Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 26.01.2008, 09:48
bobi02 Uporabnik bobi02 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 16
Privzeto Računalnika ne videta med sabo

Zdravo,

Imam modem Ganymede822+. Preko tega modem sta priključena dva računalnika. Če grem na omrežje in grem iskati računalnika in ne najde računalnika(nekaj sekund se ne odziva okno in potem se pojavi sporočilo napaka). Isto je v obratni smeri.
Če grem direktno vtipkati \\ime_računalnika pa je uspešno. Oba računalnika sta v isti delovni skupini. Sem tudi probal razne nastavitve pri modemu, pa ni ratalo.
A se ta modem ne obnaša kot router?
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 10:10
zubor Uporabnik zubor ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zubor
Član od: Jan 2006
Sporočila: 135
Privzeto Re: Računalnika ne videta med sabo

Imaš odprte porte na DATA?
Staro 26.01.2008, 10:11
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064

To če se računalnika vidita med sabo ali ne je stvar Windowsov. Nastavljene moraš imeti iste workgroupe in vklopljen filesharing....

lp
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 12:40
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Včasih zadeva ne glede na vse mogoče nastavintve v Windowsih ne deluje in pomaga le ponovna namestitev Windows. Nedavno nazaj sem ravno imel tak primer, možno je bilo pingat in celo vzpostviti ftp povezavo med računalnikoma, filesharing pa ni delal pa da se na trepalnice postaviš.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 16:53
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

Kot je zapisal Urban, vse je treba preveriti: isto workgroup, isti "IP range" in pa vklopiti filesharing. Če je vse to vključeno in se še vedno ne vidijo računalniki med sabo, je kriv firewall.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 18:47
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Član od: Dec 2005
Sporočila: 729

Citat:
Objavil-a Deflektor Prikaži sporočila
Včasih zadeva ne glede na vse mogoče nastavintve v Windowsih ne deluje in pomaga le ponovna namestitev Windows. Nedavno nazaj sem ravno imel tak primer, možno je bilo pingat in celo vzpostviti ftp povezavo med računalnikoma, filesharing pa ni delal pa da se na trepalnice postaviš.
Ni se treba na trepalnice postavljat treba je vse pravilno nastavit.Men je isto delalo preglavice vendar so mi pokmagali tak da kolikor pomnem je treba na omrežni kartici oziroma nastavitvah nastavljat vendar obvezno modem kot ruter imet nastavljen drgač ne gre.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 20:26
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450

modem kot router tukaj nima veze. Router skrbi za routanje predvsem iz interneta v lokalno mrežo. Tudi če uporabljaš modem samo kot modem, se morajo računalniki videti znotraj omrežja. Na vseh računalnikih moraš imeti IP-je nastavljene v obliki npr. 192.168.1.X (x je od 1..256, pazi da nimata dve napravi na mreži isti IP). Nastaviti moraš workgroup isti, kar lahko narediš v čarovniku za mrežo (pazi, čarovnik ti zresetira ročno vpisani IP in ga zamenja z DHCP, tako da moraš ponovno vpisati IP-je). Če imaš kakšen firewall ali antivirus, ti priporočam da ga izklopiš ko testiraš.

Tako, informacij imaš vrh glave. Če zgornjega ne razumeš ali ti še vedno ne uspe, prosi za pomoč kolega (ali še bolje, kolegico spenk spenk), ki to zna.

lp,
bejli

Nazadnje uredil bejli : 26.01.2008 ob 20:28.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 21:17
zubor Uporabnik zubor ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zubor
Član od: Jan 2006
Sporočila: 135

Jst imam na obeh pc-jih nastavljene IP-je na samodejno, brez kakršnihkoli vnosov...stvar dela! Imam pa oba vključena na port 3 in 4 na modemu...če sem imel na 1 in 2 mi mreža ni delala ????
Staro 26.01.2008, 21:19
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
Ni se treba na trepalnice postavljat treba je vse pravilno nastavit.Men je isto delalo preglavice vendar so mi pokmagali tak da kolikor pomnem je treba na omrežni kartici oziroma nastavitvah nastavljat vendar obvezno modem kot ruter imet nastavljen drgač ne gre.
Veliko mrež sem že pred tem in po tem primeru postavil brez problema in tudi vse mogoče kolobocije z firewalli v tem primeru(tudi popolnoma izklopljeni), pa ni nič pomagalo, tudi v lokalne varnostne pravilnike sem gledal, pa je bilo tudi tam vse ok, predvidevam da je nekaj pač povzročilo popolno odpoved filesharinga.

Nazadnje uredil Deflektor : 26.01.2008 ob 21:22.
Odgovorite s citatom
Staro 26.01.2008, 23:12
bobi02 Uporabnik bobi02 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 16

Če verjamete ali ne. Na obeh računalnikih sta win xp. Ne uporabljam firewall in antivirusa. Oba sta na istem workgroup listi. Oba imata različni ip (192.168.1.x) in nekaj filesharing. Pa še zmeraj ne dela v redu!
Grem na Omrežje, Entire Network, potem kliknem MS win network in traja enih 10 sek da pokaže ikona workgroup. Ko pa to kliknem pa čakam 10 sec, potem pa mi javi sporočilo "workgroup ni na voljo".
Če pa hočem direktno dostopati v tej obliki "\\ime_računalnika" pa mi dela brez problema.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
računalnika, sabo, videta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zagon računalnika jancrom Računalništvo in internet 8 13.03.2008 07:32
a je možno gledanje tv preko računalnika? maja01 SiOL TV 5 15.01.2008 19:06
2 računalnika v mrežo za prenos podatkov lp1 Računalništvo in internet 3 05.01.2008 15:55

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:43.