Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 09.03.2007, 06:03
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142
Privzeto Davkar, ki je obdelal D. Zavrla, je ob službo?

Citat:
Neuradne informacije, da je odstavil davčnega inšpektorja, ki se je spravil nad Domna Zavrla, Ivan Simič ne komentira

Dva tedna potem, ko je v javnost prišla novica, da je Domen Zavrl osumljen milijonske utaje davkov, je inšpektor Đorđe Perić brez službe, pravi naš vir. Prvi mož Dursa Ivan Simič tega ne komentir..
http://www.finance-on.net/?MOD=show&...7&src=pj090307

.
Po mojem je najbolje, da ukinemo davčne inšpektoreje, ker velikih glav tako ne smejo kontrolirati.
Bravi Simič. Roka roko umije.
Čakam, kdaj bo dal nalog, da tudi nas navadne smrtnike ne bodo smeli več kontrolirati:D
To je sigurno prišel bifel iz vladnih vrst, kamor že sežejo lovke mafije.

Nazadnje uredil kapara : 09.03.2007 ob 06:08.
Staro 09.03.2007, 06:53
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Re: Davkar, ki je obdelal D. Zavrla, je ob službo?

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
Po mojem je najbolje, da ukinemo davčne inšpektoreje, ker velikih glav tako ne smejo kontrolirati.
Bravi Simič. Roka roko umije.
Čakam, kdaj bo dal nalog, da tudi nas navadne smrtnike ne bodo smeli več kontrolirati:D
To je sigurno prišel bifel iz vladnih vrst, kamor že sežejo lovke mafije.
Tega pranja pa je vedno več in to popolnoma neženirano opravljajo in za to uporabljajo še javne medije.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 09.03.2007, 06:54
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337

Citat:
Objavil-a DrOnyx Prikaži sporočila
Kar ste izvolili, to imate.

RKC pa nič. Morda bo treba zopet poslat koga iz vrha vlade v vatikan na inštrukcije o osnovah etike in morale.
Zakaj, saj pa je to odsev vatikanske morale, naša vlada spada med nejboljše učence in posebej nadarjene.

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 09.03.2007, 07:03
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Sporočila: 711

jp. po je_bačovnikovi poroki se ovce tega niti spominjale ne bodo, če pa, je pa "afero" povzročila udbomafija, fdv,... za AS-a je pa na poti otroče....:D
Staro 09.03.2007, 07:25
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Član od: Dec 2005
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a biz Prikaži sporočila
Zakaj, saj pa je to odsev vatikanske morale, naša vlada spada med nejboljše učence in posebej nadarjene.
Poglej, v diplomaciji velja nepisano pravilo, da ostrih besed ne izrečeš neposredno in da zadeve ne poveš dejansko tako kot so, ampak zadevo omiliš. Saj vsi vedo, da se v diplomaciji za zaprtimi vrati uporablja zelo ostre besede, potem pa ko stopijo v sobo za novinarje, se akterji lepo nasmehnejo in si hkrati sežejo v roke. Uradnos poročilo za medije se potem glasi, da je dr. Onyx izrekel pozitivno mnenje z zadržkom v primeru vpliva vatikana na slovenske notranjepolitične zadeve.

Sam osebno pa vem iz zgodovine, da takrat, ko so razni božji služabniki neposredno imeli vpliv na oblast ali z njo manipulirali, je zlobni duh ljudem pomešal možgane. To imaš dokaz tudi dandanes v muslimanskem, arabskem svetu.

Zato bom sam usmeril vse sile v to, da se RKC umakne od oblasti in politike čim dlje. Ker to je vedno DANGER ZONE, ****ING DANGER ZONE in mi smo z to oblastjo dejansko zagrizli v to kislo jabolko skušnjave.
Staro 10.03.2007, 07:43
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Halooo, ogromna večina državlajnov ne živi v diplomatskih odnosih in živi v borbi za vsakdanji kruhek. Tu ne velja diplomacija, ampak izgleda da splošno že čisto živalski nagon - "zakon močnejšega", kjer je dovoljeno vse, le na pravi strani moraš biti.

Bil bi pa izredno vesel, "če bi se DIPLOMACIJE zavedali naši poslanci" in tako tudi delovali. Ne pa da se obnašajo kot primitivci, blekne kar mu ravno pade na pamet in pri tem računa na salvo smeha med svojimi člani. Primitivizem do konca in taki nam vladajo. Sram jih bilo. In prav oni bi morali delovati kot je potrebno: znotraj stranke s lahko kregajo ko satani, navzven bi morali biti "diplomati" in dajati temu primerne izjave. Šele ko bodo naši politiki to dojeli in pričeli uporabljati diplomatski jezik tudi v medsebojnem obračunavanju ter v nastopih v javnosti, šele takrat nas bodo tujci prestavili z Balkana malce, malce višje in se temu primerno tudi začeli obnašati do nas vseh. Torej je vse to v rokah politikov, ki pa se ne zavedajo drugega, kot da so na oblasti in da se lahko obnašajo kakor jih je pač trenutna volja. Poden

Državljani niti nimamo kontakta s tujci. Saj večina ne. In ne vidim zakaj biti diplomatski, če te ostali po talibansko oziroma primitivno. Obrtniki se točno zavedajo, če imajo posel s tujci kako se in kdaj se diplomatsko obnašati, da jim bo posel še cvetel.

