Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Mobilna telefonija

Mobilna telefonija mobilna telefonija in tehnologija

Orodja za teme
Staro 24.06.2007, 18:48
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105
Privzeto nakup ali izposoja hrvaske narocniske sim kartice

verjetno je kar nekaj ljudi ki sem ji zdi mobitelova gostovanje v tujini pregresno drago
zanima me ce se kdo posluzuje tega da si za cas dopusta dobi (za dostop do interneta) hrvasko narocnisko sim kartico?

neki moram naredit to leto, pa tudi ce enemu hrvatu v kaksni technicni trgovini placam 30 evror za sposojo kartice (plus stroski), ker vsako leto zdevam prevec denarja mobitelu "za dopust"
a zivi kdo tukaj ob meji ?
Staro 26.06.2007, 12:21
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842
Privzeto Re: nakup ali izposoja hrvaske narocniske sim kartice

30 eur bi dal za to? Ti pa si....
Zakaj ne izbereš predplačniški paket, kot pri nas npr. Mobi-paket pri Mobitelu?
Mal preglej na http://www.pogodak.hr Sim kartic kar jih hočš po ceni 100 kun(s 100 kun bonusa seveda).
Lp B
Staro 26.06.2007, 13:58
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Ko si na Hrvaškem greš na v eno od uradnih trgovin, kjer kupiš predplačniško kartico in jim poveš da bi jo uporabljal samo ob poletjih. Nastavili ti bodo filanje na eno leto namesto na 3 mesece

Staro 27.06.2007, 03:36
howrude Uporabnik howrude ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce howrude
Član od: Feb 2006
Sporočila: 105

Bluemax: Prejsnja leta sem imel precej vecje stroske, tako da bi se to povrnilo. Predplacniski paketi pa imajo dragi internet (primer mobigprs je za uporabo v sloveniji sorazmerno poceni = pol evra na mb)
Bobi: Vipnet predplacniska kartica (ugotovil danes) ima 6kun/100kb = drago, to je cca 7.5 evra na mb. Bobi tole iz 3 mesece na 1 leto si mislil na tisto foro pri "ala mobi" karticah, ko moras na 3 mesece znova dofilat?

Mobitelovo (za narocniske pakete) gostovanje je po te novem lahko "komaj" cca 5evrov na 1mb na hrvaskem (mislim da cez vipnet)
Ugotovil sem da ima tele2 na hrvaskem predplasniske pakete za 2 kune na 100kb (kao 2.5 evra na megabyte), kar je takoj ugodneje kot nas mobitel na hrvaskem, sam se vseeno ne dovolj ugodno. Pa tudi ta tele2 verjetno ne vlece povsod in je vprasanje kaj se zgodi tedaj ko "tele2 vlece cez vipnet"

Mislim pa da sem nasel resitev, bo mir cez poletje. Pisal sem vipnetu, in so mi odgovorili
"Pretplatnicki odnos mogu zasnovati i strani drzavljani, medjutim u tom slucaju
placa se polog, a pretplata se moze zasnovati na minimalno 90 dana."
ce prav razumem pri njih "pretplatnicki" pomeni kot pri nas narocniski
Napisali so pa da lahko dobim tudi tole, brez podpisa pogodbe:
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8885003&idnews=387689
Ni ravno poceni, sam je pa brez pogodbe, in verjetno tudi takoj zalaufa, 3 giga prenosa za 3 mesece, pa se vodafone kartica se dobi zraven. ker bom kar nekaj casa to poletje na hrvaskem, si misllim da bi z mobitel..si roamingom porabil cez 30mbytov..pazil bi na vsak megabyte, na koncu bi pa vseeno skupaj naneslo kar nekaj megabytvo)
mogoce se pa nadje tukaj celo kak podoben in mu prodam tole za uporabo v mesecu avgustu
Staro 27.07.2007, 07:42
romanc Uporabnik romanc ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 1

mene zanima nakup uporabe v mesecu avgustu. ce se nisi oddal me kontaktiraj na mail roman@kapodol.com.
lp Roman

Citat:
Objavil-a howrude Prikaži sporočila
Bluemax: Prejsnja leta sem imel precej vecje stroske, tako da bi se to povrnilo. Predplacniski paketi pa imajo dragi internet (primer mobigprs je za uporabo v sloveniji sorazmerno poceni = pol evra na mb)
Bobi: Vipnet predplacniska kartica (ugotovil danes) ima 6kun/100kb = drago, to je cca 7.5 evra na mb. Bobi tole iz 3 mesece na 1 leto si mislil na tisto foro pri "ala mobi" karticah, ko moras na 3 mesece znova dofilat?

Mobitelovo (za narocniske pakete) gostovanje je po te novem lahko "komaj" cca 5evrov na 1mb na hrvaskem (mislim da cez vipnet)
Ugotovil sem da ima tele2 na hrvaskem predplasniske pakete za 2 kune na 100kb (kao 2.5 evra na megabyte), kar je takoj ugodneje kot nas mobitel na hrvaskem, sam se vseeno ne dovolj ugodno. Pa tudi ta tele2 verjetno ne vlece povsod in je vprasanje kaj se zgodi tedaj ko "tele2 vlece cez vipnet"

Mislim pa da sem nasel resitev, bo mir cez poletje. Pisal sem vipnetu, in so mi odgovorili
"Pretplatnicki odnos mogu zasnovati i strani drzavljani, medjutim u tom slucaju
placa se polog, a pretplata se moze zasnovati na minimalno 90 dana."
ce prav razumem pri njih "pretplatnicki" pomeni kot pri nas narocniski
Napisali so pa da lahko dobim tudi tole, brez podpisa pogodbe:
http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8885003&idnews=387689
Ni ravno poceni, sam je pa brez pogodbe, in verjetno tudi takoj zalaufa, 3 giga prenosa za 3 mesece, pa se vodafone kartica se dobi zraven. ker bom kar nekaj casa to poletje na hrvaskem, si misllim da bi z mobitel..si roamingom porabil cez 30mbytov..pazil bi na vsak megabyte, na koncu bi pa vseeno skupaj naneslo kar nekaj megabytvo)
mogoce se pa nadje tukaj celo kak podoben in mu prodam tole za uporabo v mesecu avgustu
Staro 27.07.2007, 07:52
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Kaj pa ce bi si kupil predplacnisko kartico?
Staro 27.07.2007, 09:15
vizitor Uporabnik vizitor ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 169

mah za moje potrebe (branje poste 1xdnevno) je mobitelova ponudba v T-mobilovem omrezju (0,5€ za 100kb) dovolj dobra, za kaj več pa grem do internet pointa in tam opravim kar pac imam, lp

Značke
hrvaske, izposoja, kartice, nakup, narocniske, sim

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Plačilne kartice solsikke Gospodarstvo 23 17.07.2006 19:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:07.