Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 14.08.2007, 12:43
Miran Uporabnik Miran ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2007
Sporočila: 2
Privzeto Velik trebuh

Pišem zato, kar bi zelo rad začel z treningom oziroma hujšanjem, ter z vajami za trebuh. Zelo sem že postal obupan, saj imam velik trebuh. Sprašujem se zakaj le trebuh? noge ter stegna imam dokaj normalne, roke tudi, prsne mišice tudi dokaj, le trebuh je kritična točka. Star sem 20 let, visok sem 186 centimetrov, težak 82-83 kilogramov

Od konca pomladi pa do sedaj delam,(med faksom seveda ne morem) in sicer 10-11 ur na dan. Delo je zelo fizično(gradbeništvo), ter izčrpljujoče in človek bi mislil da bi mu kvečjemu zrasle mišice, ne pa da bi se delal le še večji trebuh.

Torej kaj naj naredim? Telesno lahko vadim le ob koncu dela, se pravi zvečer. Kakšno prehrano mi priporočate? Kakšne vadbe? Ljudje govorijo vse mogoče stvari o vadbah. Za zmanjševanje obsega trebuha pravijo da je najboljši tek in to veliko teka, ter trebušnjaki. Kaj pa mogoče kakšni praški kot so kreatin ali proteini? Občssno uporabljam aminokislinski dodatek BCAA.

Kar mi primanjkuje je le volja ter pravilen program da se po njemu ravnam. Sicer sem imel še hujšo situacijo pred štirimi leti. Visok sem bil približno 172 CM, teža pa okoli 73 kg. Rekel sem si, shujšal bom, pa naj se zgodi karkoli. Zmanjšal sem dnevne obroke, drugače sem jedel normalne stvari, ter zmanjšal sem količino sladkarij in ostalih sladic na skoraj nulo. Popil sem 6-7 litrov vode vsak dan, in v treh tednih sem shujšal iz 73 kg na 62 kg.

Mi lahko pomagate glede problema sedaj?
Staro 14.08.2007, 13:08
.:WoLf:. Uporabnik .:WoLf:. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce .:WoLf:.
Član od: Dec 2005
Naslov: Kranj
Sporočila: 479
Privzeto Re: Velik trebuh

Glede praškov: fat burner

Ti pa bolj priporočam pravilno prehrano (maš na netu dost tega sranja).
Staro 14.08.2007, 13:11
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Naceloma 82kg za 186cm ni veliko, razen ce se res suh po konstituciji. V tem primeru si nekoliko poseben primer.

Praske ti odsvetujem. Predvsem zato, ker bos brez kakrsnegakoli ucinka metal denar stran. Proteine potrebujes pri gradnji misic, kreatin ti prav tako pomaga pri pridobivanju mase, ce uzivas BCAAje moras zraven jesti vitamin B6 (sicer se ne absorbirajo). Naceloma... Ne jej kruha, sirov, ne pij piva, ostale je pa gibanje. Prekomerno zlampanje vode je prej skodljivo kot koristno.
Staro 14.08.2007, 14:16
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

6-7 litrov vode je totalno preveč !!!
idealno je nekako 2 do maksimalno 3 litre... Glede gibanja: kolesarstvo je kar dobra alternativa teku... potem pa so tu še razne skupinske vadbe... Body Attack naprimer ali pa TNZ in pa seveda Body Pump... Ja seveda boš rekel, pa kaj je stemu, da mi priporoča neki za babe... Sploh ni res: naprimer sam obiskujem Body Pump in lahko rečem, da sem zgubil kar doberšen del trenbuha ...
Seveda je pa tkole: 30 do 40 % narediš z gibanjem, ... ostalo pa s prehrano...
diete
prehrana
drugače si pa vzami nekaj časa in se poigraj z googlom...

