Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.03.2011, 18:30
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638
Privzeto Siol vs Amis

Vedno berem kako slabo sliko imamo na Siolu. Sam sem na optiki, pa imam zelo vredu sliko, kot prej, ko še ni bil polni prenos isto sedaj. Tudi na bakru ni tako slaba, koliko sodim po sliki moje matere, ki ma tudi Siol tv.

Sem pa bil danes na obisku pri žlahti, ki ima Amis.
Imajo novo tv 107 cm premera(LG) in je slika slabša kot tukaj na Siolu.
Tako da nekdo, ki tukaj šimfa sliko siola, naj gre pogledat na Amis, predno gre k njim. Se bo malo zamislil. Da ne omenim pripombe,ki sem jo slišal danes, da občasno/pogosto povezava na Amisu pade za kakih 15 minut...pol pa spet dela. Meni še povezava nikoli ni padla. Moji materi na bakru je, priznam, vendar mislim, da po začetnih porodnih težavah zdaj dela že dolgo brez problema.

Moral sem to napisat, da ne boste samo šimfali. Sicer pa dejstvo da Siol prevladuje pove dovolj. Verjetno bi vsi bli drugje če bi Siol bil tako slab.
Aja, Siol mi nič ne plača za "reklamo", pa nisem zaposlen na Siolu.
Gola dejstva.
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 20:10
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.024
Privzeto Re: Siol vs Amis

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Vedno berem kako slabo sliko imamo na Siolu. Sam sem na optiki, pa imam zelo vredu sliko, kot prej, ko še ni bil polni prenos isto sedaj. Tudi na bakru ni tako slaba, koliko sodim po sliki moje matere, ki ma tudi Siol tv.

Tako da nekdo, ki tukaj šimfa sliko siola, naj gre pogledat na Amis, predno gre k njim. Se bo malo zamislil. Da ne omenim pripombe,ki sem jo slišal danes, da občasno/pogosto povezava na Amisu pade za kakih 15 minut...pol pa spet dela. Meni še povezava nikoli ni padla. Moji materi na bakru je, priznam, vendar mislim, da po začetnih porodnih težavah zdaj dela že dolgo brez problema.

Moral sem to napisat, da ne boste samo šimfali. Sicer pa dejstvo da Siol prevladuje pove dovolj. Verjetno bi vsi bli drugje če bi Siol bil tako slab.
Gola dejstva.
PODPIŠEM !
Malo še popedenajo pa bo.Pa še kakšen bolj konkreten popust na obstoječe uporabnike,in ne samo idealne pogoje za nove stranke.
l.p. Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 05.03.2011, 21:41
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Kaj ti nuca dodaten procent popusta, ko se pa nato namesto za 10 cene zvišajo za 12%?

Slike za optiko pa so take kot bi že davno morale biti in čisto nič drugačne. Nobenga nadstandarda ni tu za koga v zvezde kovat.
Vkolkor bi bila ostrina na vseh kot je na nemških kanalih pa glede na ločljivost SD nebi bilo več kje kaj dosti dlako cepit.
Odgovorite s citatom
Staro 06.03.2011, 14:09
jugato Uporabnik jugato ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jugato
Član od: Dec 2005
Sporočila: 96

Mene pa osebno moti samo to, da za nas stare in dolgoletne naročnike Siola ni pravzaprav nič poskrbljeno oz. mastno plačujemo siolTv in ostale storitve. Vedno ko je kaj na novo imajo pravico samo novi naročniki, odgovor za nas pa je vedno da lahko koristimo 10% popust na zvestobo, ve pa se če malo prepračunaš kako je s tem. In pa seveda to, ker nimam oz veliko med nami nima možosti za optiko in jo verjetno še kar dolgo ne bomo imeli, že internet plačujemo za vsako hitrost ki jo povečaš po 6€ na optiki pa je ta cena enaka kot pri osnovni hitrosti na ADSL.Potem pa berem še ta novi dodatek za sport Tv 7€???? Se sploh zavedajo kako visoka je ta cena za takšen kanal, ki se bo verjetno zgodilo z njim kot z POP,ki je bila ena velika Nat***.
Odgovorite s citatom
Staro 08.03.2011, 06:10
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2006
Sporočila: 521

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila

Gola dejstva.
No, za začetek ne govori neumnosti. Amis IPTV stream dobiva bodisi od Telekoma bodisi od Tuš-a in razlike v kvaliteti streama ni, gre za iste IP-je. Razlika v sliki je bodisi subjektivne narave bodisi posledica nastavitev slike na STB-ju/TV-ju.
Glede padanja povezave - Amis uporablja omrežje Telekoma, ima pa tudi svoje jedrno omrežje. Če je vzrok padanja povezave med DSLAM-om in naročnikom slaba parica potem je "krivda" v vsakem primeru pri Telekomu kot upravljalcu omrežja. Amis in ostali alternativni operaterji so samo najemniki tega omrežja.

Je pa Amis ugodnejši, IPTV ponudba je zaradi časovnih storitev (unicast promet) kvalitetnejša in bolj uporabna kot razni snemalniki in timeshifti na samem STB-ju. Telekom je vsaj zaenkrat zato po mojem mnenju manj konkurenčen operater, tudi opreme ni potrebno kupovati (STB-ji) kot pri Telekomu. Oprema ostane strošek operaterja, Telekom pa veselo obremeni uporabnika.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2011, 07:31
tRoller Uporabnik tRoller ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 90

Točno tako kot je povedal T-a-d-e-j. Amis ima TV od SiOLa in sicer samo MPEG4 stream. Torej slika je malenkost slabša od te, ki jo imaš ti na optiki, definitivno pa čisto enaka tisti, ki jo ma tvoja mati.

Razlika je verjetno samo v tem, da ima tvoja mati 55cm CRT in ne opaziš nobenih artefaktov, medtem ko na 107ki vidiš čist vsako napako.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amis, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako rešiti večne težave z SIOL TV? Blond SiOL TV 35 19.06.2010 08:33
Postopek prehoda iz paketa SIOL Trio Neomejeno na Siol Internet in Siol Telefonija Dravlje O storitvah 5 10.09.2009 13:18
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:52.