr kšne 20-30 min, dobiš tudi neke vrste naušnike gor, ker grooozno brni, kot da bi kdo s hiltijem delal v sosednji sobi, ampak sej ni panike, sej sam ležiš, če si za dobro jutro naročena, boš lahko še mal zaninala zraven take care.
Staro 10.02.2007, 22:38
Novinec

Hvala Spyder!

Pa ne, Ksimon, nisem ubrala nobene drugačne poti! Datum sem dobila res po enem mesecu, brez vez in v Kliničnem centru. Je pa res, da niso enake čakalne vrste za vsa MR slikanja. Za slikanje glave npr. čakaš po 1 leto, medtem ko je za moj primer čakalna doba 1 mesec.
Staro 11.02.2007, 09:24
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
Objavil-a SonoLei Prikaži sporočila
Ja, sej se grem takoj v ponedeljek posvetovat k svojemu zdravniku!
Sicer sem pa zdej tud dobila informacije, da si res čist zaprt in da je zelo neprijetno, tudi tistim, ki niso klavstrofobični. Me pa vseen še neki zanima. A je notr temno? Ker če je pa še temno, pol pa MR definitivno odpade!
Kako to misliš "čisto zaprt"? Ne nasedaj bebcem. Saj je vendar zadeva odprta na obeh straneh. Niti slučajno to ni sod, ki bi bil na obeh straneh zaprt. Takole razmišljaj, tam je vedno dovolj prostora, da se lahko splaziš ven (predvidevam, da nimaš 280kg, to bi znal biti problem). Pred leti, ko so mene pregledovali, sem imel špago, s katero bi se lahko ven potegnil, ne vem kako je sedaj a vseeno, ni prav nič groznega, na obeh straneh je odprto, tako da ni straha.
Staro 11.02.2007, 10:54
Duh Uporabnik Duh ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Duh
Član od: Sep 2003
Sporočila: 1.372

SonoLei,

Si predstavljam da ni lahko, pa vseeno probaj ne razmišljat o nekih črnih tunelih, klastrofobiji, etc...bolj ko boš o tem razmišljala bolj te bo znalo bit strah...sicer povej zdravniku za svojo težavo drugače pa razmišljaj v drugi smeri, bolj pozitivni, vsaj probaj ...

tisto ni noben črn tunel, kjer dohtarji mučijo in cvrejo svoje paciente...pozitivno je tudi to, da si naročena ekspresno hitro...na koncu bodo zdravniki lahko bolj precizno diagnozo, kar bo pomenilo hitrejše zdravljenje al rehabilitacija ...

nič bat...not se vleži, pa misli o čem lepem ...ni razloga za kaj drugega

Značke
magnetna, resonanca

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:28.