Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 25.07.2007, 14:16
biz Uporabnik biz ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce biz
Član od: Nov 2006
Naslov: SLO
Sporočila: 1.337
Privzeto Do prometne varnosti z višjimi kazni

Torej spet preverjeni recept - višje kazni za višjo prometno varnost. Očitno vlada misli da je ustaljen recept še vedno najboljši, mislim pa da gre tudi drugače. Kaj mislite vi o novih načrtih prometnega ministrstva za izboljšanje prometne varnosti na naših cestah?

Obiščite tudi http://biz1.blog.siol.net/
Staro 25.07.2007, 14:46
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625
Privzeto Re: Do prometne varnosti z višjimi kazni

Nobene kazni ne bodo preprečile tragedij na cestah.....dokler bo slovenska zavest taka (meni se pa ne more nič zgodit), bo tekla kri in bojo gorele sveče....in če bo čez dve leti umrlo na cestah namesto 300 ljudi 200, nismo spet naredili nič, oz. samo napolnili proračun....in, ker ljudje v večini rimerov ne znajo, znamo, nočemo.....vozit po pravilih bi bila edina rešitev kakšen elektrošok ovratnica ali pa zapestnica in kjer je omejitev 70 in ti voziš 80 te zruka kot prašiča in naslednjič bi 3x premislil, a bi še pritisnil na gas
Staro 25.07.2007, 15:12
Geawind Uporabnik Geawind ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Geawind
Član od: Apr 2007
Sporočila: 4

ljudem se za kazni tko al tko fržmaga: 'lih mene bodo dobil, pa ja da ...' ... no, tudi mene osebno kazni niti malo ne ganejo ... osnova leži predvsem o informiranju (pa tudi, če to pomeni, da na vsaki šoli, ob cestah, ... ne vem, visijo plakati s slikami nesreč in podobno ...) pa tudi v vzgoji (ha ha boste rekl; tud prou) ... je pa res to, da ljudje mislijo, da njim se pa to že ne more zgodit ... ja pa ja de .... malce mormo obrnt razmišlanja iz sebe na ostale ... je lepo divjat, priznam (sem grešnik s parimi kaznimi, pa še kaj hujšega se mi je posredno pripetilo), sam si pa vtepem v glavo, da kot prvo mora bit za volanom odgovornost - do sebe in do vseh ostalih udeležencev (ker si ne predstavljam, da bi si lahko oprostila, če bi npr. - bog ne daj - povozila kakega otroka, ker bi zarad lastnega užitka furala čez naselje ko budala) ...

informiranje (tanajbolj kruto), učenje (povsod, tud v družini - ne da mali miki tkoj dobi nek hud avto), prevzgoja ljudi (? težko), ... ne vem, žal ne poznam rešitev, sam samo kazni niso dovolj
Staro 25.07.2007, 15:18
nejc Uporabnik nejc ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce nejc
Član od: Dec 2004
Sporočila: 3.060

geawind

Ziher bi pomagalo tud to, če bi policija malce bolj aktivno posegla v razmere na cestah. Sem ogromno na cestah, na kontrolo pa naletim mogoče 1x mesečno. Predvsem bi se morali skoncentrirati na ekstremne voznike, tj. tako ekstremno hitre kot ekstremno počasne. Strategija "filanje poračuna" in skrb za večjo varnost si nasprotujeta.

aja, pohvalno je to, da bojo za 25% zmanjšali kazni za prekrške, ki niso povezani z varnostjo, tj. vožnja brez prometne ali izpita itd..

Nazadnje uredil nejc : 25.07.2007 ob 15:21.
Staro 25.07.2007, 17:28
Uporabnik

Zanimivo je da tam kjer bi morali stati jih ni ampak samo tam kjer lahko kaj zaslužijo in ni neke večje verjetnosti da bi se kaj zgodilo oz. tam kjer so pred kratkim postavili nove table o omejitvi hitrosti zaradi slabe ceste. Sam sem jih klical že ducat krat saj po vaški cesti ne divjajo samo osebnio avtomobili ampak tudi tovorna vozila pa čeprav nimajo tu kaj iskat, je pač bližje. Odgovor policije pa je bil da tu oni niso odgovorni - aha, super odlično. Kdaj pa bodo oni odgovorni? Ko bo mrtev kak otrok , posebej če bo čez njega peljal tovornjak.

Staro 25.07.2007, 17:38
Geawind Uporabnik Geawind ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Geawind
Član od: Apr 2007
Sporočila: 4

ne ne, bolj nevarno je, če previdno prečkaš - pešec - na prehodu, ko imaš rdečo, kjer se tko al tko pripelje mimo en avto na uro -- tam te zacolajo ...
so pač tam, kjer se splača, ne tam kjer je potrebno ...
pa zakaj so stalno na istih lokacijah? potem imaš tako ali tako že naštudirano kje so in kje ne ... in potem kaj te briga, sej kazni dobil ne boš, ker veš, da jih pač tam ni ...

