Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč > SiOL Komunikator

SiOL Komunikator SiOL komunikator je programska oprema za neposredno sporočanje, ki vam omogoča komuniciranje s prijatelji ali poslovnimi partnerji, z uporabo tekstovnih sporočil, izmenjavo datotek ter IP telefonijo in video klici. Združljiv je z najpopularnejšimi sistemi za neposredno sporočanje, kot so MSN Messenger, Yahoo Messenger, Google talk, Jabber in AIM.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 20.07.2007, 11:34
sax Uporabnik sax ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2002
Sporočila: 12
Privzeto Najcenejši telefon za IP

Zdravo,
sedaj imam doma ISDN linijo in Eurit 33 ISDN telefon, ker mislim presedlati na IP telefonijo, me zanima kako najceneje to izvesti. Kot sem videl na SIOL-ovih straneh priklop ISDN telefona na IP ni možen (gre samo analogni), kar pomeni, da Eurit 33 odpade. Analogni telefon tudi nebi kupoval, saj bi želel imeti prikaz klicoče številke.
Kaj mi priporočate? Mogoče obstaja kakšen vmesni za priklop ISDN telefona, ali kakšen dobe in poceni IP telefon, ki omogoča prikaz klicoče številke, imenik in je po možnosti tudi prenosni.
Kakšne iskušnje imate z IP telefonijo?

Hvala in lp

SaX
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2007, 12:26
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719
Privzeto Re: Najcenejši telefon za IP

Tudi analogni telefoni omogočajo prikaz kličočega. Ne čisto vsi a večina ja. Siemens mislim da vsi prenosni.

Če bi rad obdržal telefone, ki jih imaš, imam jaz enega Fritza 7050 na katerega lahko obesiš PSTN ali ISDN linijo, VoIP, Analogne in ISDN telefone za prodat.

Nazadnje uredil madmitch : 20.07.2007 ob 12:28.
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2007, 12:57
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Večina analognih telefonov, ki podpirajo prikaz identitete, bo delovala kar vredu. Jaz sem šel kar v teletrgovino in si izbral Panasonica. Je brezvrvični, ima PIK in imenik, pa deluje tudi vredu. Pa vse to za samo dobrih 9 starih tisočakov. V glavnem ima vse kar sem imel na ISDNju. Torej, če boš za ip telefon plačal dosti več, se ne splača.
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2007, 16:49
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Panasonic telefoni (analogni), ki so na voljo v TT so zelo lepi in prikazujejo številko klicajočega, preverjeno z Sagem modemom in Sinope.

Recimo jst imam tole zadevo http://www.telekom.si/teletrgovina/k...arch=do&page=2
in mi je zelo ušeč, ker je druga slušalka povsem neodvisna od kablov. Vse kar jo veže je električna vtičnica, ostalo je wireless (to govorim za bazo) seveda telefon je potem od baze tudi brezžičnol
Odgovorite s citatom
Staro 20.07.2007, 17:47
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 1.002

Meni panasonic tudi deluje v redu, tako prej s sinope kot zdaj s proteus modemom. S siemensom bodi previden, na forumu je ze nekaj ljudi opisovalo tezave s prikazovanjem stevilke klicocega v kombinaciji z dolocenimi modemi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
najcenejši, telefon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
komunikator in IP telefon bkolbic SiOL Komunikator 13 06.01.2008 23:33
VOIP telefon Dule19 Tehnična pomoč 5 05.12.2006 06:36
Šumeč telefon Perk10 Tehnična pomoč 10 12.11.2006 20:45
Kabel za telefon Oberst Tehnična pomoč 3 17.09.2006 20:45
Razvoj aplikacije za GSM telefon mrjerry Mobilna telefonija 16 10.04.2006 20:34

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:18.