Diplomacija ni jezik v borbi za vsakdanji kruh saj večine državljanov ne, med politiki bi pa morali v vsaki stranki sami narediti red ter se zavedati predvsem, da so tam izobraženi ljudje, KI ZASTOPAJO INTERESE DRŽAVE, DRŽAVLJANOV in NIKAKOR NE KATEREKOLI POLITIČNE STRANKE.

Tudi sam se sprašujem zakaj imamo sploh še inšpekcijske službe. Ne upajo narediti nič, no ja, razen delavskim ljudem, ostali so nedotakljivi, ne izvajajo nalog, ki jim jih nalaga zakon. Torej jih ni treba. Dražava bi prihranila še lep kupček denarja, situacija pa bi bila ista kot so ali niso. Ker pa ni podkupljiv pa odleti. Torej, brezvezno trošenje denarja za inšpekcijske službe!!
Staro 10.03.2007, 10:14
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Današnji članek v Dnevniku je zelo pomenljiv:

"Čudežnemu dečku" SDS Domnu Zavrlu, katerega delo je preučeval inšpektor, je računovodstvo vodilo podjetje današnjega direktorja DURS-a Ivana Simiča - Simič sanika, da bi njegovi nekdanji zasebni posli vplivali na delo na čelu davkarije.

Gospod direktor DURSA Ivan Simič je hkrati lastnik zasebne svetovalne družbe Simič & partnerji. In njihova stranka je bil tudi gospod Domen Zavrl.

Inšpektor dr. Đorđe Perić je vedel, zakaj mora zadevo prijaviti sam in takoj. Da je letel iz službe je tudi razumljivo, saj bi lahko še kaj izbrskal in po vesti prijavil in povedal. Tako pa so mu onemogočili dostop do še kakšne "cvetke". Očitno gospodu Simiču "gori" pod nogami, da je tako hitro ukrepal. Je še katera od strank njegovega zasebnega podjetja "zrela" za obtožbo davčne utaje.

Če pa zadevo pogledam, kot navaden občan, se mi zdi skoraj idealno, da je moj davčni svetovalec direktor DURS-a. Ali pa je tako početje tudi zakonito, naj pove naša pravosodna "Veja oblasti"?
Staro 10.03.2007, 11:39
kapara Uporabnik kapara ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce kapara
Član od: Nov 2003
Naslov: Ponosen sem, da sem Štajerc
Sporočila: 13.142

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Gospod direktor DURSA Ivan Simič je hkrati lastnik zasebne svetovalne družbe Simič & partnerji. In njihova stranka je bil tudi gospod Domen Zavrl.

Inšpektor dr. Đorđe Perić je vedel, zakaj mora zadevo prijaviti sam in takoj. Da je letel iz službe je tudi razumljivo, saj bi lahko še kaj izbrskal in po vesti prijavil in povedal. Tako pa so mu onemogočili dostop do še kakšne "cvetke". Očitno gospodu Simiču "gori" pod nogami, da je tako hitro ukrepal. Je še katera od strank njegovega zasebnega podjetja "zrela" za obtožbo davčne utaje.

Če pa zadevo pogledam, kot navaden občan, se mi zdi skoraj idealno, da je moj davčni svetovalec direktor DURS-a. Ali pa je tako početje tudi zakonito, naj pove naša pravosodna "Veja oblasti"?
In takšnega človeka ima Slovenija na čelu davkarije?
Daleč sežejo lovke mafije
Staro 10.03.2007, 12:41
DrOnyx Uporabnik DrOnyx ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce DrOnyx
Naslov: New Zeland
Sporočila: 531

Citat:
Objavil-a kapara Prikaži sporočila
In takšnega človeka ima Slovenija na čelu davkarije?
Daleč sežejo lovke mafije
Tako kot je LDS žrtvovala Šuštarja, ki je kr neki delal po svoje, tako je sedaj očitno SDS žrtvovala nekega državnega aparatčika, ki se je vtaknil tja, kjer se ne bi smel.

To zudi v osnove taktike političnega boja.

Janez Janša se še dobro spomni leta 1992, ko so ustrelili iz neposredne bližine Ivana Krambergerja. Potem je bila opozicija za dolgo utišana, ker so vedeli, da je "udbomafija" pripravljena tudi na smrtne žrtve in ne bo ostala samo pri spletkah.

Kar se pa Janezek nauči, to janezek zna. Pa mislim katerikoli Janez.

Taka poteza naseli strahu v kosti aparatčikov, kot so inšpektorji, kriminalisti in podobni kader. Jaz bi tej potezi megapoštene prokrščanske desnice dal PET ZVEZDIC.

Nadškof in monsinjor Rode v vatikanu pa nič. Morda jim celo oni pišejo osnove taktike političnega boja?
Staro 10.03.2007, 12:47
Mad Gandhi Uporabnik Mad Gandhi ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mad Gandhi
Član od: Jul 2004
Sporočila: 2.072

Ali je mogoče, da bi Ivan Simič naredil nekaj tako prozornega?

Značke
davkar, obdelal, službo, zavrla

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:48.