v glavnem bolj celosten pristop k stvari bi moral bit - odgovornost z vseh strani (kaj misliš, da bo policaj odgovarjal za smrt otroka?)
Staro 25.07.2007, 20:34
Pametnjakovič Uporabnik Pametnjakovič ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Pametnjakovič
Član od: Dec 2005
Sporočila: 29

se strinjam z nekaterimi pred mano... predvsem je potrebno prevzgoja, ki bo potrebna, da se generacije obrnejo...leta dela! Mene je najbolj umirilo na cesti to, da sem si ogledal nekaj necenzuriranih posnetkov, kaj ti naredi, ko se zlimaš pri 200 km/h v kak bus... Še najbolj pa me je zaskrbelo, da bi kaj takega naredil iz svoje žene, otroka ali koga drugega... Ko vidiš človeka, ki ima odprt trbuh in drobovje na zidu, nogi odtrgani in pri zavesti, se ti obrne... To slednje sem sam doživel, ko sem prišel prvi na prizorišče hude nesreče na avtocesti... Če verjamete, nisem želel par dni sesti v avto in sem peš hodil naokrog... Sreča sem bil študent takrat. To te res umiri
Staro 26.07.2007, 01:25
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Pomanjkanje kulture se pozna na vsakem koraku, tudi v prometu. Še tako visoka kazen, ne bo ustavila nekoga, ki misli, da je vse mogočen. Mogoče, bi pa prometni minister razmislil o predlogu, da bi bodoči vozniki in voznice opravili nekaj prostovoljnih ur tudi v katerem od rehabilitacijskih centrov in pomagali pri dnevni oskrbi invalidov, ki so bili žrtve prometnih nesreč.

V enem od prispevkov na forumu sem že zapisala, da bi za vse povzročitelje nesreč, uvedla kot del kazni, tudi pomožna dela (čiščenje umazane opreme) v kateri od mrtvašnic, urgrentni ambulanti ali kaj podobnega.

Vsekakor pa bi se moral prometni prekršek s smrtnim izidom, invalidnostjo ali težjo poškodbo spremeniti v kaznjivo dejanje, kakor to velja za krvne delikte oz.kriminalna dejanja. Zame ni nobene razlike, in je čisto vseeno ali nekdo nekoga vstreli, zabode do smrti ali umori s svojim avtomobilom.
Staro 26.07.2007, 03:23
Slowhand Uporabnik Slowhand ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Slowhand
Član od: Sep 2005
Sporočila: 2.546

% kazni vezat na dohodek...tko kt je na Finskem in še kje....

če pod vplivom alkohola ali drugih opojnih derivatov povzročiš prometno - avtomatsko zapor + obtožba za uboj (v primeru smrtnih žrtev)...
zaseg motornega sredstva pri vožnji brez izpita ne bi smel bit vprašljiv (sej ti gun brez dovoljenja tut kuj vzamejo)

obvezno ustanoviti društvo varnih voznikov - pa ne le na papirju,kot pred leti - dobesedno - če je znak 40,vozimo 40 - po gasu zna vsak - vozit po omejitvah na znakih je pa sposoben samo tisti,ki je psihično stabilen (pa četudi je znake postavljal debil)....

ah ja,pa do enakosti pred zakonom ne pozabim....primer v živo....avtomobilist v naselju prekoračil hitrost za 10 km/h in ustavljen s strani policije - mimo pa kawasaki z najmanj 120km/h - nedotaknjen - pol mamo pa mrtvih motoristov cel kup....

sej g.Zajc ve za take zadeve,sam to spravt čez parlament ni enostavno....
zvišanje kazni za polnjenje proračuna pa gre skozi....

sam plakat za opozarjanje na posledice prehitre vožnje je pa živa beda....tud tuki se je treba mal zamislt....
Staro 26.07.2007, 06:34
Uporabnik

Problem je tudi da se po novi noveli ne bo razlikovalo ali si vozil 30km/h več v naselju, izven ali na avtocesti. Če voziš za 30km/h več v naselju je nevarnost da povzročiš nesrečo z smrtnim izzidom veliko večja kakor če na avtocesti pelješ za 30km/h več.
Posebna zgodba pa so motoristi, ki mislijo da imajo vsa pooblastila za divjanje, saj se ne malokrat peljejo po vaseh z hitrostmi, ki so daleč od normale, pa niti ne mislijo da bi ustavili peščcu na prehodu za pešce.
O tovornjakih pa raje ne bi govoril saj je obnašanje voznikov tovornih vozil izpod vsake normale, izsiljevanje je na dnevnem redu o obzirnosti ni ne duha ne sluha vse po načelu jaz sem večji jaz sem močnejši saj mi nihče nič ne more.
Najbolj posebna kategorija pa so mladi vozniki, dečki z 19 - 21 let, ki se vozijo z BMW-ji M3 ali M5 brez pravih izkušenj v cestnem prometu in z avtomobili pod ritjo, ki imajo daleč nad 150 ali celo 200 KM. Odkod nekaterim denar sicer ne vem, vem pa da so po večini nevestni, skrajno agresivni in brezobzirni tako na cesti kakor tudi na parkiriščih.
Še ena kategorija so "bife" taksisti, ki se morajo z avtom peljati od gostilne do gostilne (ali pa bifeja) , saj biti pijan je tisto ta pravo "slovensko" zraven pa poslušajo Boštjana Konečnika.
Predzadnja kategorija pa so naši novodobni bogataši, šoferji velikih terencev (VW Tuareg, Audi Q7, Porsche Cayene itd.) ali pa luksuznih limuzin, ki vedo da jim roka pravice ne more do živega saj imajo svoje ljudi povsod (potreben je samo klic pa kazen "izgine"). Parkirajo kjer jm je ljubo vozijo kako se jim zljubi o posledicah ne razmišljajo saj oni imajo denar in denar je sveta vladar.
Ostane pa še zlata sredina, katere bodo te spremembe najbolj doletele, saj vozijo večino po pravilih z majhnimi odstopanji in ko se jim bo enkrat zares mudilo, jih bo zaustavila policija in jim nabasala z kaznimi da si napolni proračun saj so oni najlažji plen.

Značke
kazni, prometne, varnosti, višjimi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:54.