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 14.08.2007, 19:18
St.Jimmy Uporabnik St.Jimmy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 69

Proteini (beljakovine po slovensko) so nujni pri definiciji (dieta), nabav si kakšn whey al pa kazein . Ne pozabi na maščobe (omega 3.. ), tud kakšn CLA je dobr met, vitamine in minerale... BCAA ti neb priporočal kr nima smisla .. fatburner pa tud brezveze, tist uzameš k negre kljub porihtani prehrani dol . Kreatin na definiciji ni dobr.. kr veže vodo. Jej čim več beljakovin, pa majn ogljikovih hidratov(ne za večerjo). Tud sadja ni dobr jest (visok GI), bolš zelenjava (najbol zelena.. solata.... )... Ne gledat na kg ampak se zmer in bos mel boljše podatke..

Če rabiš kak jedilnik al pa te še kaj zanima pa pošl PM... (se mi mudi zdej )
Staro 14.08.2007, 21:12
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: Velik trebuh

men se tudi na podatke ne zdi veliko....enostavni nasvet...manj jej zvečer...delaj vaje pred tv.. redno tečt...drugače pa bi rekel na tvoj izčrpen opis, da si se tega resno lotil, zato se ga resno loti do konca...odpravi se do najbližjega fitnesa, kjer so profesionalci in ti bodo najbolj znali svetovati!
Staro 21.08.2007, 11:16
Pancho Uporabnik Pancho ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce Pancho
Naslov: ®
Sporočila: 18.158

Citat:
Objavil-a Miran Prikaži sporočila
Zmanjšal sem dnevne obroke, drugače sem jedel normalne stvari, ter zmanjšal sem količino sladkarij in ostalih sladic na skoraj nulo. Popil sem 6-7 litrov vode vsak dan, in v treh tednih sem shujšal iz 73 kg na 62 kg.
Preveč vode, premalo hrane (oz. soli, ki jo dobiš v hrani)... slaba kombinacija. Enostavno zato, ker premalo soli v celicah ne more zadržat vode izven celic. Če pa celico zalije ni dobr. Na srečo je tukaj vrtoglavica, ki ima funkcijo alarma za take stvari.

Rapidno hujšanje nima smisla. Po korakih boš prišel mnogo dlje, predvsem pa gre za dobro naložbo...

Glede ostalega, hmmm... najprej bi ti predlagal, da se pozanimaš, kako pravilno shujšati, kar ti bo verjetno pomagalo spremeniti miselnost. Ko ti to uspe, rabiš samo še nekaj "delovne (striktne) etike" ter potrdilno izkušnjo na sebi in si zmagal. Potem pa vse postane rutina, če je motiv pravi.
Staro 22.08.2007, 07:08
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Miran Prikaži sporočila
Pišem zato, kar bi zelo rad začel z treningom oziroma hujšanjem, ter z vajami za trebuh. Zelo sem že postal obupan, saj imam velik trebuh. Sprašujem se zakaj le trebuh? noge ter stegna imam dokaj normalne, roke tudi, prsne mišice tudi dokaj, le trebuh je kritična točka. Star sem 20 let, visok sem 186 centimetrov, težak 82-83 kilogramov

Od konca pomladi pa do sedaj delam,(med faksom seveda ne morem) in sicer 10-11 ur na dan. Delo je zelo fizično(gradbeništvo), ter izčrpljujoče in človek bi mislil da bi mu kvečjemu zrasle mišice, ne pa da bi se delal le še večji trebuh.

Torej kaj naj naredim? Telesno lahko vadim le ob koncu dela, se pravi zvečer. Kakšno prehrano mi priporočate? Kakšne vadbe? Ljudje govorijo vse mogoče stvari o vadbah. Za zmanjševanje obsega trebuha pravijo da je najboljši tek in to veliko teka, ter trebušnjaki. Kaj pa mogoče kakšni praški kot so kreatin ali proteini? Občssno uporabljam aminokislinski dodatek BCAA.

Kar mi primanjkuje je le volja ter pravilen program da se po njemu ravnam. Sicer sem imel še hujšo situacijo pred štirimi leti. Visok sem bil približno 172 CM, teža pa okoli 73 kg. Rekel sem si, shujšal bom, pa naj se zgodi karkoli. Zmanjšal sem dnevne obroke, drugače sem jedel normalne stvari, ter zmanjšal sem količino sladkarij in ostalih sladic na skoraj nulo. Popil sem 6-7 litrov vode vsak dan, in v treh tednih sem shujšal iz 73 kg na 62 kg.

