Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Ljubezen in spolnost

Ljubezen in spolnost pogovori o ljubezni, spolnosti, odnosih med partnerji in stvareh, kakršnih sicer ne upate vprašati ...

Orodja za teme
Staro 04.03.2007, 19:03
Ošpica Uporabnik Ošpica ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 4
Privzeto Spremeniti se zaradi ljubezni

Mene pa zanima, kaj mislite o tem, da se nekdo želi spremenit, za nekoga , katerega je izgubil zaradi svojih preteklih napak, slabega obnašanja... Vejamete, da je možno, da se osebnostno lahko spremeniš, če maš nekoga(punco, fanta)res fesjt rad?? Če ma kdo izkušnje....:D
Staro 04.03.2007, 19:35
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Spremeniti se zaradi ljubezni

Osebnostno se spreminjaš tako ves čas. Ampak se moraš zaradi sebe. Ne zaradi drugih.
Staro 04.03.2007, 21:42
DjCanon Uporabnik DjCanon ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce DjCanon
Član od: Oct 2006
Sporočila: 15

žal ne da se ker je pritisk na sebe preveč velik...si pa vsi nekako želim kdaj pa kdaj spemenit sam hmmm odvisno kako voljo ima kdo :P
Staro 05.03.2007, 08:56
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Ošpica Prikaži sporočila
Mene pa zanima, kaj mislite o tem, da se nekdo želi spremenit, za nekoga , katerega je izgubil zaradi svojih preteklih napak, slabega obnašanja... Vejamete, da je možno, da se osebnostno lahko spremeniš, če maš nekoga(punco, fanta)res fesjt rad?? Če ma kdo izkušnje....:D
V bistvu se lahko od vsakega človeka lahko nekaj naučiš; pri tem vedi, da ima vsaka negativna stvar tudi nekaj pozitivnega oz. kot kovanec za Euro ima vsaka stvar v lajfu 2 obraza (2 plati).

Spoznanje nečesa novega lahko človeka "spodbudi", da najde v sebi nekaj kar prej ni poznal....čeprav je bilo ves čas tam. Zakaj bi bilo torej v ljubezni drugače....spoznavaš svoje možnosti, ki jih prej nisi poznal, ker nisi imel priložnosti. Ali je to spreminjanje.....pa moraš čisto sam presoditi.

Je pa pravilo tudi....če se Janezek ne nauči, se lekcija ponavlja tako dolgo, dokler se Janezek nauči.....eni temu pravijo začarani krog. Eni tudi iz tega kroga ne stopijo, ker se bojijo, kaj jih čaka zunaj. Eni se sprijaznijo s tem. Eni so zaradi tega nezadovoljni in nesrečni. Eni temu rečejo usoda. Eni postanejo apatični. In česar se bojijo; ravno tiste usode, ki jih preganja v njihovih mislih....ravno tisto se zgodi.

Drugi spet razmišljajo drugače.....da je usoda stvar naših odločitev. In da tisto, kar izbereš, tudi udejaniš.
Staro 05.03.2007, 08:58
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Sporočila: 5.589

...seveda bolj simpl povedano....v besednjaku odraslega pa ne obstaja beseda simpl
Staro 05.03.2007, 18:43
sanjci Uporabnik sanjci ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2007
Naslov: Posavje
Sporočila: 5

Ne, človek in njegov osebnosti razvoj sta povezana s procesom socializacije, na katero res vpliva veliko dejavnikov, vendar sprememba osebnosti in znacajskih lastnosti je lahko le kratkotrajna, namrec to je nekaj vecinoma gensko pogojenega, zaradi česa bo prej ali slej prišlo zopet do enakega vzorca obnašanja.
Oziroma povedano iz izkusenj - moj bivsi se je skusal spremeniti zaradi mene in mu je zacasno uspevalo, ampak potem je bilo vse po starem ali se huje. Koncalo se je zaradi vecih razlogov, vendar poglavitni je bil ravno ta, prej omenjen, zaradi česa sem se bolj prepričana v sociološko teorijo, ki je v mojem primeru povezana in dokazana s praktičnim delom

LP in ne delaj si utvar, če se gre zate ... nihče se ne bo spreminjal, sploh pa ne za drugega.

Sanja
Staro 05.03.2007, 19:55
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Citat:
Objavil-a sanjci Prikaži sporočila
Ne, človek in njegov osebnosti razvoj sta povezana s procesom socializacije, na katero res vpliva veliko dejavnikov, vendar sprememba osebnosti in znacajskih lastnosti je lahko le kratkotrajna, namrec to je nekaj vecinoma gensko pogojenega, zaradi česa bo prej ali slej prišlo zopet do enakega vzorca obnašanja.
Oziroma povedano iz izkusenj - moj bivsi se je skusal spremeniti zaradi mene in mu je zacasno uspevalo, ampak potem je bilo vse po starem ali se huje. Koncalo se je zaradi vecih razlogov, vendar poglavitni je bil ravno ta, prej omenjen, zaradi česa sem se bolj prepričana v sociološko teorijo, ki je v mojem primeru povezana in dokazana s praktičnim delom

LP in ne delaj si utvar, če se gre zate ... nihče se ne bo spreminjal, sploh pa ne za drugega.

Sanja
To ne drži, in ne vem, kakšno sociološko teorijo imaš v mislih
Staro 06.03.2007, 15:03
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a Ošpica Prikaži sporočila
zakaj bi se pa spreminjal zarad nekoga
za vsak lonec je pokrov
Staro 06.03.2007, 16:46
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Sporočila: 3.531
Smile Re: Spremeniti se zaradi ljubezni

vsak se s časom spremeni, samo problem je da ponavadi ne moreš vplivati kako se bo spremenil in ali ti bo po spremembi še všeč...
Staro 07.03.2007, 07:35
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201

Citat:
Objavil-a snežko Prikaži sporočila
vsak se s časom spremeni, samo problem je da ponavadi ne moreš vplivati kako se bo spremenil in ali ti bo po spremembi še všeč...
tule bi se dalo filozofirat, ja

Značke
ljubezni, spremeniti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Za Doxi solsikke Kultura in literarni kotiček 417 20.01.2014 10:27
Vida Petrovčič odstranjena zaradi Bajuka Mad Gandhi Slovenija 8 19.11.2006 10:08
Govorica ljubezni spartan Ljubezen in spolnost 63 16.10.2006 22:27
prekleto 7 leto ljubezni veska Ljubezen in spolnost 33 19.08.2006 17:03
GLEJTE, da boste pazljivi na cesti zaradi radarjev.... Bernie Avtomobilizem 5 17.05.2006 10:45

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:34.