Mi lahko pomagate glede problema sedaj?
Kar se tiče trebuha, je to čisto povsem normalno....pobi pač imamo lamp Nam se nabira špeh na trebuhu, medtem ko se pri ženskah nalaga po celotnem telesu.

V povprečju ima slovenski moški maščobo v količini 15 % svoje telesne teže, medtem ko imajo ženske 25 % maščobe v celoti telesne teže (razlika je zaradi telesnega ustroja). Če človeku pade odstotek maščobe glede na telesno težo pod 5, telo pade v šok in lahko se zgodi še kaj hujšega kot samo to. Tako da je razmišljanje, da človek ne rabi maščobe, da je maščoba nekaj, česar se moramo ljudje na vsaki način znebiti, in da bi lahko normalno funkcioniral brez nje, seveda nekaj najbolj neumnega.

Kar se tiče nekakšnih shujševalnih kur, pa se jaz na tvojem mestu ne bi s tem ukvarjal, ker še rasteš. Pri teh letih odtegovati organizmu prepotrebne "surovine" za gradnjo telesa je ne samo nesmiselno, ampak ti tudi lahko pusti dolgoročne posledice na zdravju. Kar se pa tiče nekakšnega lepotnega ideala, ki ga folk gleda na TV, nevemkakšne mišice, je tudi ena od gluposti potrošniške družbe. To enostavno ni naravno.....normalno moško telo tako ne izgleda. Sploh pa....nimam nobenega frenda, ki bi si gledal v ogledalu svoje mišice med dvigovanjem uteži ter bil zaljubljen sam v sebe

Priporočam pa šport.....hitrega teka na daljše razdalje na začetku ne, da se ne poškoduješ, ampak hoja. Recimo hoja kakšnih 20 - 25 minut (2 km), vmes lahko malo tečeš (sprint okoli 50 m), da se zadihaš in to je to. Kombiniraš še z vožnjo bicikla (ko se opreš na rogove v hrib, nekam dobro delajo trebušne in hrbtne mišice
Imaš pa še plavanje (hrbtno je sploh dobro za trebuh).

Tako imaš na razpolago kombinacijo hoje, kolesarjenja in plavanja.......poskusi pa s klasičnimi trebušnjaki (okoli 40 na serijo, 3x na teden) in sklecami (okoli 20 na serijo, 3x na teden).........triatlon je ubitačna kombinacija in kondicija pride zelo hitro. En dan (1 ura) v tednu lahko hodiš, en dan kolesariš (1 ura), en dan pa plavaš (1 ura), vsega skupaj bi ti vzelo okoli 5 ur/tedensko (seveda z eno uro ne mislim eno uro intenzivne vadbe, ampak po tvoji zmožnosti in želji). In nasvet na koncu: ne pretiravati.....naj ti bo vadba v veselje in ne v breme.

Pa alkohola ne pit. In hrane si nikakor ne odtegovati.

Nazadnje uredil spartan : 22.08.2007 ob 07:13.
Staro 22.08.2007, 12:35
St.Jimmy Uporabnik St.Jimmy ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2006
Sporočila: 69

sej ni reku da hoče bit tko k kdo na "TV"... hoče se znebit trebuha.. in brez urejene prahrane je to zlo težko. Ne da se mora odrekat potrebnim surovinam, odrečt se mora nepotrebnim.

In ne se bat.. ce hoces prit na 5%bf morš orng garat...
Staro 22.08.2007, 21:07
The_beast Uporabnik The_beast ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce The_beast
Član od: May 2005
Naslov: bled
Sporočila: 51

pravilna prehrana+trening....to je to. Hidrate uzivaj v jutranjih urah,izogibaj se jih v vecernjih.Povecaj vnos beljakovin itd.

Značke
trebuh, velik

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Screeni, ali: Ko bom velik, hocem biti kot Smaug Smaug Filmi 321 22.04.2008 23:31
Kazen za velik prometni prekršek Neuromancer Avtomobilizem 6 20.03.2007 22:45
Velik Problem b1e2n3i4 Blogi 1 14.03.2007 07:17
Velik problem s SiOL Tv-jem Daleč SiOL TV 26 28.02.2007 22:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:26.